Спеціальні потреби

В Українi вiдзначили рiчницю терактів у США


Жалобні заходи з нагоди річниці терористичних нападів на Сполучені Штати відбулися сьогодні й в Україні. У Києві жалобна церемонія відбулася біля пам`ятника жертвам терактів на Кловському узвозі. Розбите серце із камертоном посередині там встановили на пожертви і відкрили рік тому. Скульптор Михайло Рева був свідком нью-йоркського теракту. На холодній металевій поверхні монументу – він написав біблійну заповідь «не убий!» у перекладі кількома десятками мов.

Квіти до пам`ятника почали приностити з самого ранку. Від київської влади, російського та ізраїльського посла, президента України. Прийшов віддати шану співвітчизникам і американський посол в Українi Вільям Тейлор. Вінок, хвилина мовчання і невелика промова, у якій він не забув подякувати й українцям, які допомагали боротьбі із світовим тероризмом:

«З самого початку великої терористичної атаки 5 років тому Україна надавала Сполученим Штатам та силам коаліції підтримку в боротьбі з тероризмом. Українські літаки перевозили солдатів та амуніцію під час кампанії проти талібів в Афганістані. Україна також надіслала свої підрозділи до Іраку, де ми бачили інший різновид тероризму. В цій війні загинули 18 українців».

Чи може через таку тісну співпрацю із США і сама Україна стати об`єктом нападів терористів – запитують сьогоднішні українські медіа. І нагадують про вибухи, які забрали десятки життів в Іспанії та Великобританії. Американський посол каже – жодних даних про це розвідка його країни не має. Українські спецслужби та експерти також називають це малоймовірним.

Мiж тим сьогодні Вiктор Ющенко передав американському дипломату послання до президента Сполучених Штатів із словами співчуття з приводу річниці терактів. Під час зустрічі Вiльям Тейлор повідомив про бажання Джорджа Буша найближчим часом відвідати Україну. Візит американського президента планувався цього літа, але був вiдкладений через тривалу невизначеність із формуванням правлячої коаліції та обранням уряду.

XS
SM
MD
LG