Спеціальні потреби

Актуально

Делегація Світового банку побувала в Одесі

Одесу відвідала делегація Світового банку реконструкції і розвитку. Це вже не перший візит фахівців цієї установи до причорнморського міста. Раніше вже підписано кілька проектів угод, які стосуються можливостей виділення кредиту на реконструкцію системи водопостачання і переробки твердих відходів. Міська влада Одеси підготувала усі необхідні документи. Останнє слово тут має сказати керівництво банку і Кабінет Міністрів України.

Під час зустрічі в Одеській обласній державній адміністрації її учасники розглянули і кілька інших важливих для регіону проектів. Вони стосуються будівництва мосту на Дністровському лимані, який має активізувати автомобільне сполучення на сьомому транспортному коридорі. Мова йшла і про перспективи розвитку курортної зони відпочинку в Одеській області.

Виконавчий директор Світового банку Ян Віллем Ван дер Кайя наголосив, що саме Одеса і область є нині серед пріоритетних регіонів України, де планується реалізувати кілька цікавих і важливих проектів. Світовий банк розробив і реалізовує нові шляхи співпраці з різними країнами, внаслідок яких регіони так само матимуть можливість одержувати прямі інвестиції. Існує спеціальна стратегія допомоги країнам з середнім рівнем прибутків, до яких, за словами фахівця, належить і Україна. Вона, каже він, розрахована на чотири роки:

„Є зацікавлення. Є гроші. Необхідні конкретні проекти, де інвестиції будуть виправдані. Ми відчуваємо зацікавленість з боку українського державного керівництва і місцевого самоврядування”, -- сказав Ян Віллем Ван дер Кайя.

Експерти банку сподіваються, що процес розробки концепції проекту реконструкції системи водопостачання в Одесі триватиме близько року. На їх думку, за цей час буде реальна можливість пройти усі необхідні бюрократичні процедури. Особливі надії покладають на оперативну роботу відповідальних урядових структур України.

Голова облдержадміністрації Іван Плачков висловив переконання, що існують цілком реальні перспективи у короткий час вирішити питання реалізації проекту реконструкції системи водопостачання в Одесі:

„Влада зробить все можливе, щоби ці інвестиції були ефективними і стали лише початком для плідної подальшої співпраці. Одеса є першим етапом. Надалі ми маємо плани розробки проектів кредитування реконструкції систем водопостачання, електро- та газопостачання у районах області. Ці складові будуть поштовхом для розвитку регіону в цілому”, -- сказав пан Плачков.

Працівник офісу виконавчого директора Світового банку Тамара Соляник вважає, що Україна, як член групи Світового банку, ще не використовує усі можливості кредитування:

„Світовий банк - це не лише джерело фінансових ресурсів. Для України це ще і досвід світового рівня. Нині існує цілком реальна можливість забезпечити громадян країни різноманітними високоякісними послугами. Банк працює над тим, щоби зробити необхідні для одержання кредитів процедури більш спрощеними за умови збереження існуючих високих стандартів”.

Пані Соляник сподівається, що проект інвестування у розвиток інфраструктури Одеси буде реалізований якнайшвидше. „Ми не можемо зараз розмовляти про нові проекти не виконавши зобов`язання за нинішніми. Єдиний шлях – зосередитися, прийняти необхідні рішення, затвердити їх і паралельно розпочинати реалізацію. Тоді можна говорити про нові перспективи”, -- підкреслила працівник офісу виконавчого директора Світового банку

Нині Світовий банк вже реалізував в Україні кілька цікавих проектів -- у Києві, Львові та Донецьку. Вони, зокрема, стосуються реконструкції і модернізації гідроелектростанцій, теплопостачання.

Всі новини дня

Громадяни Росії в Латвії мають скласти іспит на знання латвійської, інакше депортація. Відео

Половина з тих, хто прийшов на екзамен його успішно складають. Решта виправдовуються, що протягом багатьох років не знайшли можливості вивчити латвійську мову, бо їм вистачало російської.

ЗСУ тепер мають свій "фірмовий" почерк – унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Відео

Збройні сили України тепер мають свій "фірмовий" почерк, унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Які українські традиції використали в роботі над шрифтом для ЗСУ, і чому армія Німеччини користується стилем, який розробили росіяни?

Росія заблокувала експорт зерна з українських портів. ООН нагадує про голод, каже, що ситуація "дуже серйозна"

Судно New Victory під прапором Белізу перевозить зерно в рамках Чорноморської зернової ініціативи ООН, протока Босфор у Стамбулі, Туреччина, 12 травня 2023 року. REUTERS/Yoruk Isik

Російська федерація повідомила Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі про обмеження реєстрацій суден в українському порту Південний.

Незважаючи на загрозу продовольчої кризи та голоду у низці країн, Росія таким чином блокує експорт зерна з України та мотивує це своє рішення бажанням відновити експорт власного аміаку територією України.

Про це 1 червня повідомив Стефан Дюжаррік, речник Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй.

“Ми стурбовані постійним уповільненням реалізації Чорноморської ініціативи”, - сказав Дюжаррік. Та зокрема повідомив, у травні експорт зерна та інших культур становив менше половини обсягів, відправлених у квітні. Так, у травні з українських портів вийшли 33 судна. Лише 3 з них – з порту Південний.

“Це дуже серйозна ситуація. Треба рухатися вперед. Ініціативу планується відновити 17 липня”, – сказав Дюжаррік.

Раніше ООН заявляла, що не має запасного плану на випадок, якщо Росія вийде з угоди, що дозволяє Україні експортувати зерно на міжнародні ринки.

“Глобальні гарячі точки голоду зростають, про що ми вас регулярно сповіщаємо”, - наголосив Дюжаррік. Він також запевнив, що секретаріат ООН надав практичні пропозиції “всім сторонам”.

Як повідомляв Голос Америки, 31 травня ООН заппропонувала Україні, Росії й Туреччині почати підготовку до відновлення транзиту російського аміаку через Україну. Це одна з “вимог” Кремля, у разі невиконання якої Росія погрожувала заблокувати експорт зерна з України.

Мінінфраструктури України 1 червня повідомила, що українська сторона надіслала листа до СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу. Йдеться про діяльність СКЦ у складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день. “Українські інспектори наразі перебувають в СКЦ та готові негайно приступити до роботи в разі відновлення реєстрації суден”, - інформує міністерство.

“Сподіваємося, що партнери по [зерновій - ред.] Ініціативі все ж таки знайдуть рішення та припинять цей шантаж Росії всього світу. Адже значення Зернової Ініціативи вже доведено світовим продовольчим ринком і світ не має мовчати”, - йдеться у оприлюдненій заяві Мінінфраструктури.

У ній також йдеться про 7 місяців “саботажу та гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ”, у результаті чого світ недоотримав мінімум 20 млн тонн продовольства.

За інформацією відомства, упродовж 10 місяців роботи Зернової ініціативи експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв.

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:37 0:00

Українська “Мавка” збирає зали глядачів в американських кінотеатрах. Анімаційний фільм за мотивами Лісової пісні Лесі Українки вийшов у прокат на великих екранах у США.

Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США. Відео

Упродовж травня Росія здійснює повітряні атаки на українські міста, зокрема на Київ, ледь не щодня. Як на це реагують в Конгресі? Що кажуть про можливість України завдавати ударів по території Росії? І як пропонують притягнути росіян до відповідальності?

Більше

XS
SM
MD
LG