Спеціальні потреби

Актуально

В Українi будуть навчання за участю НАТО

До кінця року в Україні відбудеться декілька навчань за участю іноземних підрозділів. В деяких з них передбачається участь країн-членів НАТО. Це стало можливим після того, як Верховна Рада дала дозвіл на проведення на українській території міжнародних маневрів.

В Україні знову проводитимуть навчання за участю військових підрозділів інших країн. Найближчі з них відбудуться на Чорному морі. Вже цього місяця біля Севастополя відбудуться міжнародні маневри Блексіфор. В них візьмуть участь і натівські підрозділи – зокрема з Болгарії, Румунії та Туреччини. Загони швидкого реагування відпрацьовуватимуть спільну участь в можливих антитерористичних операціях. Військовослужбовці також тренуватимуться рятувати човни та субмарини. Маневри триватимуть до 22 серпня.

Їх проведення стало можливим після того, як Верховна Рада дала допуск підрозділам інших країн на територію України для участі у міжнародних навчаннях. За це проголосували 273 депутати. Раніше парламент декілька разів відмовлявся надати такий дозвіл. Через це було скасовано українсько-американські навчання Сі Бриз. Їх планували провести на полігоні в Криму. Однак місцеве населення заблокувало в Феодосії військову техніку та американських вояків. Протести змусили українську владу перенести навчання.

Через парламентську кризу цього року в Україні відбудуться лише три міжнароднi навчання. Зокрема, українсько-польсько-британськi миротворчі тактичні маневри аеромобільних підрозділів батальйонного рівня “Козацький Степ-2006”. За даними українського оборонного відомства, їх планується провести з 2 по 15 вересня на Житомирському загальновійськовому полігоні. В маневрах візьмуть участь 300 військовослужбовців. Вони прибудуть з власним штатним озброєнням та військовою технікою. Ще два навчання проведуть спільно із молдовсьвкими та словацькими підрозділами.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG