Спеціальні потреби

Актуально

Пентагон по-новому боротиметься з тероризмом

Теракти у США 2001 року значно вплинули на завдання та бойову підготовку американської армії. Останні п'ять років Пентагон усе ще намагається пристосуватися до нових викликів.

Що саме робить міністерство для боротьби з тероризмом, і що з цього приводу думають експерти? Коли 11 вересня 2001 року повітряні пірати скерували один з літаків у будинок Пентагону, загинули не лише люди, в країні розпочалася нова епоха – глобальна війна з тероризмом яка, як вважають експерти, перебуває у початковій фазі. Атаки на Пентагон і Світовий торговельний центр зробили тероризм головним об’єктом дій американських військових.

Майкл Оганлон, аналітик інституту Брукінґса говорить так: «Це було поворотним пунктом. Ми зрозуміли, що нам треба робити з нашою силою, з нашим домінантним становищем і нашою армією».

Як каже один з помічників міністра оборони США Раян Генрі, теракти створили нову динаміку у Пентагоні: «Тепер у нас з’явився ворог без держави, без армії, без флоту. Як з ним боротися? Нетрадиційні методи ведення війни стали головним чинником у процесі підготовки до цієї боротьби».

«Нетрадиційні методи ведення війни» означають застосування невеликих підрозділів і високої технології у боротьбі з терористами. З цією метою американська армія прискорила розвиток системи майбутнього бою. Мова йде про некеровану техніку і високотехнологічні системи, які президент Буш називає новими засобами війни. «Безумовно, це новий вид війни порівняно з тим, до чого звикли люди. Це виклик ХХІ століття, війна з терором», - говорить Буш.

Щоб вести нову війну, американська армія змінює тренувальний процес. Більше уваги зосереджується на бойовиках, поведінці з цивільними та розумінні інших культур. Для цього армія США наймає на роботу акторів арабського походження. Майкл Оганлон говорить так: «Я гадаю, що армія покращує здатність протистояти бойовикам, вдосконалює розвідку, краще вишколює військових інших країн, більш продумано використовує сили спецпризначення».

Однак, на думку аналітика, армія не зробила достатньо для боротьби з тероризмом за останні п’ять років. З цією думкою погоджуються інші експерти, зокрема Мішель Флорні - експерт центру стратегічних і міжнародних досліджень. «Армія - єдиний інструмент, який ми посадили на стероїди. Все інше живе на штучному живленні. Особисто я за те, щоб армія була на стероїдах. Водночас я не думаю, що ми використали надані військовим ресурси дуже ефективно».

Як незалежні експерти так і посадовці Пентагону погоджуються, що військові самостійно не виграють війну з тероризмом.

Всі новини дня

«Українська хоробрість змінює світ», - заявила прем'єр-міністерка Литви на Безпековому форумі у Варшаві. Відео

Під час форуму народу України вручили нагороду «Лицар Свободи». Від імені народу України її отримала перша леді Олена Зеленська.

Український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня: репортаж з Одеського порту. Відео

За словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, через два місяці після підписання Чорноморської зернової ініціативи український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня.

Петреус: якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, США та союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні. Відео

Колишній директор ЦРУ і генерал армії США у відставці Девід Петреус заявив у вівторок, що якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, Сполучені Штати та їхні союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні та, можливо, у Чорному морі.

Чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів. Відео

Правозахисні організації та Генштаб ЗСУ повідомляє, що російська влада в окупованому Криму мобілізує кримських татар. Чи є цифри, скільки людей вже отримали повістки, і чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів.

Сенатори США пропонують передавати Україні конфісковані і заморожені активи Центробанку РФ 

Концерт з приводу незаконної анексії окупованих українських територій, Москва, 30 вересня 2022. REUTERS

Сенатори США від Демократичної та Республіканської партій Шелдон Вайтгауз та Джим Ріш запропонували нову законодавчу ініціативу, спрямовану проти російських еліт, ставленників та олігархів - Russian Elites, Proxies, and Oligarchs Act (REPO Act). Документ пропонує передавати Україні в якості додаткової допомоги конфісковані активи Центробанку Росії та інші суверенні активи РФ.

цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані та конфісковані та перепрофільовані... Україні

"За повідомленнями, в усьому світі заморожено російських активів на понад 300 мільярдів доларів. Це значно більше грошей, ніж ті суми, що були вилучені чи конфісковані у російських олігархів. З огляду на винятковість та жорстокість відвертої незаконної війни Росії в Україні, цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані, конфісковані та перепрофільовані, щоб допомогти Україні виграти цю війну та відбудувати свою країну", - сказав Ріш.

"Нам потрібно дати чітке повідомлення Володимиру Путіну: продовжуйте ваше жорстоке вторгнення в Україну та отримуйте фінансові наслідки", - сказав Вайтгаус. - "Ці заходи надішлють це повідомлення голосно та чітко".

Серед іншого, законодавча ініціатива закликає дозволити президентові США конфісковувати російські суверенні активи, заморожені у США, створює Фонд підтримки України (Ukraine Support Fund), куди спрямовуватимуть вилучені кошти. Крім того, за пропозицією, Держдепу надаватимуться додаткові ресурси для роботи із партнерами та союзниками за кордоном задля конфіскації додаткових російських суверенних активів в інших країнах.

Раніше "Голос Америки" повідомляв про новий пакет допомоги Україні, що включає HIMARS, артилерію, боєприпаси, протимінний транспорт та польове обладнання. Вашингтон та Київ повідомили, що президенти США Джо Байден та України Володимир Зеленський обговорили це у телефонній розмові.

Байден написав у Twitter, що США "як і раніше готові накласти серйозну плату на будь-яку організацію, яка підтримує так звану анексію Росією" українських територій і продовжуватимуть "об’єднувати світ для підтримки України у захисті своєї демократії."

Зеленський подякував Байдену і народу CША "за сталу оборонну й фінансову підтримку" та повідомив, що вони "обговорили додаткові санкції, ситуацію на полі бою та важливість збереження експорту агропродукції морем".

У РФ сьогодні заявили, що "постачання США озброєнь Україні наближають до небезпечної межі прямого військового зіткнення Росії та НАТО".

Більше

XS
SM
MD
LG