Спеціальні потреби

Річницю Майдану відзначать у форматі каяття


22 листопада опозиція відзначить другу річницю Майдану. Урочистості на Хрещатику матимуть назву День свободи.

Дійство планують провести у форматі каяття. За сценарним задумом, політики мають піднятися на сцену і вибачитися за те, що через два роки після Майдану демократичні сили знову в опозиції. Хто саме вибачатиметься – організатори з “Нашої України” не уточнили. Як вони повідомили, остаточного сценарію теж наразі нема – над ним працюватиме оргкомітет, очолити який запропонували лідеру НСНУ Роману Безсмертному і очільниці БЮТ Юлії Тимошенко. До оргкомітету увійдуть представники партій, що брали участь у революції – за винятком соціалістів, яких “Наша Україна” не пропонує вводити в склад організаторів.

На відзначення 2-ї річниці Майдану, можливо, прийде Віктор Ющенко. Як сказав журналістам перший заступник голови виконкому НСНУ Ігор Жданов, це питання до Секретаріату Президента:

"Це питання до Секретаріату Президента. Але ми сподіваємося, що в цей день Президент буде з нами на Майдані."

Що ж до того, чи пошлють запрошення прем'єр-міністру Януковичу і спікерові Морозу, то це вирішувати оргкомітету, каже Жданов:

"Це рішення політичне, повинно прийматися організаційним комітетом. Що стосується моєї точки зору, особистої, яку я можу висказати, я не вважаю доцільним присутність цих політиків на Майдані."

Відзначити річницю Помаранчевої революції приїдуть правозахисники і дисиденти з Прибалтики, Росії, Польщі, Грузії. У День свободи згадають тих, хто віддав за неї життя – Стуса і Курбаса, Гонґадзе і Політковську. На Майдані співатимуть ті ж гурти, що і в листопадові дні 2 роки тому. “Якщо ти прагнеш свободи – ніколи не здавайся,” – таке гасло пропонують для свята організатори. За їх словами, попри всі політичні негаразди, революційна річниця залишається святом для тих людей, які стояли на Майдані за свої права.

XS
SM
MD
LG