Спеціальні потреби

Виповнюється 45 років з часу збудування Берлінської стіни


Німеччина відзначила 45-ту річницю від того часу, як була збудована Берлінська стіна - комуністичний бар'єр Холодної війни, який заважав мільйонам німців зі східної Німеччини утікати в Західну.

Чимало політиків сьогодні зустрічалися з людьми з колишньої Німецької Демократичної Республіки, родичі яких загинули під час неодноразових спроб урятуватися. Міністр МВС країни, як також мер Берліна після богослужіння поклали вінки до меморіалу загиблих.

Прикордонники на східному кордоні мали чіткий наказ стріляти у будь-кого, хто спробує утекти, а фотографії людей, які були застрелені саме під час таких спроб перелізти через бар'єр з колючим дротом, викликали різкий осуд на заході. На минулому тижні нещодавно опубліковане дослідження показало, що загалом охоронці вбили близько 100 людей, які намагалися утекти на захід. Більшість таких випадків ставалися у 1962 – 1969 роках. Розбирати стіну мешканці східної Німеччини почали лише у 1989 році, сигналізуючи про початок кінця Холодній війні. А два роки по тому розпався і Радянський Союз.

XS
SM
MD
LG