Спеціальні потреби

Думки українцiв про вiйну з тероризмом


Що думають пересічні українці про очолювану Сполученими Штатами світову війну проти тероризму? Ми зiбрали кiлька поглядiв з цього приводу у п`яту річницю терактів 11 вересня.

Українцям не треба пояснювати, що таке 11 вересня. До жертв тератак, вчинених 5 років тому у Нью-Йорку, вони ставляться з щирим співчуттям. Інша справа - війна проти тероризму, яку після цього розгорнули Сполучені Штати. Лише одиниці вважають, що в антитерористичній кампанії було обрано єдино вірні методи. Ось думки киян, яких я розпитувала на вулицях міста.

- «Я повністю підтримую позицію Джорджа Буша, я його дуже поважаю, тому що Америка це та країна, на яку треба рівнятися......І я гадаю, те, що відбулось в Америці 5 років тому 11 вересня, це прикрий приклад того, як деякі деструктивні сили в світі зловживають тією демократією».

- «Тероризм - це дуже складна проблема і я не думаю, що таким способом, такими методами її можна виграти, цю війну. Справа в тому, що я не думаю, що наказали тих, кого треба було наказати».

- «В Іраку ж не ті люди гинуть, які винні в усьому цьому, а гинуть невинні люди!».

- «Ніяких результатів позитивних вони не досягли, тобто адміністрація Буша.
Вони просто хотіли на комусь злість зігнати і вибрали цей Ірак».

- «Антитерористична операція це не є геть антитерористична операція. Це є привід для того, щоб зміцнити свою домінуючу роль планетарного характеру».

- «Я навіть і не знаю, що сказати. З однієї сторони, можна зрозуміти тих людей, у яких загинули родичі і близькі, а з іншої сторони – ну все одно ж це не зупинить терористів, це нічого не дасть».

- «Мені здається, що вже механізм запущений, і всі подальші дії, які будуть відбуваться, вони тільки спричинять нарощування конфлікту. Зупинити цю машину зараз дуже важко, дуже важко. Яким способом це зробити – це, мабуть, ніхто вам не скаже».

- «Зрозуміло, треба боротися з тероризмом, це страшне зло на Землі. Як боротися – мені важко сказати. Але зло породжує зло. А тут виходить війна на війну. І я, чесно кажучи, не бачу тут явно правих і явно винуватих».

Ще більш суперечливе ставлення до необхідності участі України у війні проти тероризму, очолюваної Америкою. І знову – думки киян:

- «Вона повинна брати участь у цій війні на боці Сполучених Штатів обов`язково, тому що ця подія може бути відтворена і тут».

- «Я думаю, що влазити не потрібно, тому що країна поки що, слава Богу, ніхто нас не торкає, і краще нікуди не влазити, щоб нас теж не зачепили».

- «Україні – в України завжди було таке дуже гарне правило, в даному випадку воно, мені здається, найбільш підходить: моя хата скраю. Чому – тому що, в принципі, якщо ми почнемо підтримувати таку ж саму політику Америки... то просто ця хвиля тероризму піде на Україну».

- «Якраз і використовують сили і засоби таких маломощних держав, як Україна, для того щоб використать наших військовослужбовців для виконання їхніх, так би мовити, миротворчих операцій... Ще великий Чингісхан використовував бурят і таке інше. А Сполучені Штати хочуть використати як бурят Україну».

- «А чому ми повинні бути осторонь. Адже зараз усі країни борються з тероризмом. Ми неодмінно мусимо брати участь».

- «Якоюсь мірою так, треба брати участь, адже ми теж від цього не захищені. Але мені важко судити про це у глобальних масштабах».

XS
SM
MD
LG