Спеціальні потреби

Громадськi органiзацiї стали об`єднуватися


Доля української демократії має перейти з рук політиків до рук громадян. Так вважають ініціатори створення Громадянського форуму України, який має на меті об`єднати всі існуючі громадські організації в єдину загальноукраїнську мережу. Учасники Форуму обіцяють добитись якісно нового впливу громадськості на владу.

Після Майдану українські громадяни стали іншими. Вони переросли власних політиків, а тому саме вони мають взяти на себе відповідальність за подальший розвиток країни. Так вважають лідери правозахисних, екологічних, виборчих організацій, що вирішили об`єднатися в Громадянський форум України. Як кажуть ініціатори проекту, якщо зусилля громадських рухів, які дотепер діяли кожен окремо, з`єднати в одну силу, то на неї доведеться зважати корпораціям політиків, зайнятих дільбою портфелів чи захистом кланових інтересів. За словами голови львівської ради Громадянського форуму Олега Мацеха, це перша громадська ініціатива об`єднання, що йде знизу:

«Раніше цей громадський рух був броунівським, кожен щось десь робив. А сьогодні ми спробуємо спрямувати його в єдине русло».

Наразі до мережі увійшли 36 організацій з 16 регіонів України. Однак Громадянський форум запрошує усі місцеві рухи до спільної дії. Це буде свого роду постійно діючий Майдан, -- каже співголова Харківської правозахисної групи, голова правління Української гельсінкської спілки з прав людини Євген Захаров:

«Ці організації, які об`єднуються, вони будуть робити те ж саме, що вони робили і раніше. Але за рахунок цього об`єднання... буде досягатися більший ефект».

Як пояснює Захаров, у такому об`єднанні правозахисна організація зможе допомогти, наприклад, організації мешканців будинку, у дворі якого взялися зводити багатоповерхівку. Адже в даному випадку про власне права людини не йдеться, але як учасники мережі, правозахисники допоможуть активістам скласти судовий позов і домогтися заборони на незаконне будівництво. Помаранчева революція, каже правозахисник, розбудила громадську активність українців, і для них дедалі звичнішим стає відстоювати свої права через суд. Новостворений Громадянський форум, за його словами, зможе цю тенденцію підтримати, показавши громадянам можливості самоорганізації для вирішення своїх конкретних проблем.

Ініціатори створення форуму повідомили також, що не ставлять за мету участь у виборах, не об`єднуються довкола жодного політика, а існувати збираються за рахунок громадських внесків та грантів, звіти про які обіцяють надавати на сайті “Майдан”.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG