Спеціальні потреби

Фіделю Кастор сьогодні виповнюється 80


Сьогодні кубинському лідерові Фіделю Кастро виповнилося 80 років, і сьогодні ж одна з кубинських газет, що перекладається як «Повстанська молодь», опублікувала перші фотографії Кастро з часу його госпіталізації два тижні тому.

На знімках лідер Куби одягнутий у спортивний костюм і розмовляє по телефону. Фотографії супроводжує і його звернення до кубинського народу, в якому він дякує за підтримку і обіцяє всім тим, хто піклується його здоров'ям, боротися за них. І хоча на прохання Кастро офіційні святкування його дня народження перенесено на друге грудня - коли в країні відзначатимуть 50-ту річницю створення революційних збройних сил, у суботу деякі кубинські музиканти влаштувати у Гавані неофіційний концерт. Концерт, влаштований кубинськими музиками на підтримку Кастро і його уряду, розпочався у суботу вечором, а закінчився у неділю зранку. Присутні неодноразово співали на честь Кастро кубинську версію «З днем народження». «Він завжди зорганізовується, що б це не було. Хвороба, помилка, труднощі. Він завжди уміє це подолати. Навіть ураган, будь-що, він здолає», - говорить перехожий.

Понад сто музикантів і композиторів, які брали участь у концерті, бажали Кастро швидкого одужання і довгих років життя. Серед присутніх був також спікер кубинського парламенту Рікардо Аларкон та інші офіційні особи. На короткий час туди прибув голова американських інтересів на острові Майкл Пармлі. Приїхати на 80-ту річницю обіцяв і президент Венесуели Хьюґо Чавес, близький товариш і політичний союзник Кастро, який нещодавно заявив, що кубинський лідер видужує після операції на кишечник. Утім мало хто вірить, що Кастро вийде у неділю з лікарні і з'явиться на публіці. Попри його прохання перенести на грудень всі святкування, чи то концерти чи то виставки, присвячені його революційному минулому, у п'ятницю в Гаванському салоні «Фототека» відкрилася експозиція, в якій зібрано фотографії різних періодів життя Кастро - у перші дні революції, під час роботи, чи на дозвіллі. Оглянути виставку прийшов міністр культури Куби Абель Прієто і бразильський режисер Фрей Бетто. Останньому журналісти докучали запитанням про здоров'я Кастро. «Все, що я знаю - стан його здоров'я добрий. Він видужує. Перебуває у доброму гуморі і цікавиться тим, що відбувається у світі на Кубі», - говорив він.

На виставці побувала і родина Кастро - син Алекс і донька відомого кубинського фотографа Кардо - Діана Діаз. «Мета цієї виставки залишити історію наступним поколінням, залишити пам'ять не про лідера, а про людину і нашого головнокомандуючого, яким він є і залишається», - додала вона.

XS
SM
MD
LG