Спеціальні потреби

Ветерани УПА зберуться в Києвi 14 жовтня


Свято невизнаних героїв УПА пройде в Києві 14 жовтня. Організатори звертаються до президента із закликом визнати діяльність ОУН-УПА боротьбою за державну незалежність України та просять правоохоронців забезпечити правопорядок під час святкувань у центрі Києва.

Невизнані герої відправлять панахиду, згадають поіменно своїх полеглих, промовлять слова присяги. На Майдані Незалежності буде також Марш Української повстанської армії і концерт гуртів “Мандри” та “Кому вниз”. 14-го жовтня, в 64-у річницю з дня створення УПА, владі нагадають про її борг:

«Наш обов`язок, обов`язок сучасників, це заставити владу на державному рівні визнати боротьбу Української повстанської армії за державну незалежність України», -- каже один з організаторів свята, голова Всеукраїнського об`єднання “Свобода” Олег Тягнибок. За його словами, визнання неможливо підмінити примиренням, як це пропонує президент:

«Дуже часто Віктор Ющенко, який відповідає на запитання про необхідність визнання вояків ОУН-УПА, свідомо чи несвідомо перекручує питання визнання і питання примирення з ветеранами Радянської армії і з ветеранами, в тому числі, НКВД. Ми вважаємо, що це є абсолютно різні речі, що спочатку треба визнати ветеранів Української повстанської армії героями, бійцями за українську незалежність, а вже пізніше вони можуть собі сідати за стіл переговорів і говорити про примирення».

Главу держави закликають вирішити проблему, що виявилась не під силу Верховній Раді, президентським указом. Там мають бути пункти про визнання діяльності ОУН-УПА боротьбою за державну незалежність, про надання ветеранам статусу борців за волю України та про щорічне відзначення 14 жовтня як Дня українського війська. Текст уже підготували і збирають підписи під зверненням до Ющенка через Інтернет.

Організатори Маршу ветеранів УПА, що відбудеться цієї суботи 14 жовтня, звернулися також до правоохоронних органів – керівництва МВС, СБУ та Держкомітету з питань національностей і міграції з проханням попередити можливі провокації під час вшанування ветеранів. І знову – Олег Тягнибок:

«Ми закликаємо правоохоронні органи забезпечити правопорядок під час проведення цієї акції, враховуючи різні повідомлення в ЗМІ, що сюди в Україну мають намір привести іноземних бойовиків з різних організацій, які хочуть вчинити тут демарш».

Ми хочемо мирного свята, – наголосив Тягнибок. Як він повідомив, оргкомітет у визначеному законом порядку ще місяць тому подав до Київської міськдержадміністрації заявку на проведення святкувань на Майдані Незалежності у Києві. Проте, як з`ясувалося в останній момент, свої альтернативні акції в той самий день планують провести на Майдані Комуністична партія, “Русский блок” і “Русская община”.

Нагадаю: у жовтні минулого року Марш УПА був зірваний, коли представники ліворадикальних організацій влаштували бійки з його організаторами.

XS
SM
MD
LG