Спеціальні потреби

НУ вагається із входженням у коаліцію


“Наша Україна” прийматиме остаточне рішення, чи входити до коаліції, лише після того як буде випрацюваний текст нової коаліційної угоди. Так ухвалили на нараді, що відбулася в президентському секретаріаті між главою держави та представниками фракції “Наша Україна”. Наступний раунд переговорів між потенційними коаліціянтами – “Нашою Україною”, “Регіонами”, соціалістами і комуністами – відкладено на 9 вересня.

Чи входити до коаліції разом із комуністами? Частина нашоукраїнців “за”, частина категорично “проти”, і це загрожує розколом у фракції. На нараді, скликаній у середу Президентом Ющенком з представниками “Нашої України”, прийняли Соломонове рішення. Вступати чи не вступати, залежатиме від того, чи буде випрацювано новий текст коаліційної угоди і чи увійдуть до неї ключові положення Універсалу національної єдності.

Експертні групи вже почали опрацьовувати текст нової коаліційної угоди, -- повідомив журналістів представник блоку “Наша Україна” Володимир Стретович. Голова партії Християнсько-демократичний Союз, який разом з Конгресом українських націоналістів і більшою частиною РУХу належить до противників коаліції з комуністами, каже, що при цьому головне – зберегти одностайну позицію “Нашої України” щодо участі чи неучасті в коаліції. А тому він згоден піти на угоду з комуністами, якщо тільки в тій угоді не буде нічого комуністичного:

«В тексті коаліційної угоди не повинно бути тих тез, які звучали вже із вуст прем`єра в Сочі, з вуст Кушнарьова вчора на каналі Інтер, і те, що начебто було включено в програму статус російської мови, надання їй другої державної. Такого не повинно бути... І має бути зазначено, що парламентарі докладуть сил до вступу до СОТ (сьогодні говорять, що це треба робити з певними обумовленнями), а також незворотності нашого курсу, як передбачено законом, щодо входження до НАТО і Європейського Союзу».

Сумнівно, однак, що під таким документом поставлять свій підпис комуністи. Стретович прямо говорить: він сподівається, що новий коаліційний договір буде складений таким чином, щоб підпис Петра Симоненка там не з`явився.

Комуністи, у свою чергу, закидають нашоукраїнцям намагання вижити їх з коаліції і радять не тішитись такою думкою. Говорить народний депутат від фракції КПУ Адам Мартинюк:

«Я не виключаю, що тут черговий якийсь політичний фарс з боку “Нашої України”, яка хоче якісь політичні дивіденди. Комуністи в коаліції залишаться. Питання – чи залишиться там “Наша Україна”».

Наступний раунд переговорів між потенційними коаліціянтами відкладено на суботу 9 вересня. При цьому Президент Ющенко, як виглядає, підтримує створення широкої коаліції. Як наголосив глава держави під час зустрічі з представниками фракції “Наша Україна”, для президентської партії краще бути у процесі здійснення влади, аніж поза процесом.

XS
SM
MD
LG