Актуально
Грузія передала арештованих росіян в руки ОБСЄ
Грузія передала чотирьох росіян, підозрюваних у шпіонажі на користь Росії, під контроль Організації з питань безпеки та співробітництва в Європі. А Росія тим часом припинила транспортні перевезення та грошові перекази до Грузії.
Однак президент Грузії відмовляється сприймати заяви та дії Росії. Михаїл Саакашвілі у понеділок заявив,що не сприймає серйозно заяви російських офіційних осіб. За його словами, це просто демонстрація сили з боку Росії. «Ми чули деякі заяви, по-перше заявили, що припинять виведення своїх військ, потім вони сказали що почали якісь навчання на північному Кавказі, але я думаю це були більше заяви аніж факти», - додав грузинський президент.
Напруження у стосунках між країнами загострилось після арешту у Грузії чотирьох росіян за звинуваченням у шпіонажі. Росія у відповіть зробила декілька погрозливих заяв та відкликала своїх дипломатів та їхні родини з Тбілісі. Спілкуючи з іноземними репортерами у Батумі Саакашвілі підкреслив, що Грузія - незалежна країна і самостійно проводить свою політику. «Ми не є якимось повстанським регіоном Росії, який намагається створити проблеми для уряду у Москві. Ми інша країна. Ми маємо власний уряд, наші власні проблеми і усі повинні звикнути з цією ідеєю, так само як усі змирились з ідеєю, що Латвія, Литва та Естонія є незалежними державами», - говорить Саакашвілі. Він також повідомив, що обговорював ситуацію, що склалась з Державним секретарем США Кондолізою Райс.
Всі новини дня
Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео
Близько 6 тисяч українців отримали дозвіл від американського уряду приїхати до США за програмою для отримання гуманітарного паролю Uniting for Ukraine - «Єднаймося для України».
- Голос Америки
Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео
Американська мережа швидкого харчування Макдональдс оголосила про повний вихід з Росії через її війну проти України
- Голос Америки
Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео
У листопаді 1939 року Радянський Союз напав на Фінляндію, почавши так звану «зимову війну». Хоча фінська армія була набагато меншою, радянські загарбники зазнали великих втрат.
Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео
Північно-Атлантичний Альянс вже у наступні місяці може отримати двох нових членів - уряди Швеції та Фінляндії на тлі російської війни проти України офіційно оголосили про рішення подати заявку на членство в Альянсі.
США та ЄС узгодили заходи в сфері торгівлі, щоб долати кризи, спричинені війною Росії проти України

Сполучені Штати та Європейський Союз домовились про тісну співпрацю з подолання економічних наслідків, до яких призвела війна Росії проти України. В заяві виданій в понеділок, за результатами перемовин посадовців США та ЄС, що відбулись в паризькому університеті Париж-Сакле, йдеться, зокрема про необхідність подолати збої в постачанні продовольства, які виникли через російську агресію в Україні.
Війна Росії проти України призвела до блокування поставок зерна та інших сільськогосподарських товарів, що спричинило різке зростання цін на аграрні товари в світі.
Головний представник ЄС з питань торгівлі Вадіс Домбровскіс заявив, що союзники також домовились використовувати такі міжнародні майданчики як заплановане на червні засідання Світової організації торгівлі, щоб протистояти таким обмеженням, пише Reuters.
Серед інших оголошених ініціатив - співпраця з налагодження роботи каналів постачання, експортних обмежень, безпеки нових технологій, цифрової інфраструктури, тощо, йдеться в заяві лідерів США та ЄС щодо засідання.
Facebook Forum