Спеціальні потреби

У Запоріжжі літали артилерійські снаряди


У Запорізькій області триває ліквідація наслідків пожежі на військових складах. Протягом доби артилерійські снаряди розліталися на сотні метрів. Внаслідок небезпечної ситуації тисячі людей із навколишніх сіл перевезли у безпечні місця. У Міноборони стверждують, що декілька військових та цивільних отримали поранення.

Пожежа на складі артилерійської зброї біля Новобогданівки локалізована. Але гасіння осередків тління відбуватиметься ще кілька днів, прогнозують в оперативному штабі Міноборони. Вже в понеділок планують залучити авіатехніку. За даними військових, пожежа почалася на складі підготовлених до утилізації боєприпасів. Внаслідок детонації, артилерійські снаряди розкидало у радіусі декількасот метрів. Вибухи продовжувалися більше доби. Для гасіння вогнища залучили спецтехніку.

Причиною пожежі вважають займання сухої трави. На півдні України нині стоїть посушлива погода – у деяких районах дощу небуло декілька тижнів. Температура сягає 40 градусів. Ймовірно, вогнище перекинулося на ящики зі зброєю, які зберігаються під відкритим небом.

У Міноборони поки що не має даних про загиблих. Поранення отримали, за різними даними, від двох до чотирьох людей. 38 військовослужбовців мають незначні пошкодження. Близько півтори тисячі мешканців навколишніх сіл евакуйовані із домівок у безпечні місця. Зафіксовано декілька випадків потрапляння снарядів у будинки. Урядовці обіцяють компенсувати місцевому населенню заподіяні збитки.

Значні втрати несуть і транспортники. Через небезпеку обмежено рух потягів в кримському напрямку. Пасажирів відправляли іншими маршрутами. Через це люди змушені проводити в дорозі значно більше часу. За останніми даними, рух потягів на ділянці Запоріжжя- Мелітополь відновлено.

Серйозні пожежі на військових складах в Новобогданіці виникають вже втретє за останні роки. Урядовці неодноразово заявляли про необхідність підвищити рівень безпеки на об`єкті, де зберігаються тисячі тонн залишків зброї радянського виробництва. Після екстреної наради у неділю віце-премєр Андрій Клюєв заявив про необхідність повної ліквідації бази у Новобогнаднівці. Урядовці вже почали підраховувати, скільки грошей для цього знадобиться і де їх знайти.

XS
SM
MD
LG