Спеціальні потреби

Актуально

В ресторанах Нью-Йорка заборонять транс-жири

Про шкідливість транс жирів знову почали точитися суперечки. Транс жири - це хімічно модифіковані жири, які ми отримуємо в результаті приготування їжі.

Оскільки вважається, що вони підвищують ризик на серцеві захворювання, влада Нью-Йорка планує ввести заборону на використання та подачу страв з їх вмістом у місцевих ресторанах. Саме транс жири роблять чіпси хрусткими та пончики м'якими, але вони також вбивають близько 50 тисяч американців щороку. Наукові дослідження доводять, що вживання насичених жирів і транс жирів підвищують рівень так званого «негативного» холестерину в організмі людини, що в свою чергу значно посилює ризик на серцеві захворювання.

Транс жири вміщуються в оліях рослинного походження, деяких маргаринах, крекерах, печиві та інших видах їжі, що зроблена з використанням хімічно модифікованої рослинної олії для приготування їжі. Раніше вважалось, що рослинна олія краща альтернатива у порівняні з маслом. Сьогодні так більше не думають. Починаючи з січня цього року, Управління з контролю за харчами та ліками США вимагає, щоб наявність транс жирів вказувалась на етикетках продуктів. Зараз адміністрація міста Нью-Йорк планує повністю заборонити використання транс жирів у ресторанах.

Транс жири подовжують термін придатності та зберігають смак їжі. Але деякі спеціалісти вважають, що вживання насичених жирів, таких як масло, може мати кращі показники і менш шкодити здоров'ю. Нью-Йоркський Відділ Охорони Здоров'я, що пропонує запровадити заборону транс жирів у ресторанах зазначає, що це обмеження не вплине на тучність американців, проте допоможе прожити довше та здоровіше життя. Звісно, не всі погоджуються з нововведеною забороною, але деяким споживачам подобається ця ідея. Більш усвідомлений вибір у бік здорового харчування буде створювати більший попит. Деніс Ріс володіє великим рестораном у Нью-Йорку, він говорить так: «Оскільки ми всі, так би мовити, граємо на одному полі, то я вважаю Американські компанії винайдуть рецепт, як пекти смачні пончики і при цьому використовувати той жир, що треба».

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG