Спеціальні потреби

Актуально

Жертви голодоморів матимуть пам`ятник

Сьогодні визначать переможця конкурсу на кращий проект Меморіального комплексу пам`яті жертв голодоморів в Україні. Меморіал буде споруджений у центрі Києва до 75-ої річниці Голодомору 1933 року.

Селянська дівчинка зі зламаними колосками в руках. Такою буде центральна постать меморіального комплексу, що розміститься на київських пагорбах між Лаврою і парком Слави і включатиме музей та дослідницький центр.

У Києві завершився конкурс на кращий проект Меморіалу жертвам Голодомору, який проводився з червня по серпень 2006 року. У конкурсі брало участь 17 авторських груп, у другий тур вийшло 5. Проект-переможець буде не догмою, а відправною точкою, – каже заступник голови журі Віктор Вечерський:

«Той проект, якому присудять першу премію, підлягає реалізації. Але це не значить, що цей проект буде реалізований в такому вигляді, в якому його виставили на конкурсі. Це є лише ідея...».

Вечерський наголошує, що на його пам”яті це вже шостий конкурс, який проводиться на тему Голодомору. Було перебрано кілька місць розташування, а поміж архітекторами досі нема повної згоди стосовно художньої концепції. Проте настав час від дискусій перейти до діла, – вважає керівник журі. Адже попри постанову Верховної Ради, прийняту в 2003 році, а також укази президентів – колишнього, Кучми, і нинішнього, Ющенка, меморіал не споруджений. Причина не в мистецьких суперечках, а в шаленому ідеологічному спротиві, -- переконаний голова товариства “Просвіта” імені Шевченка Павло Мовчан:

«Сьогодні ми скликали вас не тому, щоб пояснити, де буде стояти, і чи буде стояти, і чи необхідно бути цьому меморіалу. А для того щоб сказати вам про те, що і далі зберігається колосальна інерція спротиву спорудженню цього Меморіалу».

За словами Мовчана, в Україні є противники як появи меморіалу, так і згадки про слово геноцид. Вісім країн визнали Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу; а тим часом сама Україна на рівні парламенту досі не прийняла цього рішення. Проте незважаючи на опір, меморіальний комплекс, який має стати осудом комуністичної системи і якого, за висловом президента Ющенка, “заждалася нація”, до 75-річниці Голодомору нарешті з`явиться: «Стовідсотково. Переможець буде, меморіал буде споруджений, -- переконаний Павло Мовчан.

Нагадаю: під час штучного Голодомору 1932-33 років загинуло, за різними оцінками, від 7 до 10 мільйонів українських селян. Достеменне число жертв наразі невідоме. Дослідники Голодоморів відзначають, що інформація свідомо приховувалась, померлих часто ховали в одній могилі, а в українські села, вимерлі від голоду, масово переселяли мешканців сіл з Росії.

Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG