Спеціальні потреби

У Вашингтон приїхав Київський симфонічний оркестр та хор


Однак виступи в американській столиці та навколишніх містечках - це лише невелика частина концертного турне у Сполучених Штатах.

"Пізнайте славу!" - під такою назвою проходить цьогорічні гастролі Київського симфонічного оркестру і хору у Сполучених Штатах Америки. Вже у восьме оркестр повертається до США, кожен раз збираючи повні зали шанувальників на свої концерти. За ці роки музиканти побували у найрізноманітніших куточках Америки від східного до західного узбережжя, й мали змогу виступити у найбільш престижних концертних залах країни, включаючи славнозвісний Карнегі Хол у Нью-Йорку.

Репертуар Київського симфонічного - вкрай розмаїтий: від української народної музики до перлин світової класики, від релігійних творів до сучасної американської музики. Роджер МакМуррін - керівник і диригент Київського симфонічного оркестру і хору говорить так: ''В одному концерті ми виконуємо музику, яка може походити з Німеччини чи Франції. Сьогодні ми виконали афро-американські ґоспели, англійські балади. Звісно, ми виконуємо українську музику, російську, інколи польську музику. Сьогодні ми представили твори Прокоф'єва. Багато людей вважають його російським композитором. Але Прокоф'єв народився в Луганську. Тож ми із захопленням називаємо своїм цього великого майстра 20-го століття''. «Ці музиканти - одні з найкращих в усьому світі. Вони з радістю діляться своїм талантом з американцями, і з вдячністю ставляться до того, як американці допомагають українцям у їх прагненні до свободи», - додає Марк МакМуррін -виконавчий віце-президент Київського симфонічного оркестру і хору у США

Цього розу Київський симфонічний оркестр і хор приїхали до США на шість тижнів. Протягом цього часу музиканти відвідають міста Нью-Йорк, Вашингтон, штати Флорида, Пенсільванія, Вірджинія, Меріленд, Техас. У напруженому графіку українських виконавців заплановано 33 концерти. Як зізнаються самі – це найкращий тур, який вони мали досі.

Роджер МакМуррін - керівник і диригент Київського симфонічного оркестру та хору - єдиний американець в українському колективі. Він приїхав до України ще у 1993 році як християнський проповідник і музичний диригент. Саме тоді він і заснував Київський симфонічний оркестр та хор.

''Християнська віра є потужною рушійною силою у житті колективу й надихає його творчість. Оркестр існує на пожертви, зібрані від прочан американських євангелістських та пресвітеріанських церков. Натомість концерти є безкоштовними, а кожен відвідувач може зробити пожертву на свій розсуд. Також, значна кількість концертів відбувається у християнських громадах США, а самі музиканти живуть у родинах прочан'', - говорить він.

За словами Роджера МакМурріна, Київський симфонічний оркестр і хор - це найбільший серед йому подібних колективів у світі, який здійснює міжнародні турне. Часом кількість музикантів і співаків у турі сягає 160 осіб - явище досить унікальне. Це також єдиний в Україні приватний оркестр і хор.

Відео - найголовніше

Меморіал Галини Гатчінс у Лос-Анджелесі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00
XS
SM
MD
LG