Спеціальні потреби

Актуально

Проблему СНІДу обговорюють в Торонто

Цими днями в Канаді проходить конференція з проблем ВІЛ/СНІДу, на яку приїхало близько двадцяти тисяч делегатів з усього світу. Серед представників України там наразі перебуває Володимир Жовтяк, президент Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ/СНІД, з яким розмовляв Володимир Звіглянич.

ВЗ: Пане Володимире, які проблеми обговорюються на конференції з проблем з ВІЛ/СНІДу в Торонто, де Ви наразі перебуваєте? Мені відомо, що одним з виступаючих був Білл Ґейтс.

ВЖ: Так, на конференції виступали Білл та Мелінда Гейтс, виступав Ричард Ґір на відкритті конференції. Виступав директор Секретаріату ООН з ВІЛ/СНІДу Пітер Піот. Ця конференція присвячена проблемі ВІЛ/СНІДу і відповідальності за зроблені обіцянки урядів країн світу. На цій конференції представлені не тільки урядові делегації, але й також делегації від спільнот людей, що живуть з ВІЛ/СНІДом з усіх країн світу, від неурядових та міжнародних організацій, а також різноманітних фондів та фармацевтичних компаній. Загалом на конференції більше двадцяти тисяч делегатів з різних країн світу.

ВЗ: Ви є головою Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ...

ВЖ: Так, а також головою такого нового об’єднання в пострадянських країнах, як Об’єднання організацій людей, що живуть з ВІЛ/СНІД, в Східній Європі та Центральній Азії. Туди наразі входить одинадцять країн.

ВЗ: Коли була організована Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ/СНІД?

ВЖ: Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ/СНІД, була заснована у дев’яносто дев’ятому році саме ВІЛ-позитивними людьми з метою зміни ситуації з лікуванням, доглядом та підтримкою для ВІЛ-інфікованих людей в Україні. На сьогоднішній день Всеукраїнська мережа працює в усіх регіонах України та налічує понад сорок відділень та осередків мережі в усіх адміністративних центрах нашої країни. Налічує також близько 400 постійних членів, 500 працівників і надає послуги більше, ніж чотирьом тисячам ВІЛ-інфікованих людей в нашій країні.

ВЗ: А на які гроші ви існуєте?

ВЖ: Це гроші міжнародних донорів – Глобального Фонду, уряду Сполучених Штатів Америки, Європейського Союзу. Також ми зараз намагаємось працювати з бізнес структурами. Ми собі поставили за мету заснувати свій соціально-бізнесовий напрямок, який мав би змогу не тільки працевлаштовувати ВІЛ-інфікованих людей, але також заробляти самим кошти на задоволення соціальних потреб та фінансування діяльності організації. Ми отримували невеликі кошти з урядового бюджету, але на сьогоднішній день урядового бюджету не вистачає не тільки на наші, але й на інші соціальні проблеми. На наш погляд, головним є, щоб уряд на сьогодні виділяв достатньо коштів на ліки та на профілактику. Маю надію, що згодом ми також будемо фінансованими за гроші нашої України.

Всі новини дня

Джамала про культуру, музичний активізм та як говорить з синами про війну в інтервʼю Голосу Америки. Відео

“Перемога – це повне повернення наших територій”, – переконана українська співачка Джамала. За її словами, оскільки наразі немає ніяких безпекових гарантій для України, українці мають захищати себе самі. Про це переможниця Євробачення заявила в інтерв’ю «Голосу Америки» у Нью-Йорку.

Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Відео

Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Передовсім він зосереджений на підсиленні протиповітряної оборони.

Американські ЗМІ повідомляють про докази того, що дамба Каховської ГЕС була знищена внаслідок вибуху. Відео

Тим часом американські ЗМІ повідомляють про докази того, що дамба Каховської ГЕС була знищена внаслідок вибуху. Видання Нью-Йорк Таймс пише, що американські супутники з інфрачервоними сенсорами зафіксували вибух на Каховській ГЕС перед її руйнуванням.

Майбутнє фінансування для України обговорюють у Конгресі США. Відео

Майбутнє фінансування для України обговорюють у Конгресі США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:54 0:00

Президент Байден заявив, - упевнений, що в США буде фінансування для України стільки, скільки буде потрібно, незважаючи на деякі скептичні голоси в Конгресі США.

У США оприлюднили текст обвинувачень проти Трампа: 31 із 37 пунктів стосується Закону про шпигунство

Спеціальний прокурор Джек Сміт під час прес-конференції щодо оприлюдненого тексту обвинувачень проти Дональда Трампа. 9 червня 2023 р. AP Photo/Alex Brandon

Міністерство Юстиції США оприлюднило у п'ятницю текст обвинувачень проти колишнього президента США Дональда Трампа. 37 пунктів обвинувачень стосуються, зокрема, несанкціонованого зберігання секретних документів, надання неправдивих свідчень та змови з метою перешкодити правосуддю після того, як Дональд Трамп залишив Білий дім у 2021 році.

31 із 37 пунктів стосуються порушення Закону про шпигунство через зберігання документів щодо національної оборони.

Джек Сміт, спеціальний прокурор, який розслідує ймовірне неправильне поводження Дональда Трампа з секретними документами, заявив у п'ятницю, 9 червня, що порушення законів про захист інформації щодо національної оборони “ставить країну під загрозу”.

Йдеться саме про федеральні звинувачення колишньому президенту США Дональду Трампу, де 31 пункт щодо потенційно неправомірного поводження з секретними документами стосується Закону про шпигунство – інформує видання Forbes.

Цей закон забороняє навмисне збереження інформації про національну оборону.

Щодо інших звинувачень проти Трампа, то вони пов'язані з перешкоджанням правосуддю та наданням неправдивих заяв.

“Сьогодні було розкрито суть обвинувального акту, який звинувачує Дональда Трампа у тяжких порушеннях наших законів про національну безпеку, а також в участі у змові з метою перешкоджання правосуддю”, - заявив прокурор Сміт.

Обвинувачення будуть пред’явлені Трампу у вівторок

Обвинувачення будуть пред’явлені Дональду Трампу пізніше у вівторок, коли він постане перед судом у Маямі. Вони пов’язані із секретними документами, що були привезені до флоридського помешкання Трампа в Мар-а-Лаго після його президентського терміну.

“У нас в країні єдиний набір законів, і вони стосуються всіх”, — наголосив прокурор Сміт на прес-конференції.

Він також додав, що обвинувачені у цій справі мають вважатися невинними, доки їхня провина не буде доведена у суді. Та пообіцяв, що домагатиметься швидкого судового розгляду справи відповідно до суспільного інтересу і прав обвинувачених.

Як повідомляв Голос Америки, Федеральне журі присяжних південного американського штату Флорида ухвалило безпрецедентне рішення про висунення звинувачення проти колишнього президента США Дональда Трампа.

За інкримінований злочин передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.

Більше

XS
SM
MD
LG