Спеціальні потреби

Актуально

Про енергетичну безпеку України дискутував політичний діалог «Україна- США»

У Вашингтоні продовжує роботу політичний діалог Україна-США. Вчора його учасники зібрались у Фонді ''Насліддя'' для обговорення критично важливої для України теми - енергетичної безпеки держави.

В рамках політичного діалогу Україна-США, в американській столиці відбулося громадське обговорення з питань енергетичної безпеки України. Хоча в залі були присутні представники різних країн, різних політичних сил та ідеологічних спрямувань, учасники часто мали спільне бачення проблем української енергетики й енергетичної безпеки та шляхів їх вирішення. Сьогоднішня дискусія, присвячена питанням енергетичної безпеки і політики в енергетичному секторі в Україні показала, що в цьому секторі, як і в багатьох інших, очевидно назріла необхідність проведення реформ. У першу чергу, учасники дискусії відмітили історично велику залежність України від дешевого російського енергопостачання. Згубні для України наслідки цієї залежності проявилися найбільш рельєфно під час минулорічного конфлікту з російським Газпромом щодо цін на паливо. Також експерти вказували на надзвичайно низьку ефективність використання енергії в Україні.

Українська економіка, за різними оцінками, є найменш ефективною з точки зору споживання енергії в світі. Вирішення проблем енергетичної безпеки України, на думку багатьох експертів, потребує ряду кардинальних заходів. У першу чергу, це диверсифікація джерел постачання нафти і газу. По-друге, учасники дискусії вказували на необхідність вироблення нових стандартів споживання енергії, лібералізації цін на неї, а також залучення приватних і міжнародних компаній до енергетичних проектів. Вони повинні будуть відкрити енергетичний бізнес-простір в України для міжнародних компаній. Цей простір наразі не є відкритий. Міжнародним енергетичним компаніям дуже важко здійснювати бізнес в Україні. Не аби-яку важливість має розробка нових родовищ нафти і газу в самій Україні, а також розробка і використання альтернативних джерел енергії. Україна має величезний потенціал для так званого біологічного палива - палива з сільськогосподарських культур. Україна - велика сільськогосподарська країна, і багато культур зараз будуть вартувати більше у якості палива, аніж у якості їжі. Однак, хоча більшість учасників дискусії погоджується, що Україна має величезний потенціал для вирішення своїх енергетичних негараздів, багато з них не впевнені, що український уряд досі не зробив і не робить достатньо для цього. Ті гасла Помаранчевої революції щодо диверсифікації джерел постачання енергоносіїв до України, а також щодо більш прозорих, менш корумпованих процедур в енергетичній сфері - вони залишились нереалізованими. Все питання полягає в тому, чи новий уряд, по-перше, бажає їх здійснювати, по-друге, чи він має достатню спроможність для здійснення цих реформ.

Всі новини дня

Трубопроводи Північний потік 1 і 2 не дають газу Європі, але витікають

Міністр економіки Німеччини Роберт Габек на газовій станції в Любміні в Німеччині, де газопровід Північний Потік виходить з Балтійського моря на сушу

Данія і Швеція повідомили про витікання газу з непрацюючих трубопроводів Північний потік 1 і 2, що пролягають по дну Балтійського моря з Росії до Німеччини.

Інциденти ставлять під ще більший сумнів можливість швидкого відновлення постачання російського газу до Європи в обсягах необхідних для зимового періоду.

Причини витікання газу на трьох, як вважають зараз, нитках трубопроводів біля данського острова Борнгольм не відомі, але офіційні представники називають ситуацію дуже незвичайною.

Північний потік 1 був найбільшим маршрутом постачання російського природного газу у Європу, але на тлі активізації війни Росії з Україною контрольована російською державою компанія Газпром спочатку скоротила транспортування ним газу, а в серпні повністю припинила, пославшись на технічні проблеми ускладнені, як заявили у Москві, західними санкціями.

Північний потік 2 споруджений, але так і не запрацював після того, як уряд Німеччини закрив проект на тлі лютневого російського вторгнення в Україну.

Транзит російського газу до Європи триває через газотранспортну систему України, але у скорочених обсягах, і українці закрили один з маршрутів, вказавши на втручання російських окупаційних військ на українській території.

Впродовж весни і літа Росія відмовилася продавати газ Болгарії, Данії, Польщі, Фінляндії, а також нідерландській компанії Gasterra і частково компанії Shell після того, як вони відкинули вимоги Москви платити за газ у російських рублях.

Найбільша країна ЄС - Німеччина заявляє, що на понад 80% заповнила запаси газу у сховищах і Європа активізувала пошуки альтернативних джерел палива, але проблеми з постачанням спричинили різкі зростання цін на енергію.

Шведська мореплавна служба повідомила про два місця витоку газу з трубопроводу Північний потік 1 після того, як Данія оголосила обмеження руху суден довкола витоку виявленого на Північному потоку 2.

Данська служба, яку цитує служба новин Reuters, вказує, що у зоні витоку газу судна можуть втратити здатність триматися на воді, а крім того є загроза вогню.

Також витік газу в повітря збільшує в атмосфері парникові гази, що впливають на клімат.

Газопровід Північний Потік 1 сягає 1 224 кілометри від Виборга в Росії до Любміна в Німеччині.

Пропускна спроможні кожної нитки 27,5 мільярдів кубометрів газу на рік.

В Німеччині той газ подавали в трубопроводи до інших країн Європи.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:46 0:00

«І українці і поляки масово зверталися з пропозицією допомоги». Фундація «Зустріч» у Кракові збільшила обсяг своєї діяльності вдесятеро, щоб задовольнити потреби українських біженців, які їхали у місто.

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

За умовами обміну полонених, п’ятеро звільнених командирів “Азовсталі” до кінця війни перебуватимуть в Туреччині. Один із них - Сергій Волинський. "Голос Америки" поспілкувався з його дружиною Русланою.

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Екс-посолка США в Києві назвала російські обстріли цивільної інфраструктури України «ганебними» і заявила про невідворотність покарання Росії за військові злочини.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Британський уряд став першим на Заході, хто ввів нові санкції проти Росії через незаконні так звані «референдуми» на окупованих територіях України. Міністр закордонних справ Британії Джеймс Клеверлі заявив, що «уявні референдуми під дулом пістолета не можуть бути вільними чи справедливими».

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG