Спеціальні потреби

Актуально

США розкритикували за підтримку Ізраїлю

На адресу США у зв'язку з підтримкою Вашингтоном Ізраїлю звучить багато критики. Яка причина такої політики і яку роль у цьому відіграють лоббісти?

Активна підтримка Сполученими Штатами Ізраїлю вже не раз була каменем спотикання на Близькому Сходi. Багато арабських американців каже, що останнім прикладом служив конфлікт мiж Ізраїлем та бiйцями Гезболи у Лiванi. Ця підтримка значною мiрою є результатом впливiв ізраїльського лоббi на американських полiтикiв, каже Юджін Берд - від діючої у Вашингтоні про-палестинської Ради національних iнтересiв. «США - найбiльша єврейська держава. Тут - п`ять з половиною мільйона євреїв, більше нiж в будь-якiй iншiй країнi. Вони є важливою складовою суспільства», - говорить він.

Про-iзраїльськi лоббістські групи, до яких ми зверталися за інтерв`ю, нам вiдмовили. Однак експерти кажуть, що ізраїльське лоббi у США чи не найпотужнiше серед лоббістських організацій. Массi Рiтч працюює в Центрi відповідальної полiтики, який слiдкує за пожертвами на політичні кампанії. Вона говорить так: «Грошi впливають на полiтику i політичні пожертви, а лоббістська діяльність впливають на американський уряд. Зi всіх, хто представляє інтереси інших країн, ізраїльське лоббi мабуть найвпливовiше. Воно, ймовірно, складає четверту частину усіх зусиль вплинути на федеральний уряд».

Тим часом Нiгад Авад від Ради американсько-iсламських відносин каже, що арабське лоббi щойно розвивається: «Арабське або ісламське лоббi у США - новий феномен. Нашiй організації 12 років. Порiвняйте це з єврейськими органiзацiями, якi уже по 60 або 90 років схиляють адміністрацію i Конгрес до підтримки Ізраїлю. Ми дивимося на справу інакше. Ми - громадська організація, яка турбується внутрішньо-полiтичними питаннями».

Аналiтик Массi Рiтч каже, що грошi купують вплив: «Про-iзраїльськi лоббiстськi організації, щоб мати вплив на Конгрес та інші гілки влади, щорiчно витрачають мільйон доларiв. Арабськi групи минулого року витратили третину того. Отож змагання досить нерiвне, якщо його взагалi можна назвати змаганням мiж двома сторонами».

За даними Центру відповідальної полiтики, коли йдеться про фінансову підтримку кампаній окремих полiтикiв, найбiльше грошей ізраїльське лоббi у цьому виборчому роцi пожертвувало сенатору-демократу Гiлларi Клінтон - 83 тисячi доларiв. Найбiльшу суму від про-арабських лоббiстських груп отримав сенатор-республiканець Лінкольн Чефi - три тисячi.

Всі новини дня

“Щоб люди мріяли жити в Україні”: інтерв’ю з командувачем ВМС України Олексієм Неїжпапою. Відео

Командувач ВМС України Олексій Неїжпапа отримав звання віце-адмірала через два дні після затоплення флагманського корабля Чорноморського флоту Росії «Москва». Мирослава Гонгадзе поспілкувалася з командувачем під час патрулювання Дніпра про звільнення о. Зміїний та бойовий дух ЗСУ.

В Конгресі США розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

У Конгресі США сьогодні розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Окрім прямої військової та економічної підтримки, законопроект передбачає виділення коштів на "підготовку та відповідь на потенційні ядерні та радіологічні інциденти".

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:34 0:00

Євросоюз оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та головний дипломат ЄС Жозеп Боррель пояснили: санкції стосуватимуться експортно-імпортних обмежень – і є відповіддю на нову ескалацію війни в Україні.

“Надсилають повістки всім підряд”: росіяни масово виїжджають з Росії в Грузію, щоб ухилитися від мобілізації. Відео

Чоловіки виїжджають з Росії, щоб ухилитись від мобілізації. Тисячі людей стоять в черзі на в'їзді в Грузію. Значна частина грузинів побоюється, що із тими, хто проти російського вторгнення в Україну, прибудуть і ті, хто підтримує політику Кремля, але не хоче воювати особисто.

CША оголосили пакет військової допомоги Україні на суму в понад 1 мільярд доларів. Відео

США оголосили пакет військової допомоги Україні на суму в 1 млрд дол. В нього входять 18 систем HIMARS, боєприпаси до них та інше озброєння. Також США готують санкції у відповідь на проведення РФ того, що вона називає референдумами на тимчасово окупованих територіях України.

Більше

XS
SM
MD
LG