Спеціальні потреби

США розкритикували за підтримку Ізраїлю


На адресу США у зв'язку з підтримкою Вашингтоном Ізраїлю звучить багато критики. Яка причина такої політики і яку роль у цьому відіграють лоббісти?

Активна підтримка Сполученими Штатами Ізраїлю вже не раз була каменем спотикання на Близькому Сходi. Багато арабських американців каже, що останнім прикладом служив конфлікт мiж Ізраїлем та бiйцями Гезболи у Лiванi. Ця підтримка значною мiрою є результатом впливiв ізраїльського лоббi на американських полiтикiв, каже Юджін Берд - від діючої у Вашингтоні про-палестинської Ради національних iнтересiв. «США - найбiльша єврейська держава. Тут - п`ять з половиною мільйона євреїв, більше нiж в будь-якiй iншiй країнi. Вони є важливою складовою суспільства», - говорить він.

Про-iзраїльськi лоббістські групи, до яких ми зверталися за інтерв`ю, нам вiдмовили. Однак експерти кажуть, що ізраїльське лоббi у США чи не найпотужнiше серед лоббістських організацій. Массi Рiтч працюює в Центрi відповідальної полiтики, який слiдкує за пожертвами на політичні кампанії. Вона говорить так: «Грошi впливають на полiтику i політичні пожертви, а лоббістська діяльність впливають на американський уряд. Зi всіх, хто представляє інтереси інших країн, ізраїльське лоббi мабуть найвпливовiше. Воно, ймовірно, складає четверту частину усіх зусиль вплинути на федеральний уряд».

Тим часом Нiгад Авад від Ради американсько-iсламських відносин каже, що арабське лоббi щойно розвивається: «Арабське або ісламське лоббi у США - новий феномен. Нашiй організації 12 років. Порiвняйте це з єврейськими органiзацiями, якi уже по 60 або 90 років схиляють адміністрацію i Конгрес до підтримки Ізраїлю. Ми дивимося на справу інакше. Ми - громадська організація, яка турбується внутрішньо-полiтичними питаннями».

Аналiтик Массi Рiтч каже, що грошi купують вплив: «Про-iзраїльськi лоббiстськi організації, щоб мати вплив на Конгрес та інші гілки влади, щорiчно витрачають мільйон доларiв. Арабськi групи минулого року витратили третину того. Отож змагання досить нерiвне, якщо його взагалi можна назвати змаганням мiж двома сторонами».

За даними Центру відповідальної полiтики, коли йдеться про фінансову підтримку кампаній окремих полiтикiв, найбiльше грошей ізраїльське лоббi у цьому виборчому роцi пожертвувало сенатору-демократу Гiлларi Клінтон - 83 тисячi доларiв. Найбiльшу суму від про-арабських лоббiстських груп отримав сенатор-республiканець Лінкольн Чефi - три тисячi.

Відео - найголовніше

Церква в пам'ять жертв Голодомору.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:27 0:00
XS
SM
MD
LG