Спеціальні потреби

Актуально

НУ вагається із входженням у коаліцію

“Наша Україна” прийматиме остаточне рішення, чи входити до коаліції, лише після того як буде випрацюваний текст нової коаліційної угоди. Так ухвалили на нараді, що відбулася в президентському секретаріаті між главою держави та представниками фракції “Наша Україна”. Наступний раунд переговорів між потенційними коаліціянтами – “Нашою Україною”, “Регіонами”, соціалістами і комуністами – відкладено на 9 вересня.

Чи входити до коаліції разом із комуністами? Частина нашоукраїнців “за”, частина категорично “проти”, і це загрожує розколом у фракції. На нараді, скликаній у середу Президентом Ющенком з представниками “Нашої України”, прийняли Соломонове рішення. Вступати чи не вступати, залежатиме від того, чи буде випрацювано новий текст коаліційної угоди і чи увійдуть до неї ключові положення Універсалу національної єдності.

Експертні групи вже почали опрацьовувати текст нової коаліційної угоди, -- повідомив журналістів представник блоку “Наша Україна” Володимир Стретович. Голова партії Християнсько-демократичний Союз, який разом з Конгресом українських націоналістів і більшою частиною РУХу належить до противників коаліції з комуністами, каже, що при цьому головне – зберегти одностайну позицію “Нашої України” щодо участі чи неучасті в коаліції. А тому він згоден піти на угоду з комуністами, якщо тільки в тій угоді не буде нічого комуністичного:

«В тексті коаліційної угоди не повинно бути тих тез, які звучали вже із вуст прем`єра в Сочі, з вуст Кушнарьова вчора на каналі Інтер, і те, що начебто було включено в програму статус російської мови, надання їй другої державної. Такого не повинно бути... І має бути зазначено, що парламентарі докладуть сил до вступу до СОТ (сьогодні говорять, що це треба робити з певними обумовленнями), а також незворотності нашого курсу, як передбачено законом, щодо входження до НАТО і Європейського Союзу».

Сумнівно, однак, що під таким документом поставлять свій підпис комуністи. Стретович прямо говорить: він сподівається, що новий коаліційний договір буде складений таким чином, щоб підпис Петра Симоненка там не з`явився.

Комуністи, у свою чергу, закидають нашоукраїнцям намагання вижити їх з коаліції і радять не тішитись такою думкою. Говорить народний депутат від фракції КПУ Адам Мартинюк:

«Я не виключаю, що тут черговий якийсь політичний фарс з боку “Нашої України”, яка хоче якісь політичні дивіденди. Комуністи в коаліції залишаться. Питання – чи залишиться там “Наша Україна”».

Наступний раунд переговорів між потенційними коаліціянтами відкладено на суботу 9 вересня. При цьому Президент Ющенко, як виглядає, підтримує створення широкої коаліції. Як наголосив глава держави під час зустрічі з представниками фракції “Наша Україна”, для президентської партії краще бути у процесі здійснення влади, аніж поза процесом.

Всі новини дня

Тіна Кароль: про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті. Інтерв'ю

Співачка Тіна Кароль від початку повномасштабної російської агресії активно займається культурною дипломатією. Про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті Тіна Кароль розповіла під час візиту до Нью-Йорка.

Стало відомо, на що саме просять Конгрес США виділити додаткове фінансування для України. Відео

В Пентагоні кажуть - не бачать жодних ознак того, що Росія готова припинити війну найближчим часом. Саме тому будуть і надалі продовжувати підтримку України в її боротьбі.

Як кіберкомандування Сполучених Штатів співпрацює з українським урядом? Інтерв'ю

США «проводять заходи у сфері кібербезпеки, які допомагають українському уряду зміцнювати стійкість і захист».

Псевдореферендуми і часткова мобілізація в Росії проявили слабкість Путіна - експерти. Відео

Західні експерти, з якими говорив Голос Америки погоджуються в думці, шо ані "псевдореферендуми", ані погрози, які їх супроводжують не змінять підтримку Заходом України, а також боротьбу за звільнення українських територій.

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимностi" - Єнс Столтенберг після розмови із Зеленським. Відео

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимності і є кричущим порушенням міжнародного права. Ці землі – Україна”. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після розмови із Володимиром Зеленським.

Більше

XS
SM
MD
LG