Спеціальні потреби

Актуально

В Росії знову будуть українські продукти?

Росія скасує заборону на ввезення продукції українського тваринництва. Про це домовилися урядовці двох країн. Ембарго ввели на початку року через звинувачення у недотриманні ветиринарних норм на українських переробних підприємствах. В результатi уже невдовзi сири та масло з України можуть повернуться на полиці російських магазинів.

Вже через місяць Росія може зняти ембарго на постачання українського м`яса та молочних продуктів. Про це заявив міністр сільського господарства Росiйської Федерації Олексій Гордєєв після переговорів із українським колегою Юрієм Мельником. Росіяни вже за два тижні направлять для перевірки українських підприємств своїх інспекторів.

Цікаво, що з вуст російських чиновників вперше лунають конкретні терміни можливого скасування санкцій з часу повної заборони на ввезення української м`ясо-молочної продукції ще на початку року. Пояснювали цей крок претензіями до якості. Мовляв, українські ветеринари не достатньо її контролюють. Найбільше постраждали виробники масла та сирів. Близько чотирьох десятків українських підприємств орієнтувалися переважно на російський ринок. Внаслідок санкцій вони зазнали багатомільйонних збитків. Багато з них скоротили виробництво. Постраждали й фермери. Після введення ембарго закупівельні ціни на молоко впали майже вдвічі.

М`яса в Україні – дефіцит, тому його вивозять за кордон в незначних обсягах. Але росіяни виявили декілька випадків ввезення до Росії через українські порти партій імпортного м`яса сумнівної якості. Особливого розголосу набув випадок, коли туші індійських буйволів потрапили до російських магазинів із фальшивими сертифікатами якості українських ветеринарів.

Українські урядовці наполягали на політичному підтексті санкцій і протягом року безуспішно домагалися їх скасування. Але після перевірки низки підприємств, російські експерти дозволили ввезення на свою територію сирів лише декільком підприємствам. Нині, каже пан Гордєєв, російські експерти відзначили суттєве покращення у роботі українських ветеринарних служб.

За оцінками російських експертів, щороку українські підприємства постачали продукції тваринництва на 600 мільйонів доларів. Очікують, що виробники відновлять минулорічні обсяги продажу за два-три місяці після повного скасування санкцій.

Оглядачі зазначають, цей успіх може бути першим помітним досягненням уряду Вiктора Януковича на російському напрямку. Щоправда нагадують – лише декілька днів тому Москва поставила Україну в скрутне становище у газовій сфері. Газпром викупив все туркменське паливо на три роки наперед. Таким чином Україна не матиме альтернативи ніж домовлятися із російською монополією.

Всі новини дня

Громадяни Росії в Латвії мають скласти іспит на знання латвійської, інакше депортація. Відео

Половина з тих, хто прийшов на екзамен його успішно складають. Решта виправдовуються, що протягом багатьох років не знайшли можливості вивчити латвійську мову, бо їм вистачало російської.

ЗСУ тепер мають свій "фірмовий" почерк – унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Відео

Збройні сили України тепер мають свій "фірмовий" почерк, унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Які українські традиції використали в роботі над шрифтом для ЗСУ, і чому армія Німеччини користується стилем, який розробили росіяни?

Росія заблокувала експорт зерна з українських портів. ООН нагадує про голод, каже, що ситуація "дуже серйозна"

Судно New Victory під прапором Белізу перевозить зерно в рамках Чорноморської зернової ініціативи ООН, протока Босфор у Стамбулі, Туреччина, 12 травня 2023 року. REUTERS/Yoruk Isik

Російська федерація повідомила Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі про обмеження реєстрацій суден в українському порту Південний.

Незважаючи на загрозу продовольчої кризи та голоду у низці країн, Росія таким чином блокує експорт зерна з України та мотивує це своє рішення бажанням відновити експорт власного аміаку територією України.

Про це 1 червня повідомив Стефан Дюжаррік, речник Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй.

“Ми стурбовані постійним уповільненням реалізації Чорноморської ініціативи”, - сказав Дюжаррік. Та зокрема повідомив, у травні експорт зерна та інших культур становив менше половини обсягів, відправлених у квітні. Так, у травні з українських портів вийшли 33 судна. Лише 3 з них – з порту Південний.

“Це дуже серйозна ситуація. Треба рухатися вперед. Ініціативу планується відновити 17 липня”, – сказав Дюжаррік.

Раніше ООН заявляла, що не має запасного плану на випадок, якщо Росія вийде з угоди, що дозволяє Україні експортувати зерно на міжнародні ринки.

“Глобальні гарячі точки голоду зростають, про що ми вас регулярно сповіщаємо”, - наголосив Дюжаррік. Він також запевнив, що секретаріат ООН надав практичні пропозиції “всім сторонам”.

Як повідомляв Голос Америки, 31 травня ООН заппропонувала Україні, Росії й Туреччині почати підготовку до відновлення транзиту російського аміаку через Україну. Це одна з “вимог” Кремля, у разі невиконання якої Росія погрожувала заблокувати експорт зерна з України.

Мінінфраструктури України 1 червня повідомила, що українська сторона надіслала листа до СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу. Йдеться про діяльність СКЦ у складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день. “Українські інспектори наразі перебувають в СКЦ та готові негайно приступити до роботи в разі відновлення реєстрації суден”, - інформує міністерство.

“Сподіваємося, що партнери по [зерновій - ред.] Ініціативі все ж таки знайдуть рішення та припинять цей шантаж Росії всього світу. Адже значення Зернової Ініціативи вже доведено світовим продовольчим ринком і світ не має мовчати”, - йдеться у оприлюдненій заяві Мінінфраструктури.

У ній також йдеться про 7 місяців “саботажу та гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ”, у результаті чого світ недоотримав мінімум 20 млн тонн продовольства.

За інформацією відомства, упродовж 10 місяців роботи Зернової ініціативи експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв.

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:37 0:00

Українська “Мавка” збирає зали глядачів в американських кінотеатрах. Анімаційний фільм за мотивами Лісової пісні Лесі Українки вийшов у прокат на великих екранах у США.

Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США. Відео

Упродовж травня Росія здійснює повітряні атаки на українські міста, зокрема на Київ, ледь не щодня. Як на це реагують в Конгресі? Що кажуть про можливість України завдавати ударів по території Росії? І як пропонують притягнути росіян до відповідальності?

Більше

XS
SM
MD
LG