Спеціальні потреби

Актуально

Думки українцiв про вiйну з тероризмом

Що думають пересічні українці про очолювану Сполученими Штатами світову війну проти тероризму? Ми зiбрали кiлька поглядiв з цього приводу у п`яту річницю терактів 11 вересня.

Українцям не треба пояснювати, що таке 11 вересня. До жертв тератак, вчинених 5 років тому у Нью-Йорку, вони ставляться з щирим співчуттям. Інша справа - війна проти тероризму, яку після цього розгорнули Сполучені Штати. Лише одиниці вважають, що в антитерористичній кампанії було обрано єдино вірні методи. Ось думки киян, яких я розпитувала на вулицях міста.

- «Я повністю підтримую позицію Джорджа Буша, я його дуже поважаю, тому що Америка це та країна, на яку треба рівнятися......І я гадаю, те, що відбулось в Америці 5 років тому 11 вересня, це прикрий приклад того, як деякі деструктивні сили в світі зловживають тією демократією».

- «Тероризм - це дуже складна проблема і я не думаю, що таким способом, такими методами її можна виграти, цю війну. Справа в тому, що я не думаю, що наказали тих, кого треба було наказати».

- «В Іраку ж не ті люди гинуть, які винні в усьому цьому, а гинуть невинні люди!».

- «Ніяких результатів позитивних вони не досягли, тобто адміністрація Буша.
Вони просто хотіли на комусь злість зігнати і вибрали цей Ірак».

- «Антитерористична операція це не є геть антитерористична операція. Це є привід для того, щоб зміцнити свою домінуючу роль планетарного характеру».

- «Я навіть і не знаю, що сказати. З однієї сторони, можна зрозуміти тих людей, у яких загинули родичі і близькі, а з іншої сторони – ну все одно ж це не зупинить терористів, це нічого не дасть».

- «Мені здається, що вже механізм запущений, і всі подальші дії, які будуть відбуваться, вони тільки спричинять нарощування конфлікту. Зупинити цю машину зараз дуже важко, дуже важко. Яким способом це зробити – це, мабуть, ніхто вам не скаже».

- «Зрозуміло, треба боротися з тероризмом, це страшне зло на Землі. Як боротися – мені важко сказати. Але зло породжує зло. А тут виходить війна на війну. І я, чесно кажучи, не бачу тут явно правих і явно винуватих».

Ще більш суперечливе ставлення до необхідності участі України у війні проти тероризму, очолюваної Америкою. І знову – думки киян:

- «Вона повинна брати участь у цій війні на боці Сполучених Штатів обов`язково, тому що ця подія може бути відтворена і тут».

- «Я думаю, що влазити не потрібно, тому що країна поки що, слава Богу, ніхто нас не торкає, і краще нікуди не влазити, щоб нас теж не зачепили».

- «Україні – в України завжди було таке дуже гарне правило, в даному випадку воно, мені здається, найбільш підходить: моя хата скраю. Чому – тому що, в принципі, якщо ми почнемо підтримувати таку ж саму політику Америки... то просто ця хвиля тероризму піде на Україну».

- «Якраз і використовують сили і засоби таких маломощних держав, як Україна, для того щоб використать наших військовослужбовців для виконання їхніх, так би мовити, миротворчих операцій... Ще великий Чингісхан використовував бурят і таке інше. А Сполучені Штати хочуть використати як бурят Україну».

- «А чому ми повинні бути осторонь. Адже зараз усі країни борються з тероризмом. Ми неодмінно мусимо брати участь».

- «Якоюсь мірою так, треба брати участь, адже ми теж від цього не захищені. Але мені важко судити про це у глобальних масштабах».

Всі новини дня

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Екс-посолка США в Києві назвала російські обстріли цивільної інфраструктури України «ганебними» і заявила про невідворотність покарання Росії за військові злочини.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Британський уряд став першим на Заході, хто ввів нові санкції проти Росії через незаконні так звані «референдуми» на окупованих територіях України. Міністр закордонних справ Британії Джеймс Клеверлі заявив, що «уявні референдуми під дулом пістолета не можуть бути вільними чи справедливими».

Як США реагують на ядерний шантаж Путіна та псевдореферендуми. Відео

Як США реагують на ядерний шантаж Путіна та псевдореферендуми. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:11 0:00

Росія зіткнеться з «катастрофічними наслідками», якщо застосує ядерну зброю проти України. Про це заявив радник з національної безпеки США Джейк Салліван.

Додаткові 12 мільярдів доларів Україні може виділити Конгрес США - Reuters

Жителі Ізюма у черзі на отримання гуманітарної допомоги, Харківщина, 25 вересня 2022. REUTERS/Gleb Garanich

Конгрес США може виділити Україні додаткових 12 мільярдів доларів у відповідь на запит адміністрації президента США Джо Байдена. Зараз американські законодавці ведуть обговорення щодо нового федерального бюджету, а голосування може відбутись у вівторок або середу.

Допомога Україні закладена в цей законопроект, повідомляє агенція Reuters із посиланням на власні джерела. У проекті бюджету також закладено допомогу для афганських біженців.

Фіскальний рік у США триває з 1 жовтня по 30 вересня, тож, аби уникнути часткової зупинки роботи урядових установ, коли відсутнє фінансування для федеральних програм, представникам Конгресу необхідно домовитись про новий бюджет до п'ятниці опівночі.

Раніше "Голос Америки" повідомляв, що попри наявну двопартійну підтримку України у Конгресі, все більше республіканців можуть почати виступати проти додаткового виділення грошей для України, зокрема, це критикує екс-президент Дональд Трамп.

Нагадаємо, з початку року на боротьбу з Росією Конгрес США схвалив понад 53 мільярди доларів на безпекову, економічну та гуманітарну допомогу Україні.

Тим часом, за оцінками Організації економічного співробітництва та розвитку через війну Росії проти України світ втратить 2,8 трильйона доларів. Дослідники вважають: криза може поглибитись, якщо Росія спровокує енергетичну кризу взимку в Європі, тоді Європі загрожує рецесія.

У статті використано матеріали Reuters

Усі митні пункти Грузії переведені на особливий режим роботи через масовий приїзд росіян

Кордон Грузії з Росією - пункт пропуску Земо Ларсі/Верхній Ларс

Росіяни призовного віку масово їдуть до Грузії

Служба доходів Міністерства фінансів Грузії повідомляє, що за умов підвищеного транспортного потоку в регіоні всі митні пункти переведені на особливий режим роботи. Відомство заявляє, що з метою забезпечення безперешкодного проведення процедур митного контролю на місцях збільшено кількість працівників.

З 21 вересня, після оголошення президентом Росії Володимиром Путіним так званої "часткової мобілізації", на КПП "Верхній Ларс" на кордоні Росії з Грузією утворилася величезна черга із машин.

За різними джерелами, станом на 26 вересня черга розтягнулася на 20 кілометрів. Чимало громадян переходять кордон на скутерах і велосипедах, щоб скоротити час очікування. Причому, як заявляють місцеві ЗМІ, грузинські митники нібито не впускають до країни жителів Північного Кавказу, при цьому не відмовляючи у в'їзді росіянам, які мешкають в інших регіонах РФ.

«На непередбачений випадок»

Згідно з фотографіями, поширеними через соцмережі, опівдні з російського боку кордону з'явився БТР з російськими військовими, що викликало паніку в лавах громадян, які виїжджають з РФ. Проте, поки що офіційних обмежень щодо виїзду чоловіків призовного віку з Росії не оголошено. Як пишуть у російських ЗМІ, посилаючись на Прикордонне управління ФСБ по Північній Осетії, російських військових розмістили на місці як «резерв на непередбачений випадок, якщо резервісти захочуть прорвати пункт пропуску і без будь-яких прикордонних оформлень покинути країну».

За даними Північної Осетії, за останній тиждень через митний пункт пропуску «Верхній Ларс» грузино-російський кордон в обох напрямках перетнули 37 тисяч автомобілів та понад 115 тисяч осіб. Як заявив 26 вересня віце-прем'єр Північної Осетії Ірбек Томаєв, це на 23,3% перевищує дані щодо перетину держкордону за аналогічний період минулого року.

"У чому логіка?"

Грузинська опозиція вкотре розкритикувала владу за відсутність продуманої політики щодо хвилі мігрантів із країни, що окупує двадцять відсотків території Грузії. Опозиційні політики марно вимагають запровадження віз для російських громадян, тоді як представники правлячої партії «Грузинська мрія» не бачать у цьому необхідності, стверджуючи, що відповідні структури успішно контролюють ситуацію.

Більше того, як заявив ЗМІ депутат від правлячої партії Бека Давітуліані, «влада Росії, яка має проблеми з мобілізацією, і так закриє кордон з 28 числа».

«У чому логіка, аби не пускати людей із Росії, які не хочуть йти на передову фронту? Тобто дати режиму в Росії можливість пустити їх на поле бою та нашкодити Україні? Адже ми маємо допомогти Україні виграти війну, відповідно… якщо це не зашкодить нашим інтересам, то ми приймемо тих, хто не хоче туди їхати», – сказав у коментарі для ЗМІ Давітуліані.

Міграція та інтереси країни

Аналітик Грузинського фонду стратегічних та міжнародних досліджень Шота Утіашвілі вважає, що запроваджувати візи на даному етапі немає сенсу, оскільки Росія, намагаючись утримати військовозобов'язаних у країні, сама незабаром «закриє кордони». Хоча, експерт вважає, що в цій ситуації влада Грузії не робить необхідних кроків. Насамперед політолог вважає невиправданим те, що влада не розробила відповідну міграційну політику. За його словами, необхідно мати певний план на той випадок, якщо в країні залишиться «надто велика» кількість росіян, необхідно врахувати і те, що росіяни, які ухиляються від заклику, не зможуть повернутися до Росії як мінімум, протягом кількох років, протягом яких їм будуть потрібні кошти для існування.

«Коли в'їжджаєш у західні держави, необхідно документовано підтвердити, що в тебе є кошти для фінансування свого перебування в тій чи іншій країні, наша влада могла хоча б тимчасово ввести цей захід, щоб уникнути в майбутньому проблем, пов'язаних з мігрантами, що залишилися без даху над головою і грошей», - вважає Утіашвілі.

Також експерт наголошує на пасивності влади Грузії щодо співгромадян в Абхазії та Цхінвальському регіоні, де, згідно з незалежними джерелами, активно уникають мобілізації. Утіашвілі вважає, що на даному етапі у Тбілісі з'явився шанс зближення з громадянами, які проживають у тих регіонах. Аналітик каже, що грузинська сторона має створити їм усі необхідні умови, щоб уникнути мобілізації. При цьому політика партії «Грузинська мрія», яка полягає «в діях, спрямованих на те, щоб не розгнівати Росію», на думку Утіашвілі, не виправдана, оскільки суперечить інтересам Грузії.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG