Спеціальні потреби

Актуально

Смертельний вірус у США виник зі шпинату?

У Сполучених Штатах Адміністрація з контролю за харчовими подуктами і ліками продовжує шукати джерело зараження смертоносною бактерією, від якої в США вже загинула одна жінка і захворіло понад 100 людей.

Наразі увага медиків і експертів прикута до свіжого шпинату, який перед зараженням споживали ці люди. Посадовці закликають населення не купувати цієї зелені і вважати на інші види салату. Крамниці повсюди у США зайняті усуненням із полиць запакованого у прозорі пакети шпинату. Адміністрація з контролю за харчами і ліками каже, що після споживання зелені, термін зберігання якої уже закінчився, в країні було госпіталізовано 55 людей, 16 із них із діагнозом різновидності ниркового захворювання - гемолітичною уремією. Найбільше випадків зареєстровано у штаті Висконсин.

«Проблема у тому, що це може бути тільки верхівка айсберга, бо підтверджено ще 20 таких випадків захворювання. Нам відомо, що ці люди зверталися до лікаря, можливо, що інші з подібними симптомами не зробили цього, оскільки симптоми не були такими серйозними. Найбільше занепокоєння у нас викликають особи літнього віку і діти», - говорить уповноважений з питань охорони здоров'я штату Висконсин Біван Бейкер.

Втім, причина недуги все ще невідома. 74 відсотки її жертв - це жінки. Першою з них була 27-річна Ґвин Велборн, яка захворіла після споживанння шпинату і пролежала в лікарні 13 днів. «Спочатку це було ніби харчове отруєння, але настільки тяжке, що я зрозуміла, що це, мабуть, щось інше», - додає вона

Природно бактерія Е.Колі присутня в людських і тваринних організмах. Лікарі кажуть, що симптоми захворювання нагадують харчове отруєння і супроводжуються різкими шлунковими болями та проносом. Попередні спалахи недуги, викликані цією бактерією, пов'язували із споживанням недовареного м'яса, але Роберт Бракет - керівник Центру харчової безпеки вважає, що причиною може бути зрошувальна вода, заражена відходами великої рогатої худоби. «Ми намагаємося знайти компанію, яка послужила спалахом інфекції, щоб нанести якомога менше шкоди цій індустрії».

Каліфорнійські фермери щороку продають шпинату на загальну суму в 115 мільйонів доларів. Майже 75 відсотків його вирощується в окрузі Монтерей. Саме тепер фермери готувались до збору нового врожаю. Представник місцевого фермерського бюро Боб Перкінс каже, що загроза бактерії Е.Колі нависла над фермерами в найгірший час: «Усі тепер переживають, бо нікому не потрібні такі проблеми. Але ми хочемо виявити причину захворювання, і виправити ситуацію».

Агроексперти кажуть, що довготермінові наслідки цієї проблеми поки що не відомі. За даними Каліфорнійського управління сільського господарства, споживачі щорічно витрачають на купівлю шпинату приблизно 250 мільйонів доларів.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG