Спеціальні потреби

Зарплати середніх американців не встигають за інфляцією


За минулий рік виробництво у Сполучених Штатах зростало найшвидшими темпами за останні шість років. Американські виробники працюють рекордними темпами, однак на зарплатах пересічних робітників це не відображається.

За останні дванадцять місяців Американські виробники збільшили виробництво товарів на майже шість відсотків. Це найкращий показник з 1998 року. На ринку з’явилось один мільйон 700 тисяч нових робочих місць. Безробіття складає менше ніж п’ять відсотків. Зріст продуктивності та низький рівень безробіття сприяли підвищенню зарплатні на один і сім десятих відсотка. Однак, як кажуть експерти, цього недостатньо аби встигати за інфляцією: ''Порівняно з інфляцією зарплатня не збільшується. Навпаки, зарплата зменшилась на пів відсотка за останній період. Чому зарплата не встигає за інфляцією? Тому що ціни на енергоносії зросли на 23 відсотки за останній рік’’.

Експерти вираховують так звану реальну зарплатню, беручи до уваги вплив на економіку зросту цін на бензин. З 2001 року реальна зарплатня впала на два відсотки. Це показує наскільки чутливі економіка США та робітники до нестабільного ринку енергоресурсів, який став тягарем для американців. Президент США Джордж Буш погоджується, що ціни на пальне вплинули на зарплатню. Він запевняє, що його адміністрація працює над розробкою нових технологій, які б зменшили залежність держави від іноземної нафти. ‘‘Аби зменшити залежність від іноземної нафти, чому б нам не покладатися на американських фермерів для виробництва пального – саме цим ми і займаємося’’, - сказав Буш.

Однак, експерти закликають президента зробити крок на випередження і поставити проведення енергетичної реформи національним пріорітетом. ‘‘Зростаючі ціни на пальне зменшують зарплатню населення. Конгрес та адміністрація повинні визнати, що нам необхідно діяти, інакше ціна енергії буде продовжувати шкодити економічному зросту країни, її виробничій базі та зменшувати зарплатню робітників’’, - кажуть вони.

Згідно дослідження асоціації виробників, навіть якщо протягом наступних 20 років Сполучені Штати запровадять нові технології, імпорт іноземної нафти все одно складатиме 32 відсотки енергоносіїв.

XS
SM
MD
LG