Спеціальні потреби

Актуально

Корупція розвинутих країн підриває економіку тих, що розвиваються

Корупція, яка процвітає у компаніях, що є найбільшими експортерами товарів на світовому ринку, підриває економічний потенціал в країнах, що розвиваються. Такого висновку у своєму переліку найбільш корумпованих країн за 2006 рік дійшла організація ''Трансепернсі Інтернешнл''.

Ця міжнародна неурядова група бореться проти корупції, і серед іншого публікує звіти, в яких викриває найбільш корумповані країни, де процвітають незаконний бізнес та хабарництво. Компанії країн на шляху розвитку, які є ведучими експортерами на світовому ринку, постійно практикують хабарництво. Про це заявляє ''Трансперенсі Інтернешнл'', яка проаналізувала результати опитування керівників компаній зі 125 країн. Найгіршою ситуація виявилася в Індії, Китаї та Росії. Опитані з Африки найбільш корумпованими назвали компанії з Франції та Італії. Представник офісу Трансперенсі у Франції Філіп Монтіньї каже, що французькі компанії намагаються наразі покращити свою заплямовану репутацію. ''Французькі компанії зараз реорганізовують свою систему управління та механізм ведення бізнесу, так щоб за міжнародні контракти не давалися хабарі'', - додає він.

Корупція наразі є гарячою темою. Випуск переліку найбільш корумпованих країн співпав із проведеною Головою Світового Банку Полом Вулфовіцем антикорупційною кампанією, яка призвела до замороження багатомільйонних контрактів та позик бідним країнам. За словами Філіпа Монтіньї, корупція в Африці є справжньою проблемою, відтак французькі компанії дедалі частіше віддають перевагу китайським партнерам. ''Африканський ринок досить невеликий, а рівень корупції високий. Корупція існує і в Китаї, однак там компанії витрачають багато коштів на боротьбу з нею. І оскільки ринок там набагато більший, ці вкладення окуповуються. Саме з цієї причини французькі компанії залишають Африку'', - говорить він.

Мексиканський активіст Едуардо Бохоркес ставить під сумнів здатність країн на шляху розвитку боротися із корупцією, коли великі закордонні компанії пропонують їм хабарі. Він говорить так: ''Через такий подвійний стандарт нам складно сказати нашим урядам «Будьте чесними, керуйтеся принципами», коли вони постійно знаходяться під тиском світового ринку та іноземних компаній''.

Гьюджетт Лабелль, президент ''Трансперенсі інтернешнл'' закликає уряди країн притягати до відповідальності міжнародні компанії, які на їхній землі практикують хабарництво: ''Будь-ласка, стежте за тим, що відбувається у вашій країні, і якщо ви маєте підозри, проведіть розслідування. Якщо насправді корупція має місце, притягніть винних до відповідальності. Інакше ви просто відвертаєтесь від проблеми і таким чином стаєте співучасником''. Мета звіту Трансперенсі не лише викрити та присоромити корумповані компанії. Однак, його висновки однозначні - фірми з Китаю, Росії та Індії мають найгіршу репутацію.

Всі новини дня

Джамала: про війну та підтримку України з боку міжнародної мистецької спільноти. Інтерв’ю

З початком війни Джамала відвідала вже десятки країн, виступаючи на благодійних заходах в підтримку постраждалих від війни українців, а також допомагаючи збором коштів для ЗСУ.

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

Близько 6 тисяч українців отримали дозвіл від американського уряду приїхати до США за програмою для отримання гуманітарного паролю Uniting for Ukraine - «Єднаймося для України».

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Американська мережа швидкого харчування Макдональдс оголосила про повний вихід з Росії через її війну проти України

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

У листопаді 1939 року Радянський Союз напав на Фінляндію, почавши так звану «зимову війну». Хоча фінська армія була набагато меншою, радянські загарбники зазнали великих втрат.

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:10 0:00

Північно-Атлантичний Альянс вже у наступні місяці може отримати двох нових членів - уряди Швеції та Фінляндії на тлі російської війни проти України офіційно оголосили про рішення подати заявку на членство в Альянсі.

Більше

XS
SM
MD
LG