Спеціальні потреби

Мухамед Хатамі впевнений, що Тегеран може заморозити ядерну програму


Але колишній президент Ірану Мухамед Хатамі, який перебуває з візитом у Вашингтоні вважає, що Тегеран може заморозити свою ядерну програму, якщо переговори у цьому питанні з Америкою, будуть відкритими.

Це перший візит високопоставленого іранського представника до США з часу, коли у 1979 році ісламські фундаменталісти взяли у заручники американських дипломатів. Хатамі, який тут зустрічається з офіційними особами запевняє - Тегеран не проти зупинити ядерні розробки, але для цього адміністрація Буша не повинна висувати жодних передумов на міжнародних переговорах. «Під час переговорів ми можемо обговорювати замороження програми та її тривалість», - заявив він.

Під час промови у Національному кафедральному соборі Хатамі засудив антисемітизм і наголосив, що всі релігії заслуговують на визнання: «Усі найпоширеніші релігії, зокрема християнство, а також іслам та іудаїзм - можуть сприяти у розв'язанні проблем, повертаючись до канонів мудрості». Хатамі також закликав західну і східну цивілізації до діалогу. Він вважає, що західні цінності, які базуються на раціоналізмі і науці, а ткож східні традиції духовності і містицизму є важливими аспектами людства. Зокрема він заявив так: «Обидві сторони повинні погодитися відверто і критично переглянути сучасні традиції і створити кращий шлях до завтрашнього дня, аби визволити життя з пазурів людей, які підбурюють до війн і насильства, як також диктаторів».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG