Спеціальні потреби

Віктор Янукович збирається в Брюссель


Наступного тижня Віктор Янукович здійснить візит до Брюсселя. У європейській столиці новий очільник українського уряду візьме участь в засіданні Ради Україна-ЄС та Комісії Україна-НАТО. Голова президентського секретаріату Олег Рибачук вірить в обіцянку Януковича зберегти євроатлантичний курс України. А сам прем`єр на відкритті нової сесії Верховної Ради демонструє європейське обличчя.

Віктор Янукович зібрався в Брюссель. 14 вересня український прем`єр візьме участь у черговому засіданні Ради з питань співпраці Україна-ЄС. Як повідомляє Міністерство закордонних справ України, на засіданні йтиметься про прогрес у виконанні плану дій Україна-Євросоюз, створення зони вільної торгівлі, спрощення візового режиму.

У Брюсселі Янукович матиме змогу налагодити особисті контакти з керівниками ЄС, зокрема генсеком Ради ЄС Хав`єром Соланою та одним із єврокомісарів Ґюнтером Ферхойґеном. Новий очільник українського уряду підтвердить також незворотність стратегічного курсу України на вступ до Євросоюзу. Говорить речник Міністерства закордонних справ Андрій Дещиця.

«В даний момент не стоїть питання про виключення позиції щодо членства України в Європейському Союзі… Членство України в Європейському Союзі залишається стратегічною метою України, і відповідно Україна буде настоювати на тому, щоб ці положення були записані в угоді».

Речник МЗС повідомив також, що під час візиту до Брюсселя Віктор Янукович візьме участь у засіданні Комісії Україна-НАТО. В штаб-квартирі Альянсу новий прем`єр говоритиме про пріоритети свого уряду та позиції різних політичних сил стосовно співпраці з НАТО, зафіксовані в Універсалі національної єдності.

Янукович збереже курс на інтеграцію України в ЄС і НАТО. Принаймні він пообіцяв це Президентові Віктору Ющенку. Так стверджує керівник президентського секретаріату Олег Рибачук в інтерв`ю від 5 вересня газеті “Коммерсант Украина”. Як він заявив, “Я знаю, що у вересні готується візит прем`єра до Брюсселя, де буде офіційно озвучено позицію України. У бесідах з президентом Віктор Янукович обіцяв, що курс на євроатлантичну інтеграцію залишиться без змін. І я гадаю, що Янукович, як людина слова, своїх обіцянок дотримається”, -- сказав Рибачук газеті “Коммерсант”.

А тим часом свої євроінтеграційні наміри Віктор Янукович озвучив на відкритті другої серсії Верховної Ради п`ятого скликання. Виступаючи з трибуни Ради, глава уряду заявив, що бачить у євроінтеграції стратегічну мету України, та проголосив курс на вступ до Світової організації торгівлі. До СОТ головний регіонал пропонує вступити чим “скоріше, тим краще”, але водночас, як було сказано, “не поспіхом, а впевнено, з прийнятними для наших галузей економіки перехідними періодами та належним рівнем захисту внутрішнього ринку”.

Кабінет Януковича планує вже до Нового року закінчити низку необхідних для вступу до СОТ двосторонніх переговорів. Про це мовиться в нещодавно затвердженому Плані невідкладних заходів з подолання кризових явищ в економіці та соціальній сфері. Уряд, крім того, має намір ще у вересні завершити підготовку законопроектів, потрібних для вступу до СОТ, і винести їх на затвердження Верховною Радою.

XS
SM
MD
LG