Спеціальні потреби

Актуально

Саддама Гусейна засуджено на смерть

Колишнього іракського лiдера Саддама Гусейна засуджено на смерть через повiшення за злочини проти людства. Оголошення вироку водночас викликало i святкування i протести в Iраку.

Вирок був оголошений в судi у Багдаді після судового процесу, справедливість якого деякi правозахиснi організації, в тому числі Мiжнародна амністія, уже пiддали сумнiву.

Головною підставою засудження Саддама на смерть було визнання його винним у вбивствi у 1982 роцi 148 чоловiкiв-шиїтiв у селi Дуджайл, що на північ від Багдаду.

Оголошення вироку Саддам сприйняв емоційно, вигукуючи такi гасла як «Бог великий», «Нехай живе Iрак» та «Смерть зрадникам».

Коментуючи вирок, прем`єр-мiнiстр Iраку Нурi аль-Малiкi сказав, що ним закрито темний роздiл в історії країни.

Посол США в Iраку назвав вирок важливим етапом.

Деякi оглядачi вважають невипадковим оголошення вироку за три дні до виборiв у США, якi загрожують республіканцям втратою контролю в Конгресi.

Всі новини дня

“Не маючи успіхів в бою, росіяни підірвали Каховську ГЕС”, – заступник генпрокурора України. Відео

Українська генпрокуратура розслідує підрив Каховської ГЕС як воєнний злочин – порушення правил ведення війни та екоцид. “Немає жодних сумнів, що Каховську ГЕС підірвали російські війська”, – говорить перший заступник генпрокурора України в інтервʼю з Олексієм Коваленком.

В комітеті Сенату США підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. Відео

Законодавці в комітеті Сенату із міжнародних відносин підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. За цими слуханнями стежила Катерина Лісунова.

До Хмельницького прибув перший потяг із Херсона: херсонці розповідають про пережите. Відео

На Хмельниччину прибув евакуаційний потяг з Херсону. У кілька валіз переселенці вмістили все життя. Не забули забрати і домашніх улюбленців.

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Відео

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Законодавці від обох партій виступили зі словами підтримки України та закликали притягнути до відповідальності винних у руйнуванні Каховської ГЕС.

Переговори Ріші Сунака та Джо Байдена у Вашингтоні – що казали про підтримку України. Відео

Британський прем’єр Ріші Сунак зустрівся із президентом США Джо Байденом у Вашингтоні. Лідери провели закриту зустріч у Білому домі і пізніше відповіли на питання преси.

Більше

XS
SM
MD
LG