Спеціальні потреби

Актуально

Американські мусульмани хочуть відбілити імідж релігії

У світлі подій останніх років, коли імідж мусульман зазнав краху через терористичні акти, американські мусульмани намагаються налагодити мости з пересічним народом.

Лідери деяких мусульманських громад починають долучати своїх дітей до американського суспільства з малих років. Один із шляхів став скаутський рух, який зародився в Англії на початку минулого сторіччя і з того часу поширився по всьому світові. Мета скаутів - підготувати дітей фізично і духовно до входження у доросле суспільство. Останнім часом все більше мусульманських хлопців та дівчаток приєднуються до скаутів. Поміж іншого, у скаутських організаціях виховується повага до релігії.

У 1907 році в Англії зародився скаутський рух до якого сьогодні входять молодіжні організації з 217 країн світу. Скаути - поширене явище і в американському суспільстві. Однак, скаутські організації до останнього часу не приваблювали дітей мусульман. Втім, ситуація змінюється. ''Я буду намагатися служити Богові та моїй країні, завжди допомагати людям і жити за законами дівчат скаутів'', - говорить одна з дівчаток-скаутів.

Кожної п’ятниці Аміна, її подруга Сьорая та інші дівчата збираються у приміщенні мусульманського товариства у містечку Стерлінг штату Вірджинія. Вони належать до початкового загону дівчат скаутів, до якого входять дівчата віком від шести до восьми років. Якщо Аміна не знає як пояснити своє захоплення скаутським рухомі каже, що їй просто подобається, то Сьорая вже визначилась: ''Тому, що ти допомагаєш своїй громаді і заслуговуєш різні речі. Тут весело і ти допомагаєш своїй країні''.

Керує цим загоном Сара Гасан яка народилась в Індії, виросла в Кувейті, а живе в Америці. ''Ми прагнемо навчити їх основним скаутським цінностям, таким як тримати своє слово, бути добрими і чесними, допомагати іншим та працювати разом як одна команда'' – говорить вона. Батько Сьораї імігрував з Ірану. Він вважає цінності скаутів відповідними до мусульманських. Обидві його доньки - скаути. ''Їм потрібно брати участь у суспільному житті тут. А служба скаутів своїй країні, своїй громаді, безперечно відповідає цінностям нашої ісламської віри'', - каже він.

За даними організації хлопців-скаутів Америки, останні 20 років кількість мусульман скаутів зростає. Так, при ісламських школах та мечетях зараз працює 112 загонів, до яких належить майже дві тисячі дітей. Різван Джака - президент мусульманського товариства у Стерлінгу та лідер скаутів. За його словами, скаутський рух допомагає побудувати мости між мусульманами та рештою суспільства. ''Після трагедії 11 вересня для мусульман дуже важливо зрозуміти інших людей, а для них зрозуміти мусульман. Тож ми спонукаємо наших дітей знайомитися зі своїми однолітками скаутами'', - додає він.

Для багатьох дітей мусульман, життя у Сполучених Штатах - постійний баланс між дотриманням своєї віри та життям американської дитини. Сьорая, наприклад, відчуває свою відмінність від інших дівчат: ''Я не роблю речей, які роблять вони. Я не вдягаюсь так як вони, не ношу, наприклад, майки. Я повністю закриваю себе. Але мене не дратує те, що я не можу бути як вони. Кожен має свої особливості''.

Під час церемонії закінчення року Сьорая отримала спеціальні відзнаки за свої добрі справи, чим дівчинка дуже пишається. Вона хоче залишатися скаутом так довго, як це буде можливо, добре проводити час, вивчати різні культури та допомагати іншим.

Всі новини дня

Російська війна в Україні - один з чинників на виборах президента Чехії

Петр Павел (ліворуч) висловлюється за твердий курс Чехії як члена ЄС і НАТО, а його суперник Андрей Бабіш має застереження до деяких кроків узгоджених союзниками

Чеські виборці у п’ятницю і суботу 27-28 січня голосують у другому турі президентських виборів, у який вийшли колишній генерал Петр Павел та колишній прем'єр-міністр підприємець Андрей Бабіш.

Голосування закінчиться у суботу о 14:00 і результатів очікують того ж вечора.

Президент у Чехії не урядує країною, але затверджує прем’єр-міністра, голову центрального банку і конституційного суду, а також може використовувати свою посаду для пропагування певних політичних ідей та висловлюватися з питань зовнішньої політики.

У першому турі виборів з невеликим розривом перед вів Петр Павел, набравши 35,40%, а за ним був Андрей Бабіш з показником 34,99%.

61-річного Петра Павела називають центристським прозахідним кандидатом, який зокрема підтримує міжнародну допомогу Україні для захисту від російської агресії.

Павел зокрема висловлювався за те, щоб Чехія, член ЄС і НАТО, також вступила до Європейського монетарного союзу і запровадила спільну валюту євро.

68-річний найбагатший в країні підприємець Андрей Бабіш заробив собі репутацію «євроскептика» приязного до прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана.

Під час виборчої кампанії він заявляв, що, як і Орбан, остерігається збройної допомоги Україні, щоб не спричинити поширення війни.

Бабіш стверджував, що він міг би сприяти мирним переговорам з Росією і дорікав супернику Павелу, що той, буцімто, може втягнути Чехію у війну.

Чинний чеський президент Мілош Земан, повноваження якого закінчуються у березні, також часто викликав палкі суперечки в суспільстві, висловлюючись за тісніші відносини з Китаєм, а до російського лютневого вторгнення в Україну він також виступав за співпрацю з Росією.

Дивіться також:

В чому перевага танків Абрамс, Леопард і Челленджер, і які можливості вони відкриють ЗСУ – пояснюють експерти. Відео

В чому перевага танків Абрамс, Леопард і Челленджер над російськими танками, і які можливості вони відкриють ЗСУ – пояснюють експерти.

Заступниця Держсекретаря США: Ми зосереджені на тому, щоб найшвидше доставляти Україні зброю, якої вона потребує. Відео

США зосереджені на тому, щоб найшвидше доставляти Україні зброю, якої вона потребує. Про це в інтерв'ю Албанській службі Голосу Америки сказала заступниця Держсекретаря США Карен Донфрід.

Чому тільки зараз адміністрація США прийняла рішення надати Україні танки: деталі зі слухань в комітеті Сенату. Відео

Питання протидії російській агресії проти України обговорили в Комітеті із закордонних справ Сенату США. Зокрема, законодавці розпитували представників адміністрації, чому тільки зараз вона прийняла рішення надати Україні танки Абрамс.

Мстислав Чернов про “20 днів у Маріуполі”. Відео

Мстислав Чернов про “20 днів у Маріуполі”. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:09 0:00

Український документальний фільм “20 днів у Маріуполі” Мстислава Чернова показали на кінофестивалі Sundance.

Більше

XS
SM
MD
LG