Спеціальні потреби

Про результати візиту прем’єра до Росії


Принаймні до кінця нинішнього року ціни на російський газ для України не будуть переглядатись і становитимуть 95 доларів за тисячу кубів. Про це домовились у Сочі прем’єри Фрадков і Янукович. Що буде наступного року, заявив український прем’єр, залежить від рівня економічних відносин між двома країнами.

Янукович завершує перший прем’єрський візит до Росії. Не принісши тріумфальних домовленостей, поїздка засвідчила повернення до старого стилю відносин зі стратегічним партнером. Російські й українські керівники задоволені одне одним, по-сімейному п’ють чай і ведуть розмови про глибшу інтеграцію України на Схід.

Ціна на російський газ для України не зросте до кінця цього року, -- таку радісну звістку повідомив, по закінченню перемовин, російський прем’єр Міхаїл Фрадков:

«Я підтвердив, що ми виходимо з домовленостей, які були досягнуті на початку січня цього року, що стосується цін».

Скільки коштуватиме блакитне паливо для України в наступному році наразі невідомо. Ціна коливатиметься в межах від 150 до 230 доларів за тисячу кубів і залежатиме від того, як складуться взаємини, -- не приховує український прем’єр:

«Ціни будуть, зрозуміло, ринкові, але механізм формування цін буде прозорим, та звичайно, відповідатиме тому рівню економічних відносин, що існуватимуть між Україною та Росією».

Відповідаючи на запитання журналістів у Сочі, Віктор Янукович зробив знакову заяву. Він сказав, що не забув своїх передвиборних обіцянок і таки домагатиметься змін Конституції в частині надання російській мові статусу офіційної. Прем’єр пропонує дочекатися, коли в коаліції у Верховній Раді буде більшість у 300 голосів:

«Наразі в коаліції немає конституційної більшості, і, відповідно, можливостей виконати оте принципове рішення щодо російської мови», -- пояснив Янукович. Як він додав, «щойно з’явиться конституційна більшість, ми це питання будемо ставити».

Заява Януковича – «перший дзвіночок» стосовно його намірів виконувати універсал національної єдності, підписаний з Президентом Ющенком. Як відомо, в універсалі, під яким стоїть підпис новоспеченого прем’єра, виключається надання російській мовій офіційного статусу.

В Сочі журналісти запитали також Януковича про те, чия посада в Україні є вищою – президента чи прем’єр-міністра. Лідер Партії регіонів скромно відповів, що це не головне; головне – аби росла довіра народу до влади.

По закінченню перемовин Віктор Янукович у товаристві керівників держав Євразес, у тому числі й російського президента Владіміра Путіна, відвідав таджицький сільськогосподарський ярмарок у Сочі. А вже увечері середи український прем’єр відлітає в Крим, щоб звітувати про перший закордонний візит Президентові своєї країни Віктору Ющенку.

XS
SM
MD
LG