Спеціальні потреби

Актуально

Україна обмежила вивезення зерна з країни

Декілька американських компаній повідомляють про значні збитки, заподіяні діями українського уряду в аграрному секторі. Для багатьох підприємців рішення Кабінету міністрів обмежити вивезення із країни зерна виявилося несподіваним. Зірвано виконання низки міжнародних контрактів, а інвестори розмірковують про згортання своєї діяльності в Україні. Оглядачі стверджують, що ця ситуація призвела до подорожчання зерна на світових ринках. Американські дипломати переконують українських урядовців відмовитися від адміністративних методів регулювання економіки.

Водночас, в українських чорноморських портах продовжують скупчуватися вантажні кораблі під прапорами різних країн. Більшість із них завантажені зерном, призначеним на експорт. Проблема виникла після того, як минулго тижня український уряд несподівано для учасників ринку обмежив вивіз продукції за кордон. Експортери підраховують збитки. Говорить віце-президент Української зернової асоціації Володимир Клименко:

"Стоїть корабль – 50 тисяч доларів – штраф за добу. Стоїть іще – ще 50 тисяч доларів. Деякі з кораблів стоять ще з тридцятого (вересня). Це тільки збиткі від простоювання кораблів. А потім ще доведеться платити штрафи за те, що цей корабль не потрапив вчасно у країну призначення."

Оглядачі вважають – обмеження завдасть сільському господарству лише шкоди. Вже нині, церез те, що ціна зернових на внутрішньому ринку впала, аграрії не можуть вигідно продати свою продукцію. Говорить президент Української Аграрної асоціації Леонід Козаченко:

"Товаровиробники втрачають сьогодні мільярди гривень. А ті, хто бачив перспективу інвестування в цей бізнес, вони зупиняють інвестування.
Ринок зерна зараз в жахливому стані. В такому стані він не знаходився ніколи протягом останніх 15 років. Я думаю, що це питання потребує негайного розгляду в Кабінеті міністрів. Ця проблема вже стала не чисто національною, а переросла в інший масштаб. Про це вже пишуть багато зарубіжних газет і показують нас по всьому світу."

Через обмеження експорту пшениці зазнають збитків, зокрема, й американські компанії, які працюють на українському ринку. Посол США обговорював цю проблему із міністром аграрної політики Юрієм Мельником. В посольстві вважають, що необгрунтоване обмеження експорту зерна надсилає дуже поганий сигнал стосовно відкритості України у зовнішній торгівлі зернових і може загальмувати її вступ до СОТ.

Україна – один із найбільших експортерів зерна. Через поганий врожай на світових ринках цього року спостерігається його дефіцит. Українські урядовці кажуть – новий порядок ввели для того, щоб захистити внутрішній ринок. Мовляв, якщо нині зернотрейдери вивезуть забагато пшениці за кордон, навесні можна очікувати дефіциту. В цьому випадку уряду доведеться самому імпортувати зерно. Говорить заступник міністра аграрної політики Василь Моцний:

"Те, що ситуацію взяли під контроль не значить, що заборонили експорт зерна."

Оглядачі вважають: обмежуючи експорт, уряд намагається змусити аграріїв дешевше продати зерно до держрезерву. Трейдери відмовляються це робити і закликають урядовців не вживати адміністративних важелів тиску. Тим часом, через обмеження експорту з України ціни на зерно на світових ринках піднялися. Однак, заробляють на цьому фермери інших країн.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG