Спеціальні потреби

Турбуються iнвестицiйним клiматом в Українi


Загалом захiднi ділові кола з деяким тремтінням сприйняли повернення Вiктора Яноковича на прем`єрське крісло в Українi. Однак деякі інвестори вважають, що діяльність українських компаній таки стає прозорішою, і в умовах активності медіа вони сподіваються, що робота за старими схемами буде практично неможливою. Сподівання на кращі часи для західних інвесторів в Україні висловлюють і у американськiй столицi, де місцеве об`єднання американсько-українських професіоналiв, відоме як Вашингтонська група, започаткувало форум, присвячений цьому питанню.

Учасниками круглого столу, проведеного Вашингтонською групою в Університеті Джорджа Вашингтона, стали представники бізнесу та бізнесових рад США та Канади. Андрій Бігун, колишній торговельний аташе США в Україні каже, що завданням форуму ділового розвитку при Вашингтонській групі, який він очолив, є сприяти взаємозв’язкам між бізнес-структурами США, Канади та України. «Ми розпочинаємо свою діяльність – незалежно від того, яке становище сьогодні в Україні», -- пiдкреслив Бігун.

Описуючи стан інвестиційного клімату в Україні, представник Українсько-канадської бізнес-ради Богдан Миндюк пов’язав діяльність своєї організації з етапами розвитку бізнесу в Україні за роки незалежності:

«Перший етап був ріст між 1992 та 94 роками , занепад 1995-1997, коли діяльність практично призупинилась та відновлення 2004 рік».

Після помаранчевої революції, за словами багатьох учасників круглого столу, в Україні іноземні інвестори мали сподівання на значне покращення бізнес клімату. І одним з принципових кроків у цьому напрямку представники західного бізнесу – такi як президент Україно-американської бізнес-ради Сузан Лотацкi - вважають якнайшвидший вступ України до Світової організації торгівлі:

«Звичайно вступ України до СОТ, який, ми сподіваємось станеться якнайшвидше, буде дуже корисним для українських експортерів та бізнесу, забезпечуючи захист рівних умов для них у світі. Створення відповідних умов та застосування правил, зробить українську економіку сильнішою і покращить клімат в Україні для іноземних продавців та інвесторів. І це однозначно виграшна ситуація».

Сузан Лотоцькі також зазначила, що проблеми, з якими стикається Україна, не є унікальними. Через них проходить більшість країн, що розвиваються, і він того, який бізнес-клімат створюється у країні, залежить швидкість, з якою вона долає ці проблеми і рухається до розвиненої економічно-стабільної країни.

XS
SM
MD
LG