Спеціальні потреби

Візовий режим між Україною та ЄС буде спрощено?


Вже цього тижня Україна та Євросоюз можуть підписати угоду про спрощення візового режиму. Як стверджує глава українського МЗС Борис Тарасюк, після цього українцям стане значно легше отримати дозвіл на поїздку до європейських країн.

Київ та Брюссель досягли компромісу в питаннях спрощення візового режиму для громадян України. Про це повідомив міністр закордонних справ Борис Тарасюк.

Європейці нині не потребують дозволу для короткострокових поїздок в Україну. Після помаранчевої революції Київ в односторонньому порядку скасував візовий режим для громадян ЄС. Натомість очікував подібних поступок для українців. Урядовці сподівалися, що Євросоюз запровадить безплатні довгострокові візи та спростить процедуру їх отримання. Однак тривалий час на заваді стояла інша проблема. Європейці хотіли, щоб за послаблення візового режиму Україна погодилася приймати нелегальних емігрантів, які в`їхали до ЄС з її території. І наполягали на підписанні «візових» домоленостей лише у пакеті із угодою про так звану «реадмісію». Саме тому, вважають оглядачі, переговори йшли так довго.

І ще минулого тижня у багатьох були сумніви, що сторони зможуть порозумітися. Принаймні Президент Ющенко під час зустрічі висловлював верховному комісару ЄС Хав`єру Солані незадоволення відсутністю прогресу в цьому питанні.

Нині компроміс знайдено, каже Тарасюк. Пояснює - ні Україна, ні Євросоюз не отримали те, що хотіли. Але врешті-решт узгодили позиції. Міністр прогнозує, що відповідну угоду підпишуть вже цього тижня у Фінляндії. 27 жовтня в столиці цієї країни відбудеться саміт Україна-ЄС. Втім до цієї дати документ має підтримати український Кабмін.

Візи для подорожей українським громадянам до країн ЄС не скасують, але угода має значно полегшити їх отримання, запевняє міністр. Багаторазові дозволи на в`їзд видаватимуть на термін до 5 років. Вартість віз не зросте, а окремі категорії громадян отримуватимуть їх взагалі безплатно. Тарасюк вважає, що після запровадження нового порядку менше стане безпідставних відмов у видачі українцям європейських віз – адже, консули будуть зобов`язані пояснювати причину свого рішення.

XS
SM
MD
LG