Спеціальні потреби

Актуально

У Вашингтон приїхав Київський симфонічний оркестр та хор

Однак виступи в американській столиці та навколишніх містечках - це лише невелика частина концертного турне у Сполучених Штатах.

"Пізнайте славу!" - під такою назвою проходить цьогорічні гастролі Київського симфонічного оркестру і хору у Сполучених Штатах Америки. Вже у восьме оркестр повертається до США, кожен раз збираючи повні зали шанувальників на свої концерти. За ці роки музиканти побували у найрізноманітніших куточках Америки від східного до західного узбережжя, й мали змогу виступити у найбільш престижних концертних залах країни, включаючи славнозвісний Карнегі Хол у Нью-Йорку.

Репертуар Київського симфонічного - вкрай розмаїтий: від української народної музики до перлин світової класики, від релігійних творів до сучасної американської музики. Роджер МакМуррін - керівник і диригент Київського симфонічного оркестру і хору говорить так: ''В одному концерті ми виконуємо музику, яка може походити з Німеччини чи Франції. Сьогодні ми виконали афро-американські ґоспели, англійські балади. Звісно, ми виконуємо українську музику, російську, інколи польську музику. Сьогодні ми представили твори Прокоф'єва. Багато людей вважають його російським композитором. Але Прокоф'єв народився в Луганську. Тож ми із захопленням називаємо своїм цього великого майстра 20-го століття''. «Ці музиканти - одні з найкращих в усьому світі. Вони з радістю діляться своїм талантом з американцями, і з вдячністю ставляться до того, як американці допомагають українцям у їх прагненні до свободи», - додає Марк МакМуррін -виконавчий віце-президент Київського симфонічного оркестру і хору у США

Цього розу Київський симфонічний оркестр і хор приїхали до США на шість тижнів. Протягом цього часу музиканти відвідають міста Нью-Йорк, Вашингтон, штати Флорида, Пенсільванія, Вірджинія, Меріленд, Техас. У напруженому графіку українських виконавців заплановано 33 концерти. Як зізнаються самі – це найкращий тур, який вони мали досі.

Роджер МакМуррін - керівник і диригент Київського симфонічного оркестру та хору - єдиний американець в українському колективі. Він приїхав до України ще у 1993 році як християнський проповідник і музичний диригент. Саме тоді він і заснував Київський симфонічний оркестр та хор.

''Християнська віра є потужною рушійною силою у житті колективу й надихає його творчість. Оркестр існує на пожертви, зібрані від прочан американських євангелістських та пресвітеріанських церков. Натомість концерти є безкоштовними, а кожен відвідувач може зробити пожертву на свій розсуд. Також, значна кількість концертів відбувається у християнських громадах США, а самі музиканти живуть у родинах прочан'', - говорить він.

За словами Роджера МакМурріна, Київський симфонічний оркестр і хор - це найбільший серед йому подібних колективів у світі, який здійснює міжнародні турне. Часом кількість музикантів і співаків у турі сягає 160 осіб - явище досить унікальне. Це також єдиний в Україні приватний оркестр і хор.

Всі новини дня

Джамала: про війну та підтримку України з боку міжнародної мистецької спільноти. Інтерв’ю

З початком війни Джамала відвідала вже десятки країн, виступаючи на благодійних заходах в підтримку постраждалих від війни українців, а також допомагаючи збором коштів для ЗСУ.

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

Близько 6 тисяч українців отримали дозвіл від американського уряду приїхати до США за програмою для отримання гуманітарного паролю Uniting for Ukraine - «Єднаймося для України».

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Американська мережа швидкого харчування Макдональдс оголосила про повний вихід з Росії через її війну проти України

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

У листопаді 1939 року Радянський Союз напав на Фінляндію, почавши так звану «зимову війну». Хоча фінська армія була набагато меншою, радянські загарбники зазнали великих втрат.

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:10 0:00

Північно-Атлантичний Альянс вже у наступні місяці може отримати двох нових членів - уряди Швеції та Фінляндії на тлі російської війни проти України офіційно оголосили про рішення подати заявку на членство в Альянсі.

Більше

XS
SM
MD
LG