Спеціальні потреби

Актуально

Думки українцiв про вiйну з тероризмом

Що думають пересічні українці про очолювану Сполученими Штатами світову війну проти тероризму? Ми зiбрали кiлька поглядiв з цього приводу у п`яту річницю терактів 11 вересня.

Українцям не треба пояснювати, що таке 11 вересня. До жертв тератак, вчинених 5 років тому у Нью-Йорку, вони ставляться з щирим співчуттям. Інша справа - війна проти тероризму, яку після цього розгорнули Сполучені Штати. Лише одиниці вважають, що в антитерористичній кампанії було обрано єдино вірні методи. Ось думки киян, яких я розпитувала на вулицях міста.

- «Я повністю підтримую позицію Джорджа Буша, я його дуже поважаю, тому що Америка це та країна, на яку треба рівнятися......І я гадаю, те, що відбулось в Америці 5 років тому 11 вересня, це прикрий приклад того, як деякі деструктивні сили в світі зловживають тією демократією».

- «Тероризм - це дуже складна проблема і я не думаю, що таким способом, такими методами її можна виграти, цю війну. Справа в тому, що я не думаю, що наказали тих, кого треба було наказати».

- «В Іраку ж не ті люди гинуть, які винні в усьому цьому, а гинуть невинні люди!».

- «Ніяких результатів позитивних вони не досягли, тобто адміністрація Буша.
Вони просто хотіли на комусь злість зігнати і вибрали цей Ірак».

- «Антитерористична операція це не є геть антитерористична операція. Це є привід для того, щоб зміцнити свою домінуючу роль планетарного характеру».

- «Я навіть і не знаю, що сказати. З однієї сторони, можна зрозуміти тих людей, у яких загинули родичі і близькі, а з іншої сторони – ну все одно ж це не зупинить терористів, це нічого не дасть».

- «Мені здається, що вже механізм запущений, і всі подальші дії, які будуть відбуваться, вони тільки спричинять нарощування конфлікту. Зупинити цю машину зараз дуже важко, дуже важко. Яким способом це зробити – це, мабуть, ніхто вам не скаже».

- «Зрозуміло, треба боротися з тероризмом, це страшне зло на Землі. Як боротися – мені важко сказати. Але зло породжує зло. А тут виходить війна на війну. І я, чесно кажучи, не бачу тут явно правих і явно винуватих».

Ще більш суперечливе ставлення до необхідності участі України у війні проти тероризму, очолюваної Америкою. І знову – думки киян:

- «Вона повинна брати участь у цій війні на боці Сполучених Штатів обов`язково, тому що ця подія може бути відтворена і тут».

- «Я думаю, що влазити не потрібно, тому що країна поки що, слава Богу, ніхто нас не торкає, і краще нікуди не влазити, щоб нас теж не зачепили».

- «Україні – в України завжди було таке дуже гарне правило, в даному випадку воно, мені здається, найбільш підходить: моя хата скраю. Чому – тому що, в принципі, якщо ми почнемо підтримувати таку ж саму політику Америки... то просто ця хвиля тероризму піде на Україну».

- «Якраз і використовують сили і засоби таких маломощних держав, як Україна, для того щоб використать наших військовослужбовців для виконання їхніх, так би мовити, миротворчих операцій... Ще великий Чингісхан використовував бурят і таке інше. А Сполучені Штати хочуть використати як бурят Україну».

- «А чому ми повинні бути осторонь. Адже зараз усі країни борються з тероризмом. Ми неодмінно мусимо брати участь».

- «Якоюсь мірою так, треба брати участь, адже ми теж від цього не захищені. Але мені важко судити про це у глобальних масштабах».

Всі новини дня

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

Близько 6 тисяч українців отримали дозвіл від американського уряду приїхати до США за програмою для отримання гуманітарного паролю Uniting for Ukraine - «Єднаймося для України».

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Американська мережа швидкого харчування Макдональдс оголосила про повний вихід з Росії через її війну проти України

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

У листопаді 1939 року Радянський Союз напав на Фінляндію, почавши так звану «зимову війну». Хоча фінська армія була набагато меншою, радянські загарбники зазнали великих втрат.

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:10 0:00

Північно-Атлантичний Альянс вже у наступні місяці може отримати двох нових членів - уряди Швеції та Фінляндії на тлі російської війни проти України офіційно оголосили про рішення подати заявку на членство в Альянсі.

США та ЄС узгодили заходи в сфері торгівлі, щоб долати кризи, спричинені війною Росії проти України

 Держсекретар США Ентоні Блінкен, міністр торгівлі США Джина Раймондо, віце-президент Єврокомісії Маргарет Вестагер, Представник ЄС з питань торгівлі Валдіс Домбровскіс, міністр закордонних справ Франції Жан-Ів ле Дріан, 15 травня 2022 року. (Kevin Lamarque/Pool Photo via AP)

Сполучені Штати та Європейський Союз домовились про тісну співпрацю з подолання економічних наслідків, до яких призвела війна Росії проти України. В заяві виданій в понеділок, за результатами перемовин посадовців США та ЄС, що відбулись в паризькому університеті Париж-Сакле, йдеться, зокрема про необхідність подолати збої в постачанні продовольства, які виникли через російську агресію в Україні.

Війна Росії проти України призвела до блокування поставок зерна та інших сільськогосподарських товарів, що спричинило різке зростання цін на аграрні товари в світі.

Головний представник ЄС з питань торгівлі Вадіс Домбровскіс заявив, що союзники також домовились використовувати такі міжнародні майданчики як заплановане на червні засідання Світової організації торгівлі, щоб протистояти таким обмеженням, пише Reuters.

Серед інших оголошених ініціатив - співпраця з налагодження роботи каналів постачання, експортних обмежень, безпеки нових технологій, цифрової інфраструктури, тощо, йдеться в заяві лідерів США та ЄС щодо засідання.

Більше

XS
SM
MD
LG