Спеціальні потреби

В аеропортах світу й далі посилено заходи безпеки


В усіх міжнародних аеропортах світу продовжують діяти посилені заходи безпеки. Як слід було очікувати, терористична змова створила чимало проблем для подорожуючих як на внутрішніх рейсах США, так і на міжнародних.

Від тепер пасажирам заборонено брати зі собою на борт напої, гелі для волосся, шампуні чи лосьони тощо. Вийняток становить дитяче молоко і медикаменти. Як тільки світ облетіло повідомлення про плани терористів висадити у повітря американські літаки, в аеропортах США і Великобританії можна було спостерігати одну і цю ж картину: черги і ліквідацію заборонених для перевезень предметів. Але у п'ятницю зранку ситуація в аеропортах виглядала дещо кращою.

«Я вперше за багато років здаю свій багаж», - говорить один з пасажирів. Адже відтепер у ручний багаж заборонено брати усі предмети, що містять рідину, оскільки змовники планували перенести на борт літаків вибухівку у рідкому стані, і привести її в дію під час трансатлантичного перельоту. Це мали бути скоординовані вибухи на десяти літаках, які направлялися з Великобританії до США.

«Вони знають, що на літаках повно пального. Вони також знають, що на борту знаходиться 200 а той більше людей. То ж можете уявити масштаби цього», - говорить Джек Клунан, експерт з питень тероризму. Британські спецслужби вже арештували 24 особи. П'ятеро досі в розшуку. «Ми запобігли загрозі, але я не підготовлений, я гадаю уряд США чи Великобританії готовий сказати, що ми зупинили загрозу», - говорить Альберто Ґонзалес, міністр юстиції США.

Усі арештовані за підозрами у плануванні терактів є громадянами Великобританії пакистанського походження. Представники розвідувальних агентств кажуть, що викриттю змови сприяв саме Пакистан, який отримав про це інформацію від затриманого ісламського екстреміста.

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG