Спеціальні потреби

Уряд Сполучених Штатів частково розсекретив звіт про ситуацію в Іраку


Автори документу вважають, що війна в цій країні відчутно погіршила ставлення мусульман світу до США. Це питання президент Джордж Буш обговорив на прес-конференції після зустрічі в Білому Домі з президентом афганістану Гамідом Карзаєм.

Виступаючи перед журналістами Джордж Буш заявив, що певні частини звіту про тероризм розсекречено, щоб припинити хибне тлумачування документу. Президент США вважає, що факт оприлюднення деяких безпідставних висновків щодо звіту - політично мотивований. Все сталося за кілька тижнів перед так званими «виборами середини президентського терміну», коли переобиратиметься третина Сенату та уся Палата Представників американського Конгресу. У повідомленнях про звіт говориться, що на думку його авторів війна в Іраку створила умови для нової генерації ісламського радикалізму, і що терористична загроза нині багато актуальніша аніж перед 11-им вересня 2001 року. Даючи свою оцінку Джордж Буш заявив, що кожен в праві трактувати документ по-своєму. Утім, - додав він, - якщо б терористи не робили свого в Іраку, то напевне знайшли б інші шляхи досягненні своєї мети. Зокрема він сказав так: «Деякі люди розтлумачили звіт по-своєму. Відтак вони дійшли висновку, що похід на Ірак був помилкою. Я це рішуче заперечую. Вважаю такий погляд наївним. Не погоджуюся, що наступаючи на тих, хто прагне нанести удар американському народові, ми наражаємо себе на більшу небезпеку. Ведучи з нами боротьбу в Іраку, терористи переслідують певну мету: вони бажають зупинити розвиток молодої демократії. Це ж саме вони намагаються зробити в Афганістані».

Сам Президент Карзай зазначив, що запроваджена в його країні стратегія боротьби з тероризмом спрацьовує. «Ми зараз у стадії досягнення більшої стабільності та зусиль назавжди позбутися терористичної загрози. Хотілося б, щоб це сталося якомога раніше. Утім, реалізувати бажане відразу не вдається. Треба запастися терпінням. Щоб повністю очиститися від терористів - потрібен час», - додав він. Президент Буш заявив, що повідомлення про напруженість між Афганістаном і Пакистаном - перебільшені. Карзай і його пакистанський колега Первез Мушараф мають розбіжності в підході до стратегії в діях проти аль-Кайди і Талібану. Президент Буш каже, що керівники обох держав однаково добре розуміють важливість боротьби з тероризмом. «В інтересах ПКарзая вчинити правосуддя над бін Ладеном. В інтересах Президента Мушарафа - запевнитися, що бін Ладена віддано під суд. Так що наші інтереси співпадають», - наголосив Буш. Президент Карзай визнав, що в Афганістані все ще існує велика проблема з наркотиками. Значна частина населення продовжує вирощувати мак, з якого виробляють опій. Президент Афганістану також зазначив, що покінчити з тероризмом не вдасться, якщо Пакистан не заборонить у себе екстремістські ісламістські школи, у яких учням пропагується ненависть.

XS
SM
MD
LG