Спеціальні потреби

Актуально

Як Києву зменшити кiлькiсть ВIЛ-позитивних дiтей?

В Україні щороку зростає кількість ВІЛ-інфікованих дітей. Рекомендації урядові України про те, як зупинити епідемію, містить спеціальна доповідь, підготовлена міжнародною благодійною організацією “Трансатлантичні партнери проти СНІДу”.

Двi тисячі ВІЛ-інфікованих немовлят народилося в Україні торік. Смертоносний вірус усі вони отримали від своїх ВІЛ-позитивних матерів. Лікарі кажуть, що в змозі зупинити передачу інфекції від матері до дитини і подолати дитячу епідемію СНІДу. Все починається з безплатного і добровільного обстеження вагітних жінок на СНІД, -- розповідає начальник відділу охорони здоров`я матерів та дітей МОЗ України Надія Жилка:

«Що ми робимо тоді, коли виявляється ВІЛ-інфікована жінка? Якщо взяти 10 років назад, то в більшості випадків жінки переривали вагітність, тому що тоді не було ніяких умов для того, щоб попередити передачу ВІЛ-інфекції від матері до дитини. Жінка сама приймала це рішення. Сьогодні, я хочу констатувати для вас усіх: в Україні сьогодні є всі наявні умови для того, щоб ми змогли попередити передачу ВІЛ-інфекції від вагітної матері або під час пологів і вигодовування дитини».

Як твердять лікарі, завдяки медикаментам, якими сповна забезпечили Україну міжнародні донорські організації, вагітна жінка з вірусом ВІЛ має всі шанси народити здорову дитину. Єдина проблема – переконати майбутню матір, надто ж якщо вона належить до соціально неадаптованих верств, обстежитись і пройти профілактичний курс. А тому хоч ризик передачі інфекції від матері до дитини за останні роки знизився, кількість новонароджених з вірусом ВІЛ в Україні не меншає, а, на жаль, щороку росте.

Щоб зупинити поширення ВІЛ/СНІДу серед дітей, яке стрімко набирає обертів, потрібна продумана національна стратегія. На цьому наголошує міжнародна благодійна організація “Трансатлантичні партнери проти СНІДу”, яка підготувала спеціальну доповідь про епідемію СНІДу серед жінок і дітей в Україні. Доповідь містить статистику, прогнози та рекомендації урядові України, -- каже директор української організації “Трансатлантичні партнери проти СНІДу” Тетяна Білик:

«Для чого і для кого ця доповідь? Вона, по-перше, для тих, хто приймає рішення. Це для них такий статистичний та інформаційний інструмент, який, крім статистики, надає рекомендації. А також ця доповідь буде корисною і необхідною для всіх тих, хто небайдужий».

Серед статистичних даних доповідь називає, зокрема, такі цифри. За всі роки епідемії в Україні зареєстровано понад 11 тисяч дітей, що живуть з вірусом ВІЛ. Ризик передачі СНІДу від матері до дитини в Україні на сьогоднішній день становить близько 8%, в той час як у Європі він складає лише 0,1%.

Розробники доповіді висловлюють занепокоєння планами нинішнього уряду скоротити бюджетні витрати на подолання епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні. В той час як Міністерство охорони здоров`я назвало мінімальну суму, необхідну для лікування та профілактики на наступний рік, -- 125 мільйонів гривень, Кабмін подав до Верховної Ради учетверо врізаний бюджет – 30 мільйонів.

Всі новини дня

США формально підтримали прийняття Швеції та Фінляндії до НАТО. Відео

США формально підтримали прийняття Швеції та Фінляндії до НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:55 0:00

Президент Джо Байден підписав законопроект, який ратифікує Протоколи прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції. Раніше законопроект був затверджений у Сенаті та Палаті Представників. Подробиці про це, а також про обшук будинку колишнього президента США Трампа – від Юлії Ярмоленко.

Джо Байден - про прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції: двері альянсу залишаються відчиненими для країн Європи. Відео

Президент Джо Байден підписав законопроект, який ратифікує Протоколи прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції. "Путін хотів, щоб Фінляндія була поза НАТО, але він отримує НАТОзацію Фінляндії разом із Швецією."

Перспективи обмеження видачі туристичних віз росіянам Європою – подробиці. Відео

Естонія та Фінляндія на тлі війни Росії проти України закликали припинити давати туристичні візи всім росіянам. Деталі про це, а також про реакцію Європи на заборону Росією доступу американських інспекторів до своїх арсеналів ядерних озброєнь – від Богдана Цюпина.

У Білому домі прокоментували вибухи на аеродромі в Криму 

Дим внаслідок вибухів в окупованому Криму 9 серпня 2022 року 

США підтримують зусилля України із захисту свого суверенітету і територіальної цілісності, - так прокоментувала речниця Білого дому Карін Жан-П'єр під час брифінгу у вівторок, 9 серпня.

На питання журналіста про “серію вибухів на російській авіаційній базі в Криму”, і чи США вважають Крим правомірною ціллю для ЗСУ, яким Пентагон надав зброю, речниця Білого дому відповіла:

“Як ви знаєте, ми підтримуємо зусилля України із захисту свого суверенітету і своєї територіальної цілісності, як ми багато разів говорили. Боротьба триває на сході та південному заході країни, і ще далека від закінчення. Ми попереджали, що це може бути довга і затяжна війна. Ми продовжуватимемо забезпечувати, щоб Україна могла протистояти неспровокованій агресії Росії, і це - в центрі нашої уваги”, - сказала Карін Жан-П'єр.

Пізніше на уточнення питання, вона додала: “Ми будемо продовжувати підтримувати Україну в їхній боротьбі за свою свободу, в їхній боротьбі за свій суверенітет проти брутального нападу з боку Росії”.

У вівторок на військовому аеродромі у Новофедорівці в окупованому Криму, що неподалік міста Саки, пролунало кілька вибухів. Прес-служба Міноборони України заявила, що “не може встановити причину займання, однак вкотре нагадує про правила пожежної безпеки та заборону куріння у невстановлених місцях”.

Дивіться також: Лідерка білоруської опозиції Тихановська - про можливі сценарії закінчення війни та ситуацію в Білорусі

Ексклюзивне інтерв’ю зі Світланою Тихановською: про політичну ситуацію в Білорусі і відносини України та Білорусі на тлі війни. Відео

Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська оголосила про створення Об'єднаного перехідного кабінету. Про політичну ситуацію в Білорусі, відносини України та Білорусі на тлі війни та можливі сценарії її закінчення зі Світланою Тихановською говорила Мирослава Ґонґадзе.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG