Спеціальні потреби

ЄС збирається повертати Українi нелегалiв


Україна має готуватися до збільшення кількості нелегальних емігрантів на своїй території. Це станеться після того, як почне діяти підписана наприкінці минулого тижня угода з Європейським Союзом про реадмісію. Вона значно спрощує процедуру депортації з країн ЄС нелегалів. Значна частина з них осідатимуть в Україні, кажуть експерти. Втім, Євросоюз обіцяє допомогти Києву боротися із потенційними ризиками.

Згідно з пiдписаною угодою, Україна погоджується прийняти всіх громадян, які нелегально потрапили до ЄС через її територію. При чому процедуру такої екстрадиції значно спростять. Угода торкатиметься українців, громадян інших країн та осіб без громадянства.

Нині, за даними правоохоронних органів, лише в Україні щороку затримують близько 20 тисяч таких людей. Серед них - громадяни Китаю, Афганістану, Індії, Пакистану, В`єтнаму. Скільком вдається проникнути за кордон взагалі невідомо.

Міністр закордонних справ Борис Тарасюк не може спрогнозувати цифру – скільки саме громадян інших держав Україні доведеться приймати після того, як угода про реадмісію почне діяти. Однак, на думку міністра, в уряду достатньо часу для того, щоб підготуватися до очікуваного збільшення потоку мігрантів:

«Це положення угоди щодо реадмісії набуде чинності щонайменше через три роки. Тобто не раніше 2010 року. Цього терміну достатньо для того, щоб Україна разом з ЄС створили необхідну інфраструктуру і підготувалися до виконання її положень».

В документі міститься зобов`язання ЄС надавати Україні матеріально-технічну допомогу на вирішення цієї проблеми. Борис Тарасюк каже, що це було однією з передумов, на яких погодилися підписати угоду про реадмісію. Гроші європейців знадобляться на укріплення українських кордонів та спорудження таборів для біженців з інших країн, говорить голова представництва Єврокомісії в Україні Ієн Боуг:

«Ми говоримо про дуже суттєві обсяги грошової допомоги, які можуть бути виділені Україні. Ми хочемо обговорити як вони будуть використані. І тут ми хотіли б почути, що з цього приводу думають українські партнери – які їхні пріорітети».

Україна також сподівається підписати власну угоду про реадмісію із Російською Федерацією. За прогнозами керівника МЗС, це може статися вже до кінця року. В цьому випадку значну частину висланих із країн ЄС нелегальних емігрантів відправляли б до Росії. Адже саме через її територію громадяни найбідніших країн Азії намагаються потрапити на Захід.

Підписання угоди про реадмісію ЄС виставляв як передумову спрощення для українців візового режиму. Орієнтовно з середини наступного року деякі категорії громадян України отримають право безвізового в`їзду до країн Євросоюзу. Для інших значно спроститься процедура отримання віз. Термін їх дії буде до 5 років. При чому ціна візи 35 євро буде нижчою, ніж для інших іноземців. За словами Бориса Тарасюка, умови, які отримала Україна – кращi, ніж матимуть Росія та Молдова.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG