Спеціальні потреби

Актуально

США збираються підняти свій рейтинг у світі

Міжнародний імідж американців переживає зараз не найкращі часи. Словосполучення "потворний американець", яке було вперше вжите у 1958 році і стосувалося некомпетентності американських посадовців за кордоном, і зокрема в Азії, тепер знову стало актуальним.

Не в останню чергу все це завдяки закордонній політиці уряду США. Подолати явище антиамериканізму у світі за допомогою американських бізнесменів і туристів за кордоном взялася організація "Бізнес для дипломатичної дії". ''Вони поширюються, як величезний спрут. Їм до всього байдуже і вони просто вимагають все. Вони вважають, що світ належить їм, і що вони - найважливіший народ'', - каже один чоловік. ''Дехто з моїх друзів називає їх глобальними ґвалтівниками землі - вони просто приходять і все захоплюють'', - додає інший.

Політику американського уряду, американську поп-культуру та поведінку американського бізнесу в інших країнах називають одними з головних причин негативного ставлення до американців закордоном. Антиамериканізм особливо посилився останніми роками у першу чергу через війну з тероризмом в Іраку, Афганістані та інших країнах. І тепер американців загалом вважають пихатими, байдужими, повністю самозаглибленими, незацікавленими у тому, що думає решта світу. Масове захоплення масовою культурою Америки минає, часом перетворюючись на відразу до усього американського.

‘‘Зараз політично коректним у більшості регіонів світу вважається принижувати Америку. В Австралії зараз, якщо ви хочете сказати, що якась річ є останньою дурницею, чимось вкрай поганим тощо, то ви просто кажете: це ж так по-американськи’’, - говорять інші нації.

А, наприклад, у Великій Британії 83% населення вважають, що "США не цікавить, що думає решта світу". Ще 10 років тому реклама наголошувала на "американській" приналежності товарів - адже це був синонім якості та престижу. Сьогодні у Південній Африці можна побачити цю рекламу європейських автомобілів, яка робить протилежне твердження. Подолати цю негативну тенденцію пропонується за допомогою громадської дипломатії, табір прибічників якої впевнено зростає. ''Концепція громадської дипломатії - це ідея, що кожний окремий громадянин має право - навіть обов'язок - допомагати формувати закордонні відносини США - як кажуть, тиснучи одну руку за раз'', - говорить Кіт Райнхард, почесний голова міжнародної рекламної корпорації ''DDB Worldwide’’, який заснував організацію "Бізнес для дипломатичної дії". Її мета - навчати американських бізнесменів і туристів, що їдуть за кордон, бути більш уважними та обізнаними з культурою інших країн і справляти більш привабливе враження на представників інших націй.

Відкрити іншу Америку, яка існує за межами закордонної політики, на думку Райнхарда, допоможе спрощення процедури отримання американських віз та збільшення притоку туристів до США. ''Адже, незважаючи на нашу репутацію "потворних американців", коли люди минають хуліганів на наших кордонах, ми їм починаємо більше подобатись'', - додає він. Однак вкрай важливо, вважає Райнхард, скористатись з того факту, що кожного року американці здійснюють 60 мільйонів мандрівок за кордон. ''Це можливість 60 мільйонів разів справити гарне враження!'' – каже він.

Американський бізнес - один з найпотужніших у світі. Райнхард готовий допомогти йому не просто заробляти гроші в інших країнах, а ще й робити це чемно, справляючи гарне враження на місцеве населення. На його думку, у часи, коли "бренд Америка" опинився в біді, саме бізнесмени, які подорожують за кордон, можуть допомогти відродити позитивний імідж США. ''Ми віримо, що американські громадяни можуть бути гарними дипломатами, й американський бізнес може стати надзвичайно добрим послом'', - переконаний він. Зокрема "Бізнес для дипломатичної дії" розробив спеціальний довідник чемної поведінки у інших країнах. Наразі існує версія для студентів та бізнесменів, а восени цього року буде видано й дитячий довідник. Ось кілька порад з нього:

Говоріть тихіше і не перебільшуйте. У багатьох країнах будь-яка форма вихваляння вважається вкрай нетактовною. Залишіть лекції для своїх дітей. Пам'ятайте! - більшість людей у світі не цікавляться бейсболом чи американським футболом.

Ініціативу "Бізнесу для дипломатичної дій" підхопили чимало організацій у різних куточках США. ''Мене захоплює можливість поширювати ідею про важливість громадської дипломатії, незважаючи на те, що у нас невелика громада. Ми займаємося програмою міст-побратимів. У нас є вісім міст-побратимів, і ми організовуємо обміни з усіма ними. Ми також здійснюємо програму міжнародних відвідувачів. До речі, наприкінці серпня до нас завітає делегація з України'', - говорить один з учасників.

Яка ж головна порада американцям, які їдуть за кордон? - Слухати, слухати, слухати. Але ця порада слушна не лише для американців, а й для громадян будь-якої країни, які подорожують за кордон.

Всі новини дня

Україна має міцну підтримку у світі – результати глобального опитування. Відео  

Громадська думка більшості у 28 країнах світу – на боці України та надання довготривалої допомоги, як економічної, так і військової. Навіть майже через рік після початку повномасштабної війни Росії увага світової спільноти досі прикута до подій в Україні.

Відправлення Україні танків Abrams забере "багато місяців" - Кірбі

Розвантаження американського танку Abrams 2-ї Моторизованої бригади США (Armored Brigade Combat Team у польському порті Гдиня для навчань НАТО Operation Atlantic Resolve, 3 грудня 2022. REUTERS/Kacper Pempel

Відправлення Україні американських танків Abrams "забере багато місяців", заявив речник Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі.

В ефірі телеканалу CNN у п'ятницю він сказав, що адміністрація Байдена "не гаятиме час" і працюватиме над навчанням українських сил та зміцнення ланцюгів постачання, щоб ЗСУ були якнайкраще готові для їхнього використання, коли вони зрештою прибудуть в Україну.

На запитання ведучої каналу про те, чи Кірбі вірить, що Київ отримає заявлену техніку до кінця 2023 року, він заявив: "Я не хочу надавати надто конкретну інформацію, тому що ми все ще розробляємо плани, але це забере багато місяців", - сказав Кірбі. А тим часом, за його словами, до України прибуде партія німецьких танків Leopard.

Американські медіа зазначають, що танки Abrams, які перебувають на службі армії США або зберігаються в армійських арсеналах, мають спеціальну "уранову броню" (uranium armour).

Як пише оглядач The Warzone, це - засекречена розробка, що містить збіднений уран (depleted uranium), й танки із такою бронею не експортуються навіть до найближчих союзників США.

Через Білому дому або доведеться переконати інші країни передати свої танки Києву, або "General Dynamics потрібно буде підготувати нову партію безуранових М1 - і це може забрати багато місяців, якщо не рік або більше".

Як пише MSN, американські танки збирають лише в одному місці – на державному заводі General Dynamics в Огайо. Цей завод може виробляти 12 танків на місяць, але, як повідомляється, лінія зараз заповнена новими замовленнями для Тайваню та Польщі.

Іншим варіантом може стати ремонт і переобладнання новими компонентами старіших версій Abrams, які містяться на складах у США, пише The Warzone.

Також нині в інтерв'ю Кірбі не підтвердив інформацію про те, чи розглядає президент США Джо Байден поїздку до Європи, зокрема, Польщі, у час річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну, але сказав, що Байден залишається "у тісному контакті з президентом Зеленським - вони спілкуються досить часто".

"Я думаю, що президент [Байден], безумовно, у певний відповідний час захоче [поїхати] в Україну", - сказав він, додавши, що зараз про це не йдеться.

Росія продовжує ускладнювати доступ українського зерна на світові ринки - урядовці США

Розвантаження українських зернових з баржі в чорноморському порту Констанца, Румунія, 21 червня 2022 р. Румунія запрононувала свої портові можливості для експорту сільськогосподарської продукції з України, який далі ускладнює Росія. (AP Photo/Vadim Ghirda)

Україна не може допомогти бідним країнам через те, що Росія обстрілює сільськогосподарські райони та обмежує експорт зерна, заявила американська високопосадовиця.

Ерін Маккі, помічниця адміністратора по Європі та Євразії Агентства США з міжнародного розвитку заявила, що понад 120 кораблів з українським зерном не можуть покинути Одеський порт і звинуватила Росію у тому, що вона навмисно уповільнює перевірки, не випускаючи українське зерно на світові ринки.

На слуханнях у Конгресі Ерін Маккі заявила, що ситуація з харчовою безпекою у світі минулого року різко погіршилася через зміни клімату, конфлікти у багатьох країнах Африки, але також великою мірою через те, що Україна, один з найбільших виробників та експортерів зерна, не може повною мірою постачати зерно найбіднішим країнам світу.

«У 2022 році понад 205 мільйонів людей терміново потребували гуманітарної продовольчої допомоги, що на 8% більше ніж у 2021 році та на 89% більше порівняно з 2016 роком», – сказала Маккі під час слухань у Комітеті з питань міжнародних відносин Сенату США у четвер, 26 січня.

Маккі наголосила, що Росія, хоча і погодилася розблокувати український експорт завдяки Чорноморській зерновій ініціативі, навмисно уповільнює перевірки суден, що вивозять зерно з українських портів.

«Принаймні станом на вчора було 121 судно, яке чекало виходу з Одеського порту, і близько чотирьох-п’яти суден на день проходять повільну перевірку», – сказала Маккі і додала, що Чорноморська зернова ініціатива, про яку вдалося домовитися завдяки посередництву ООН і Туреччини, «надала деяке полегшення», але єдиним надійним способом, що дозволить Україні «продовжувати свій сільськогосподарський внесок у глобальну продовольчу безпеку, це – закінчення конфлікту».

Як наголосила на цьому ж слуханні заступниця державного секретаря з політичних справ Вікторія Нуланд, завдяки Чорноморській ініціативі минулого року вдалося «вивільнити близько 17 мільйонів тонн українського зерна».

