Спеціальні потреби

Дедалі більше американців хочуть літати бізнес-класом


Не дивлячись на авіакастрофи і посилені заходи безпеки в міжнародних аеропортах після чергових терористичних загроз експерти кажуть, що кількість подорожуючих авіатранспортом не зменшується. Навпаки їх чисельність збільшується, і зокрема, бізнес-класом.

Попри довгі черги, скасування і затримки рейсів, пасажири платять більше, щоби подорожувати без ручної поклажі. З собою заборонено брати напої, шампуні, креми. І з новими обмеженнями в аеропортах люди кажуть, що подорожувати літаками стає все менш приємно. У зв'язку із зростанням цін на пальне авіаквитки цього року коштують на 10 відсотків більше у порівнянні з минулим літом. Через те, що авіакомпанії скорочують кількість рейсів і маршрутів, пасажири змушені шукати альтернативи.

''Іос'' - одна з двох нових авіакомпаній, що пропонує лише бізнес-клас польоти до Лондона. На їхніх літаках – 48 місць, хоча лайнер розрахований на 220 пасажирів. На літаках іншої компанії ''Мексджет'' – 100 місць, хоча той здатний перевозити у двоє більше людей. «У ночі і в день - комфортабельно», - говорить один з пасажирів. «Значно менше стресу. Вони приділяють багато уваги всяким приємним дрібницям», - додає інший.

''Іос'' продає квитки на бізнес-клас в обидва боки за, приблизно, три тисячі доларів, що майже у половину менше аніж великі компанії. ''Мексджет'' - за півтори тисячі. Головний редактор журналу для мандрівників Кевін Дойл каже, що знає таємницю успіху цих компаній: «Я гадаю, що це пов'язано з бажанням людей подорожувати у комфорті. Все дуже просто».

Експерти говорять, що ці зміни не проходять повз увагу великих авіакомпаній. «Юнайтед Ейрлайн», наприклад, нещодавно скасувала попереднє своє рішення підняти ціни на авіаквитки бізнес-класу. А ще дві великі авіакомпанії заявили про намір почати наступного року рейси виключно бізнес-класом.

XS
SM
MD
LG