Спеціальні потреби

Янукович звітував про візит до Москви


Інтеграція України до НАТО та мовне питання вирішуватимуться відповідно до позицій, закріплених в універсалі національної єдності. У цьому прем’єр Янукович запевнив Президента Ющенка під час зустрічі у кримській резиденції глави держави.

Віктор Янукович не має наміру порушувати універсал. Новоспечений прем’єр запевнив президента, що питання євроатлантичної інтеграції України та статусу російської мови вирішуватимуться згідно з універсалом національної єдності, під яким стоїть його підпис.

Як повідомляє прес-служба президента, про це Янукович сказав Ющенку під час зустрічі у кримській резиденції глави держави. Зустріч проходила тет-а-тет, без представників засобів масової інформації.

За повідомленням прес-служби, ішлося також про газові домовленості, досягнуті прем’єр-міністром під час його першого закордонного візиту в Росію. Янукович підтвердив, що його перемовини з російським Президентом Путіним і прем’єром Фрадковим свідчать про намір російської сторони не переглядати ціни на газ до кінця нинішнього року.

При цьому Віктор Ющенко зазначив, що прем’єр закріпив домовленості, вже досягнуті урядами обох країн у січні цього року.

Глава держави також підкреслив, що універсал національної єдності є базовим документом для роботи уряду, і нагадав прем’єр-міністру, що той зобов’язався включити до урядової програми всі пункти універсалу, включно із зовнішньополітичною стратегією та мовним питанням.

Нагадаю, під час переговорів в Сочі Віктор Янукович заявив, що не відмовляється від своїх передвиборних обіцянок і поставить питання про офіційний статус російської мови в Україні, як тільки його коаліція в парламенті здобуде конституційну більшість у 300 голосів.

Заява викликала обурення пропрезидентських сил. Представник президента у Верховній Раді Юрій Ключковський звинуватив прем’єра у намірі обдурити когось із двох – або Ющенка, або Путіна. Водночас деякі експерти в Україні вважають, що такими заявами Янукович дав зрозуміти, що знімає з порядку денного питання офіційного статусу російської мови. «Адже зараз нереально створити конституційну більшість», - сказав у середу в ефірі 5 каналу політолог Кость Бондаренко. А відтак, переконаний він, Янукович прагнув у такий спосіб зняти з себе вину за те, що його передвиборна обіцянка не буде реалізована.

Наразі Віктор Ющенко і Віктор Янукович повернулися до Києва з Криму. Президент перервав відпустку, щоб у четвер взяти участь у прощанні з відомою українською правозахисницею Надією Світличною, яка померла 8 серпня у США.

А у п’ятницю обидва керівники – президент і прем’єр - візьмуть участь в офіційному відкритті 4-го Всесвітнього форуму українців, який проходитиме в Києві 18-20 серпня.

XS
SM
MD
LG