Спеціальні потреби

Актуально

Уряд Сполучених Штатів частково розсекретив звіт про ситуацію в Іраку

Автори документу вважають, що війна в цій країні відчутно погіршила ставлення мусульман світу до США. Це питання президент Джордж Буш обговорив на прес-конференції після зустрічі в Білому Домі з президентом афганістану Гамідом Карзаєм.

Виступаючи перед журналістами Джордж Буш заявив, що певні частини звіту про тероризм розсекречено, щоб припинити хибне тлумачування документу. Президент США вважає, що факт оприлюднення деяких безпідставних висновків щодо звіту - політично мотивований. Все сталося за кілька тижнів перед так званими «виборами середини президентського терміну», коли переобиратиметься третина Сенату та уся Палата Представників американського Конгресу. У повідомленнях про звіт говориться, що на думку його авторів війна в Іраку створила умови для нової генерації ісламського радикалізму, і що терористична загроза нині багато актуальніша аніж перед 11-им вересня 2001 року. Даючи свою оцінку Джордж Буш заявив, що кожен в праві трактувати документ по-своєму. Утім, - додав він, - якщо б терористи не робили свого в Іраку, то напевне знайшли б інші шляхи досягненні своєї мети. Зокрема він сказав так: «Деякі люди розтлумачили звіт по-своєму. Відтак вони дійшли висновку, що похід на Ірак був помилкою. Я це рішуче заперечую. Вважаю такий погляд наївним. Не погоджуюся, що наступаючи на тих, хто прагне нанести удар американському народові, ми наражаємо себе на більшу небезпеку. Ведучи з нами боротьбу в Іраку, терористи переслідують певну мету: вони бажають зупинити розвиток молодої демократії. Це ж саме вони намагаються зробити в Афганістані».

Сам Президент Карзай зазначив, що запроваджена в його країні стратегія боротьби з тероризмом спрацьовує. «Ми зараз у стадії досягнення більшої стабільності та зусиль назавжди позбутися терористичної загрози. Хотілося б, щоб це сталося якомога раніше. Утім, реалізувати бажане відразу не вдається. Треба запастися терпінням. Щоб повністю очиститися від терористів - потрібен час», - додав він. Президент Буш заявив, що повідомлення про напруженість між Афганістаном і Пакистаном - перебільшені. Карзай і його пакистанський колега Первез Мушараф мають розбіжності в підході до стратегії в діях проти аль-Кайди і Талібану. Президент Буш каже, що керівники обох держав однаково добре розуміють важливість боротьби з тероризмом. «В інтересах ПКарзая вчинити правосуддя над бін Ладеном. В інтересах Президента Мушарафа - запевнитися, що бін Ладена віддано під суд. Так що наші інтереси співпадають», - наголосив Буш. Президент Карзай визнав, що в Афганістані все ще існує велика проблема з наркотиками. Значна частина населення продовжує вирощувати мак, з якого виробляють опій. Президент Афганістану також зазначив, що покінчити з тероризмом не вдасться, якщо Пакистан не заборонить у себе екстремістські ісламістські школи, у яких учням пропагується ненависть.

Всі новини дня

Джамала: про війну та підтримку України з боку міжнародної мистецької спільноти. Інтерв’ю

З початком війни Джамала відвідала вже десятки країн, виступаючи на благодійних заходах в підтримку постраждалих від війни українців, а також допомагаючи збором коштів для ЗСУ.

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

Близько 6 тисяч українців отримали дозвіл від американського уряду приїхати до США за програмою для отримання гуманітарного паролю Uniting for Ukraine - «Єднаймося для України».

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Американська мережа швидкого харчування Макдональдс оголосила про повний вихід з Росії через її війну проти України

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

У листопаді 1939 року Радянський Союз напав на Фінляндію, почавши так звану «зимову війну». Хоча фінська армія була набагато меншою, радянські загарбники зазнали великих втрат.

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:10 0:00

Північно-Атлантичний Альянс вже у наступні місяці може отримати двох нових членів - уряди Швеції та Фінляндії на тлі російської війни проти України офіційно оголосили про рішення подати заявку на членство в Альянсі.

Більше

XS
SM
MD
LG