Спеціальні потреби

Ціни на комунальні послуги зростають


В Україні продовжують зростати тарифи на комунальні послуги. Від сьогодні зросла вартість електроенергії. Прогнозують подальше подорожчання безнину та газу. Експерти кажуть, що доходи значної частини населення не встигають рости за цінами.

В Україні на чверть зросла вартість електроенергії. З першого вересня громадяни платитимуть 24 копійки за спожиту кіловат-годину. Це вже друге подороджання електроенергії з початку року. Згідно з планами уряду, до квітня 2008 року тарифи підвищаться ще тричі, щоразу на 25 відсотків. Підняття цін пояснюють необхідністю скоротити збитки енергетиків.

Так само незабаром може подорожчати безнин. Російська Федерація -- основний постачальник нафти в Україну -- вирішила вже з жовтня підвищити експортне мито на цю сировину до рекордної позначки – понад 237 доларів за тонну. Експерти прогнозують, що після цього уряду не вдасться втримати ціну бензину на заправках на нинішньому рівні – 4 гривні 70 копійок за літр.

Ситуація із ціною газу також вирішилася не на користь громадян. Профспілки оскаржували урядову постанову про підвищення тарифу на 85 відсотків. Місцевий суд до розгляду справи по суті вирішив заморозити вартість газу. Але іншим судовим рішенням цю ухвалу скасували.

З українських регіонів регулярно надходять повідомлення про зростання комунальних платежів, вартості проїзду у транспорті. Багато киян були шоковані пропозицією місцевої влади збільшити плату за квартири у столиці у майже 3,5 рази. Якщо цього не зробити – місцевий бюджет зазнає збитків на понад 2 мільярди гривень, кажуть у київській адміністрації. А це практично чверть бюджету столиці.

Але навіть за нинішіх тарифів багато людей не платять вчасно. У Києві через величезну заборгованість «Нафтогаз України» мав намір вже з 1 вересня припинити постачання палива підприємству «Київенерго». Але компанії дали ще 10 днів для виплати боргів.

Тим часом Світовий банк розкритикував економічну політику, яку український уряд проводив декілька останніх років. За словами директора установи в Україні Пола Бірмінгема, структурні реформи в країні практично не проводилися. Економіка й надалі залишається малоефективною і занадто енергоємною. Лише для запровадження енергоощадних технологій, за розрахунками урядовців, Україні потрібно близько 15 мільярдів доларів.

XS
SM
MD
LG