Спеціальні потреби

Актуально

Жертви голодоморів матимуть пам`ятник

Сьогодні визначать переможця конкурсу на кращий проект Меморіального комплексу пам`яті жертв голодоморів в Україні. Меморіал буде споруджений у центрі Києва до 75-ої річниці Голодомору 1933 року.

Селянська дівчинка зі зламаними колосками в руках. Такою буде центральна постать меморіального комплексу, що розміститься на київських пагорбах між Лаврою і парком Слави і включатиме музей та дослідницький центр.

У Києві завершився конкурс на кращий проект Меморіалу жертвам Голодомору, який проводився з червня по серпень 2006 року. У конкурсі брало участь 17 авторських груп, у другий тур вийшло 5. Проект-переможець буде не догмою, а відправною точкою, – каже заступник голови журі Віктор Вечерський:

«Той проект, якому присудять першу премію, підлягає реалізації. Але це не значить, що цей проект буде реалізований в такому вигляді, в якому його виставили на конкурсі. Це є лише ідея...».

Вечерський наголошує, що на його пам”яті це вже шостий конкурс, який проводиться на тему Голодомору. Було перебрано кілька місць розташування, а поміж архітекторами досі нема повної згоди стосовно художньої концепції. Проте настав час від дискусій перейти до діла, – вважає керівник журі. Адже попри постанову Верховної Ради, прийняту в 2003 році, а також укази президентів – колишнього, Кучми, і нинішнього, Ющенка, меморіал не споруджений. Причина не в мистецьких суперечках, а в шаленому ідеологічному спротиві, -- переконаний голова товариства “Просвіта” імені Шевченка Павло Мовчан:

«Сьогодні ми скликали вас не тому, щоб пояснити, де буде стояти, і чи буде стояти, і чи необхідно бути цьому меморіалу. А для того щоб сказати вам про те, що і далі зберігається колосальна інерція спротиву спорудженню цього Меморіалу».

За словами Мовчана, в Україні є противники як появи меморіалу, так і згадки про слово геноцид. Вісім країн визнали Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу; а тим часом сама Україна на рівні парламенту досі не прийняла цього рішення. Проте незважаючи на опір, меморіальний комплекс, який має стати осудом комуністичної системи і якого, за висловом президента Ющенка, “заждалася нація”, до 75-річниці Голодомору нарешті з`явиться: «Стовідсотково. Переможець буде, меморіал буде споруджений, -- переконаний Павло Мовчан.

Нагадаю: під час штучного Голодомору 1932-33 років загинуло, за різними оцінками, від 7 до 10 мільйонів українських селян. Достеменне число жертв наразі невідоме. Дослідники Голодоморів відзначають, що інформація свідомо приховувалась, померлих часто ховали в одній могилі, а в українські села, вимерлі від голоду, масово переселяли мешканців сіл з Росії.

Всі новини дня

Російські окупанти ґвалтували жінок та розстрілювали місцевих: свідчення жителів звільненного села Високопілля. Відео

До села Високопілля, яке звільнили ще на початку вересня, одним з перших журналістів потрапив Сергій Лисенко. Місцеві мешканці розповіли йому, що російські окупанти ґвалтували жінок, били, розстрілювали місцевих та мародерили. Послухайте їхні свідчення про життя в окупації.

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00

Президент США Джо Байден сказав, що загроза використання ядерної зброї – найвища з часів Кубинської кризи. В Білому Домі пояснили: президент говорив про безвідповідальну ядерну риторику Кремля, і що Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї позиції щодо ядерної загрози.

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:48 0:00

«Це відзнака усьому українському народу» – прокоментувала правозахисниця Олександра Матвійчук призначення Нобелівської премії миру організації «Центр громадянських свобод». Лауреатами стали також білоруський правозахисник Алєсь Біляцький та російська організація «Меморіал».

Девід Креймер: Нобелівська премія миру відзначила тих, хто бореться за усі універсальні цінності. Відео

«Премія відзначила тих, хто бореться за права людини, свободу преси, свободу слова, зібрань, усі універсальні цінності. Нобелівський комітет визнає героїчну і сміливу роботу цих людей та цих організацій», - заявив директор з глобальної політики центру Джорджа Буша Девід Креймер.

США ввели нові санкції проти Північної Кореї, після ракетних запусків

Фото: люди переглядають відео запуску ракети КНДР, 6 жовтня 2022 року

Державний секретар США Ентоні Блінкен у п’ятницю оголосив нові економічні санкції проти Північної Кореї після того, як ця ізольована країна запустила серію балістичних ракет. Блінкен назвав запуски «безпрецедентними за своєю швидкістю, масштабом і розмахом».

За минулі 12 днів Північна Корея провела шість випробувань балістичних ракет, останнє – у четвер. Дві балістичні ракети малої дальності (SRBM) було запущено в той час, коли дипломати в Раді Безпеки ООН обговорювали, як відповісти на запуск іншої ракети над Японією, що був двома днями раніше.

У п'ятничній заяві Блінкен сказав, що лише цього року Північна Корея або Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) запустила 41 балістичну ракету, включаючи шість міжконтинентальних балістичних ракет.

У відповідь він оголосив, що Сполучені Штати запроваджують санкції проти «двох фізичних осіб і трьох юридичних осіб за діяльність, пов’язану з експортом нафти до Корейської Народно-Демократичної Республіки, яка безпосередньо підтримує розробку озброєнь КНДР та її військових»

Блінкен сказав, що Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) зареєструвало New Eastern Shipping Co Ltd. разом із особами Квек Кі Сенг і Чен Ши Хуан за участь у передачі або доставці нафтопродуктів до КНДР.

У заяві Блінкен зазначив, що за допомогою санкцій «Сполучені Штати посилають чітке повідомлення про те, що ми продовжуватимемо вживати заходів проти тих, хто підтримує розвиток армії та арсеналу зброї КНДР».

Більше

XS
SM
MD
LG