Спеціальні потреби

Рада дала добро на розгляд бюджету-2007


Верховна Рада України дала добро на розгляд держбюджету. Поданий урядом кошторис на 2007 рік підтримали всі фракції, окрім “Нашої України” і БЮТ.

Попри жорстку критику на адресу поданого урядом проекту бюджету на 2007 рік, Верховна Рада таки прийняла його до розгляду. “За” проголосували 249 народних депутатів, у тому числі фракція регіоналів у повному складі, майже всі соціалісти і всі до єдиного комуністи. Водночас таке рішення підтримали лише 2 представники “Нашої України” і десятеро депутатів, що пройшли до Ради за списками БЮТ.

Тепер проект готуватимуть до прийняття у першому читанні – до наступного вівторка фракції і комітети мають подати письмові пропозиції.

А тим часом ще зранку фракція Соціалістичної партії заявляла, що голосуватиме за інше рішення – відправити проект на доопрацювання. Про це сказав, представляючи позицію фракції з трибуни Ради, соціаліст Іван Бондарчук. Однією з претензій СПУ до урядового проекту бюджету було те, що в ньому цитую “недостатньо враховані зобов`язання перед виборцями”. Занепокоєння соціалістів викликала, зокрема, відмова уряду дотувати Пенсійний фонд з держбюджету. Однак пізніше думка Соцпартії змінилася. Партійці Олександра Мороза погодились пропустити проект в обмін на обіцяну віце-прем`єром Азаровим участь у робочій групі з його доопрацювання.

Що ж до “Нашої України”, яка не підтримала проекту бюджету, то таку позицію лідер Партії регіонів Раїса Богатирьова назвала неконструктивною. Як сказала Богатирьова журналістам, оскільки представники цього блоку працюють в уряді, то Наша Україна не може по-іншому поводитись, ніж підтримати їх і дати добро на початок опрацювання бюджету.

Своє чергою, нашоукраїнець Юрій Ключковський, коментуючи рішення фракції не підтримувати урядовий проект, сказав: “Такий документ приймати не можна”. “Наступом на середній клас” назвав держкошторис інший народний депутат, голова Центрвиконкому “Нашої України” Микола Катеринчук. Ще раніше проект, поданий урядом Януковича, гостро скритикувала лідерка БЮТ. Юлія Тимошенко назвала його загрозою національній безпеці України.

XS
SM
MD
LG