Спеціальні потреби

Актуально

У мусульман закінчився священний місяць Рамадан

Цього тижня святом Ід Аль Фітр мусульмани відзнчили кінець священного місяця Рамадан, і уперше святкування з нагоди закінчення Рамадану в Афганістані стали початком релігійних свобод для жінок, адже тепер жінки можуть відзначати це свято у мечетях.

У минулому лише афганські чоловіки могли відвідувати мечеть на час відзначення Ід-аль-Фітру - триденного свята, що знаменує закінчення святого місяця Рамадан, протягом якого мусульмани від сходу до заходу Сонця утримуються від їжі, паління і статевих стосунків. Уперше цього року афганським жінкам дозволено брати участь у спеціальних молитвах з нагоди цього свята. Наприклад, у Кабулі для жінок відведено окремі мечеті. Шукрія Баракзаї – член афганського парламенту говорить так: «З одного боку я радію, а з іншого мені болить, що там так мало жінок. Це пов'язано не з релігією, а з нашою культурою. Тому так мало жінок приходять до мечетей».

Більшість афганських жінок ніколи не молилися у мечетях. І донедавна ніхто цим не турбувався. Але часи змінюються. Тепер у Кабулі і його передмістях мечеті відкривають свої двері для жінок. І як цього вимагають ісламські традиції, без присутності чоловіків. «Безумовно, кожен день приносить нові зміни. У майбутньому жінок чекатимуть великі зміни в Афганістані», - додає Шукрія Баракзаї.

Молитви у мечеті з нагоди свята Ід-аль-Фітр стали новим досвідом для жінок. А саме свято є не лише родинним. Друзі, знайомі, сусіди при зустрічах обов'язково обмінюються теплими вітаннями. Шукрія думала цього року взяти зі собою до мечеті доньку, але її чоловік вирішив, що краще зачекати до наступного року, коли мечеть для жінок відкриється у їхньому районі.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG