Спеціальні потреби

Про ситуацію на кордоні України з Молдовою


Контрабанда досі є сумною реальністю на придністровській ділянці українсько-молдовського кордону. Щоправда, як стверджують митники і прикордонники, злочинним угрупованням доводиться нині вдаватися до нових протиправних схем, бо провезти контрабанду через кордон стає все складніше і складніше...

Підтвердженням продуктивності роботи митників і прикордонників на придністровській ділянці кордону стають ледве не щоденні зведення, які поширюють у засобах масової інформації, про виявлення спроб провезення різноманітної контрабанди. Завдяки спільним діям днями вдалося унеможливити вже другу за минулий тиждень спробу перевезення, без будь-якої необхідної на це документації, великої партії антикваріату.

Митники переконані, що комплекс заходів, проведений у 2006 році спільно з місією ЄС в Одесі, мав значну результативність. Як відомо, минулого місяця місія Євросоюзу посилила свою присутність на кордоні.

Думку про те, що контрабандисти нарешті побачили в українських митниках і прикордонниках гідних супротивників, підтвердив і начальник Південного регіонального управління прикордонної служби, генерал – лейтенант Віктор Мишаковський:

«Аналіз довів, що кількість контрабандного товару через кордон у напрямку Придністров’я скоротився. За деякими напрямками – до 40 відсотків. Це свідчить про те, що проведені заходи з метою, серед іншого, нарощування присутності і технічного забезпечення на кордоні, підготовки персоналу – мали позитивний результат. Ми це бачимо».

Спроби перетину кордону з метою перевезення контрабанди є не такими зухвалими. Але, вони все ж мають місце. І це визнають митники та прикордонники.

Найчастіше через придністровську ділянку українсько-молдовського кордону нині фіксують спроби незаконного перевезення м’ясопродуктів, цукру та спиртних напоїв. На час літа контрабандними шляхами роблять спроби перевезти фрукти та овочі.

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG