Спеціальні потреби

Актуально

НУ вагається із входженням у коаліцію

“Наша Україна” прийматиме остаточне рішення, чи входити до коаліції, лише після того як буде випрацюваний текст нової коаліційної угоди. Так ухвалили на нараді, що відбулася в президентському секретаріаті між главою держави та представниками фракції “Наша Україна”. Наступний раунд переговорів між потенційними коаліціянтами – “Нашою Україною”, “Регіонами”, соціалістами і комуністами – відкладено на 9 вересня.

Чи входити до коаліції разом із комуністами? Частина нашоукраїнців “за”, частина категорично “проти”, і це загрожує розколом у фракції. На нараді, скликаній у середу Президентом Ющенком з представниками “Нашої України”, прийняли Соломонове рішення. Вступати чи не вступати, залежатиме від того, чи буде випрацювано новий текст коаліційної угоди і чи увійдуть до неї ключові положення Універсалу національної єдності.

Експертні групи вже почали опрацьовувати текст нової коаліційної угоди, -- повідомив журналістів представник блоку “Наша Україна” Володимир Стретович. Голова партії Християнсько-демократичний Союз, який разом з Конгресом українських націоналістів і більшою частиною РУХу належить до противників коаліції з комуністами, каже, що при цьому головне – зберегти одностайну позицію “Нашої України” щодо участі чи неучасті в коаліції. А тому він згоден піти на угоду з комуністами, якщо тільки в тій угоді не буде нічого комуністичного:

«В тексті коаліційної угоди не повинно бути тих тез, які звучали вже із вуст прем`єра в Сочі, з вуст Кушнарьова вчора на каналі Інтер, і те, що начебто було включено в програму статус російської мови, надання їй другої державної. Такого не повинно бути... І має бути зазначено, що парламентарі докладуть сил до вступу до СОТ (сьогодні говорять, що це треба робити з певними обумовленнями), а також незворотності нашого курсу, як передбачено законом, щодо входження до НАТО і Європейського Союзу».

Сумнівно, однак, що під таким документом поставлять свій підпис комуністи. Стретович прямо говорить: він сподівається, що новий коаліційний договір буде складений таким чином, щоб підпис Петра Симоненка там не з`явився.

Комуністи, у свою чергу, закидають нашоукраїнцям намагання вижити їх з коаліції і радять не тішитись такою думкою. Говорить народний депутат від фракції КПУ Адам Мартинюк:

«Я не виключаю, що тут черговий якийсь політичний фарс з боку “Нашої України”, яка хоче якісь політичні дивіденди. Комуністи в коаліції залишаться. Питання – чи залишиться там “Наша Україна”».

Наступний раунд переговорів між потенційними коаліціянтами відкладено на суботу 9 вересня. При цьому Президент Ющенко, як виглядає, підтримує створення широкої коаліції. Як наголосив глава держави під час зустрічі з представниками фракції “Наша Україна”, для президентської партії краще бути у процесі здійснення влади, аніж поза процесом.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG