Спеціальні потреби

Актуально

Папа Бенедикт зустрівся з представниками мусульманських країн

Папа Бенедикт Шістнадцятий переконаний, що майбутнє світу невід'ємно залежить від дружніх відносин між християнами і мусульманами. Про це глава римо-католицької церкви заявив на зустрічі з представниками мусульманських країн.

Папа Бенедикт Шістнадцятий запевнив дипломатів з мусульманських країн у тому, що з «глибокою повагою» ставиться до усіх послідовників ісламу. Він також закликав християн і мусульман співпрацювати у подоланні в світі насильства та нетерпимості. «Релігійний та культурний діалог між християнами і мусульманами не можна скорочувати до мінімуму. Навпаки, він критично важливий, і від нього залежатиме наше майбутнє», - додав понтифік. При цьому він процитував свого попередника Папу Івана Павла Другого, який закликав до «взаємо обміну» на всіх рівнях, включно зі свободою релігії.

Зустріч з мусульманськими посланниками відбувалася за ініціативою Ватикану у папській резиденції у передмісті Риму. Її причиною стала негативна реакція мусульман всього світу на виступ Папи у Німеччині. Він подав як цитату, на їх погляд, негідний вислів з критикою основоположника Ісламу пророка Магомета, сказаний візантійським імператором у 14 столітті. Варто зазначити, що Папа неодноразово пояснював, що його слова були витягнуті з контексту, і він особисто не поділяє думок імператора. На зустрічі у понеділок понтифік безпосередньо причини зібрання не назвав, а лише зазначив, що обставини, якій привели до зустрічі - добре відомі.

Водночас посол Іраку у Ватикані висловив надію, що проведена Папою зустріч покладе край обуренню в мусульманському світі. «На мою думку, слід залишити позаду те, що сталося, і почати прокладати мости між цивілізаціями. Заглиблюватися в дискусію про зіткнення цивілізацій дійсно не варто», - сказав він. На зустріч, що транслювалася радіо і телебаченням Ватикану також були запрошені лідери мусульманської громади Італії.

Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG