Спеціальні потреби

Актуально

Буш визнав існування таємних в’язниць ЦРУ

Президент США Джордж Буш заявив, що таємні в'язниці Центрального Розвідувального Управління таки існували. Там, - каже він, - і допитували ймовірних терористів.

Президент США наголосив, що такі центри були створені для здобуття інформації, спроможної попереджати терористичні атаки. Фактично вперше Джордж Буш визнав, що таємні в'язниці ЦРУ таки існують. Чутки про наявність таких закладів викликали торік напруження між Сполученими Штатами і деякими європейськими союзниками. Керуючись міркування безпеки, президент США не назвав конкретно причетних країн. Натомість він сказав, що усіх в'язнів ЦРУ переведено до в'язниці Ґвантанамо на Кубі, яке підпорядковане Пентагону. «Деякі запитують: чому саме зараз ви призналися, що центри існують. На те є дві причини. По-перше, ми в основному закінчили допити утримуваних. А щоб розпочати процес притягнення їх до судової відповідальності, ми повинні заявити про їх існування», - сказав він.

За словами Буша, доля таємних в'язниць опинилися під знаком питання через постанову Верховного суду США, який зобов'язав уряд дотримуватися третьої статті загальних положень Женевських Конвенцій. За словами Буша, це обмежує спроможність адміністрації розслідувати дії терористів військовими комісіями. Буш також вказав на невиразність вжитих у статті формулювань, що могло б привести до несправедливих переслідувань американців. «Отже я прошу Конгрес схвалити закон, який би окреслив для наших військовослужбовців правила ведення війни з тероризмом. По-перше, я прошу Конгрес ухвалити список конкретних дій, які б за відповідним законодавством трактувалися як злочини. І тоді наші службовці могли б ясно знати, що саме заборонено у поводженні з ворогами терористами», - додав президент США.

Він також сказав, що часто лише самі терористи можуть служити джерелом інформації. А тому він вважає, що слідчим треба дозволити вдаватися до всіх допустимих методів отримання такої інформації. Президент пояснив, що нині в Ґвантанамо утримуються 455 в'язнів. Він не погоджується з твердженням, що це невинні люди, над якими там знущаються. Однак Шамі Чакрабарті з британської правозахисної організації «Ліберті» каже, що існування в'язниці Ґвантанамо виставляє американців у непривабливому світлі. «Це служить грандіозним інструментом в руках людей, які прагнуть вербувати терористів для атак як на американців, так і громадян Великобританії. Нам відомо це з коментарів смертників перед тим, як учинити криваву атаку на Лондон минулого літа», - говорить вона.

Серед переведених ЦРУ до в'язниці Ґвантанамо особливо небезпечних злочинців - Халід Шейх Могаммед - ймовірний організатор атак 11 вересня у США. Президент Буш заявив, що Халід разом з іншими має постати перед військовою комісією, якщо Конгрес її ухвалить.

Всі новини дня

У Денвері пройшли благодійні перегони на підтримку України. Відео

У Денвері пройшли благодійні перегони на підтримку України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:33 0:00

Українські організації Колорадо та місцевий жіночий велосипедний клуб влаштували благодійні перегони у Денвері на підтримку України. Участь у ньому взяли майже 400 професійних спортсменок. А для глядачів волонтери влаштували виставку речей, які регулярно відсилають в Україну.

Для допомоги Україні не обов'язково бути українцем – це доводить мер міста у Нью-Джерсі. Відео

Щоб допомагати Україні, не обов'язково бути українцем – Майк Гоннелі, мер міста Сікокус у Нью-Джерсі, доводить це. Американець італійського походження, який до початку війни небагато знав про Україну, тепер допомагає українським родинам, які були змушені тікати від війни.

Евакуація з Маріуполя – як волонтеру Денису Мініну вдається рятувати людей з окупації. Відео

У зруйнованій 6 жовтня багатоповерхівці в Запоріжжі був волонтерський склад Дениса Мініна. До 24 лютого він працював ведучим одного з українських телеканалів, а тепер став волонтером, який допомагає евакуювати людей з окупованого рідного Маріуполя.

Які надії на Європейську політичну спільноту? Відео

Які надії на Європейську політичну спільноту? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:11 0:00

«Протистояти злу важко, але ми знаємо, що правда перемагає» – з таким посланням прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала відкрив перший саміт Європейської політичної спільноти у Празі – нового форуму практично усіх держав Європи, крім Росії. Яке ж місце у форумі відведено Україні?

Рафаель Ґроссі: позиція МАГАТЕ полягає в тому, що ЗАЕС - це український об’єкт

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі на прес-конференції в аеропорту Відня після повернення з України, де він зі своєю командою відвідав Запорізьку атомну станцію. Австрія, 2 вересня 2022 року.

Голова міжнародної агенції з ядерної енергетики назвав Запорізьку АЕС українською, заперечуючи твердження президента Володимира Путіна про те, що станція тепер належить Росії.

"Позиція МАГАТЕ полягає в тому, що цей об’єкт є українським. Але я не вдаюся в коментарі щодо розвитку воєнних подій", – сказав голова МАГАТЕ Рафаель Ґроссі на прес-конференції в Києві після переговорів з президентом України Володимиром Зеленським.

За його словами, "це питання стосується міжнародного права". "Тут конфлікт, тут війна. Ми хочемо, щоб ця війна припинилася. Війна повинна припинитися негайно", – сказав голова МАГАТЕ.

У середу Путін підписав указ, згідно з яким Запорізька АЕС мала стати "федеральною власністю" РФ. Російські війська захопили станцію у березні, але на ній продовжував працювати український персонал, який, за словами Ґроссі, "працює в майже нестерпних умовах".

"Стрес, невизначеність, вони не знають, що може статися", – наголосив він.

Голова української державної атомної енергетичної компанії "Енергоатом" Петро Котін того ж дня заявив, що бере станцію під контроль і керуватиме нею з Києва після того, як російські військові затримали, а потім відпустили директора станції Ігоря Мурашова.

Міжнародне агентство з ядерної енергії закликало створити навколо станції демілітаризовану зону для того, щоб бойові дії не створювали ядерної небезпеки.

"Ми не змінюємо нашу лінію, ми продовжуємо говорити про те, що має бути зроблено, щоб, по суті, уникнути ядерної аварії на АЕС. Що все ще є дуже, дуже реальною можливістю", – сказав Ґроссі у Києві.

Як заявив голова МАГАТЕ, на даний момент організація не має "жодних ознак" того, що Росія намагається підключити станцію до російської мережі.

За його словами, перемикання з однієї мережі в іншу є складним технологічним процесом, на який потрібно багато часу і який би був помітний.

"Це потребує, може потребувати серйозної інфраструктурної роботи. Отже, ми б про це знали, ми б побачили, що якби щось відбувалося", – сказав Гроссі. - "У нас двоє співробітників (на станції), і ми збираємося збільшити групу до чотирьох".

Після поїздки до Києва генеральний директор МАГАТЕ планує вирушити до Москви, щоб досягти угоди щодо "зони ядерної безпеки та безпеки" навколо Запорізької АЕС.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG