Спеціальні потреби

Актуально

Китай бойкотує вчинок прем'єра Японії Коідзумі

На сьогодні припадає річниця капітуляції Японії у Другій Світовій Війні. З цієї нагоди прем'єр-міністр Японії Дзунітіро Коідзумі відвідав доволі контроверсійну святиню у Токіо. Рішучий протест з приводу відвідин всиловив Китай.

Південна Корея також засудила такий вчинок Коідзумі біля меморіалу Ясукуні, адже Сеул відзначає 15 серпня як день звільнення від окупації Японіїєю у 1945 році. Після проведених кількох хвилин у святині Коідзумі сказав, що за цей час він намагався вимолити покаяння в усіх жертв війни, і вкотре поклявся, що Японія ніколи не починатиме війну знову. Прем'єр-міністр не звернув уваги на протести, які влаштувала сусідня країна і сказав, що лідери в Пекіні та Сеулі поступають неправильно, відмовляючись через цей вчинок Коідзумі проводити зустрічі на найвищому рівні. Щонайменше дві тисячі мітингувальників зібралися біля посольства Японії у Сеулі. Чимало демонстрантів прийшло і до посольства Японії у Пекіні. Міністр закордонних справ Китаю сказав, що присутність Коідзумі в святині, яка вшановує воєнних кримінальних злочинців, заслуговує на міцну й рішучу реакцію.

Всі новини дня

Тіна Кароль: про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті. Інтерв'ю

Співачка Тіна Кароль від початку повномасштабної російської агресії активно займається культурною дипломатією. Про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті Тіна Кароль розповіла під час візиту до Нью-Йорка.

Стало відомо, на що саме просять Конгрес США виділити додаткове фінансування для України. Відео

В Пентагоні кажуть - не бачать жодних ознак того, що Росія готова припинити війну найближчим часом. Саме тому будуть і надалі продовжувати підтримку України в її боротьбі.

Як кіберкомандування Сполучених Штатів співпрацює з українським урядом? Інтерв'ю

США «проводять заходи у сфері кібербезпеки, які допомагають українському уряду зміцнювати стійкість і захист».

Псевдореферендуми і часткова мобілізація в Росії проявили слабкість Путіна - експерти. Відео

Західні експерти, з якими говорив Голос Америки погоджуються в думці, шо ані "псевдореферендуми", ані погрози, які їх супроводжують не змінять підтримку Заходом України, а також боротьбу за звільнення українських територій.

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимностi" - Єнс Столтенберг після розмови із Зеленським. Відео

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимності і є кричущим порушенням міжнародного права. Ці землі – Україна”. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після розмови із Володимиром Зеленським.

Більше

XS
SM
MD
LG