«Попри це, український експорт впав приблизно на 30%, і існують ризики для посівної», – сказала Нуланд і додала, що завдяки фінансуванню, яке надав Конгрес минулого року та на нинішній рік, Державний департамент США «працює на всіх рівнях зі Всесвітньою продовольчою програмою, щоб пришвидшити постачання продовольства та добрив до країн, які зазвичай були б споживачами України».

Як повідомляє агентство Reuters, виробництво кукурудзи та пшениці в Україні в 2023 році впаде другий рік поспіль через вплив війни. Як сказав агентству очільник Української зернової асоціації (УГА) Микола Горбачов, фермери скорочують посіви зернових через обстріли, скорочення доступу до елеваторів та вивозу зернових. За прогнозами представника українських виробників, врожай кукурудзи та пшениці не перевищить 18 мільйонів і 16 мільйонів тонн відповідно, заявив Горбачов у кулуарах Паризької зернової конференції Argus Media.

За даними Міністерства аграрної політики за станом на початок 2023-го року, Україна експортувала майже 23,6 мільйона тонн зерна в сезоні 2022/23 років, у порівнянні з 33,5 мільйона тонн, експортованих на тому ж етапі попереднього сезону.

Завдяки розблокуванню українських портів після майже шестимісячної блокади, спричиненої російським вторгненням, Україні вдалося вивезти близько 8,6 млн тонн пшениці, 13,3 млн тонн кукурудзи і близько 1,7 млн тонн ячменю, повідомляє Reuters.

В статті використано матеріал Reuters

Немає жодних ознак припинення війни в Україні до річниці вторгнення - Білий дім

Після російської атаки у зруйнованому будинку під Києвом, 26 січня 2023. AP Photo/Roman Hrytsyna

На 11-му місяці війни Росії проти України немає жодних ознак її припинення. Про це сьогодні під час брифінгу для преси сказав Джон Кірбі, координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США.

Відповідаючи на питання, чи буде у графіку президента США якимось чином відображена “річниця війни”, Кірбі сказав: “Дуже ймовірно, що коли настане 24 лютого, Україна все ще боротиметься за своє життя та незалежність”. Посадовець наголосив, що Сполучені Штати і надалі будуть світовим лідером у підтримці України та продовжуватимуть заохочувати до цього міжнародну спільноту.

Щодо нових запитів з України стосовно озброєння, а саме винищувачів, Джон Кірбі додав: “Не дивно, що українці просять надати винищувачі, а саме F-16, це не новий запит... Вони очевидно хочуть мати стільки можливостей, скільки можливо. Скажу лише, що ми постійно обговорюємо, розмови з українцями відбуваються майже щодня - про їхні потреби".

Також посадовець наголосив, що США і надалі надаватимуть підтримку Україні, наскільки це тільки можливо. Як і раніше, будуть надаватися системи озброєння, а також фінансова допомога. "Робитимемо все можливе, щоб переконатися, що вони зможуть досягти успіху на полі бою, та, якщо і коли настане можливість перемовин, президент Зеленський міг мати сильну позицію за столом”.

Росія порушує "основоположні принципи" захисту прав дітей в Україні - ООН

Діти війни в Україні. Архівне фото. (AP Photo/Vadim Ghirda)

Росія порушує "основоположні принципи" захисту прав дітей під час війни, видаючи українським дітям російські паспорти та віддаючи їх на усиновлення, заявив верховний комісар Управління ООН у справах біженців (УВКБ) Філіппо Гранді.

"В умовах війни не можна визначити, чи є у дітей сім'ї чи опікуни. І тому, поки це не буде з'ясовано, не можна надати їм інше громадянство або віддати на усиновлення їх іншою сім'єю. Це те, що відбувається в Росії, і цього не повинно бути", – цитує Гранді CNN, який нещодавно повернувся після шестиденного візиту з України.

У повідомленні УВКБ за результатами візиту до України йдеться, що ООН "разом з іншими міжнародними партнерами шукатиме подальшого доступу до них і виступатиме за рішення в їхніх інтересах, зокрема возз’єднання сім'ї". Гранді підкреслив, що в ситуації конфлікту надання громадянства та відкриття шляхів для офіційного усиновлення дітей порушує міжнародні норми та практику.

Через обмеження доступу у Росії Гранді сказав, що неможливо визначити кількість українських дітей, які отримали паспорти або передані на усиновлення: "Ми постійно шукаємо доступ, і доступ був досить рідкісним, спорадичним і не безперешкодним".

Після зустрічі з Гранді у середу президент України Володимир Зеленський, як повідомляє Офіс президента, порушив тему "масового злочинного вивезення державою-агресором українських дітей, зокрема дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" і закликав створити "спільно з ООН механізм припинення незаконної передачі українських дітей у російські сім'ї та повернення їх на Батьківщину".

Росія відкидає звинувачення у викраденні українських дітей.

Більше

XS
SM
MD
LG