Спеціальні потреби

Чи зловживали великі корпорації США контрактами, призначеними для малого бізнесу?


Малий бізнес здавна вважається головним джерелом надходжень до федерального бюджету Сполучених Штатів. Тому в обох палатах американського Конгресу працюють комісії, покликані захищати права малого бізнесу.

Нещодавно американські законодавці виступили з вимогою проведення урядового розслідування, щоб з'ясувати, чи насправді великі компанії навмисне подавали про себе неправдиву інформацію з метою отримання призначених для малого бізнесу федеральних контрактів. Вимогу було поставлено після того, як конгресові слідчі від демократичної партії виявили, що визначені кошторисом для допомоги малому бізнесу фонди були віддані одним з найбільших світових корпорацій.

Серед компаній, які згадано у конгресовому розслідуванні демократичної партії, були AT&T, Rolls Royce та Microsoft - фірми, які навряд чи можна назвати маленькими. Однак, як зазначає конгресмен з штату Нью-Йорк Нідія Веласкес, вони були серед тих, хто минулого року отримав урядові контракти для малого бізнесу на суму близько 12 мільярдів доларів. ''Це показує прірву між тим, що заявляє адміністрація Буша, і що насправді відбувається у бізнесі країни'', - говорить вона.

Звинувачення розпочалися зі звіту Адміністрації Малого Бізнесу. У ньому сказано, що уряд минулого року перевищив свій власний бюджет, надавши малому бізнесу 25 відсотків федеральних контрактів загальною вартістю в 300 мільярдів доларів. Але у звіті демократичної партії зазначено, що надано лише 21 відсоток - адже частину контрактів віддали великим компаніям. Меделин Бордалло – представник території ГУАМ в Конгресі США говорить, що малий бізнес Америки однозначно отримує менше, ніж слід. І найбільшим порушником тут є Пентагон.

''Міністерство оборони контролює 70 відсотків контрактних грошей федерального уряду. Воно контролює більшу частину федеральних контрактів у моєму окрузі - Території Гуам. Однак, згідно з цим звітом, Міністерство оборони надало контракти на вісім мільярдів доларів великим компаніям, зареєструвавши гроші як такі, що пішли малому бізнесу'', – каже вона.

У звіті демократів сказано, що більше як 2500 великих компаній отримали контракти, призначені малому бізнесу. Серед них - оборонна корпорація Northrop Grumman, яка отримала 90 мільйонів доларів. Британський автовиробник Rolls Royce - 2,2 мільйона доларів. А також компанія Майкрософт - півтора мільйони доларів. Адміністрація Малого Бізнесу стала на захист урядового звіту. За її словами, деякі великі компанії отримали контракти, тому що вони придбали маленькі фірми, які мали багаторічні контракти. Комітет Сенату з малого бізнесу заявив, що вимагатиме від уряду розслідування цієї справи.

XS
SM
MD
LG