Спеціальні потреби

На Майданi далi стоїть кілька наметiв


Хоч українська парламентська криза виглядає розв`язаною, на Майдані Незалежності у Києві досі стоять намети. Акція протесту триває, її учасники продовжують вимагати розпуску Верховної Ради і кажуть, що не згорнуть наметів, доки до доб`ються звільнення новообраного прем`єра Вiктора Януковича.

“Прощай, демократія, хай живуть понятія!” “Ющенко, вибачся, покайся та йди на пасіку бджіл розводить!” Гаслами на кшталт таких обвішане напівпорожнє наметове містечко на Майдані – остання територія “помаранчевих надій”. Акція протесту, яку організували Українська народна партія, УНА-УНСО і малинова ПОРА, триває – хоч парламентська криза розв`язана і в Україні є законно обраний прем`єр-міністр. Учасники акції вимагають відставки Януковича, розпуску Верховної Ради, і у своїх відозвах проголошують: “Перемога або смерть!” Як вважає один з активістів, член Організації учасників помаранчевої революції Володимир Трубійчук, справа не вирішена остаточно, доки свого слова не сказав народ:

«Ми рахуємо, що поки не сказав своє слово народ, то не вирішено. Чому народ так сильно не ринувся на Майдан – бо народ надіявся на свого президента».

Після зради президента, каже учасник акції, люди вийдуть на новий Майдан. Якщо зараз їх тут 50, то незабаром – переконаний він – будуть тисячі:

«Ми думаємо, що до Дня Незалежності, за тиждень тут уже почнуть з`їжджатися великі партії людей».

Інший учасник акції, що представився Богданом, налаштований дещо по-іншому. Як каже він, Янукович обраний законно, а тому для нового Майдану немає причин:

«Все пройшло законно. Ми просто зараз чекаємо дій Януковича. Нас хвилює, як він поведе себе з мовним питанням, в стосунках з Росією... В принципі, є надія, що Янукович може захищати українські інтереси. За ним все-таки 40% українців, і ми не можемо відмовитись від цих українців. Нам треба шукати спільну мову. Я за об`єднання, і якщо Янукович буде захищати українські інтереси, я зміню думку про нього».

Намети на Майдані стоятимуть щонайменше до Дня Незалежності 24 серпня. Що далі – буде видно, кажуть організатори.

А тим часом Партія регіонів уже цілком згорнула свій наметовий табір. У Маріїнському парку біля Верховної Ради порожньо – про недавній “політичний пікнік” нагадує хіба що витоптана трава, покинуті біло-блакитні стрічки та зужитий пластиковий посуд. Щоправда, не всі з прихильників регіоналів встигли роз`їхалися по домівках. І як скаржаться мешканці містечка на Майдані, біло-голубі полюбляють прийти сюди увечері з пивом – обкласти лайкою та копнути ногою “територію помаранчевих надій”.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG