Спеціальні потреби

Президентська команда критикує бюджет


У секретаріаті президента України продовжують критикувати бюджет країни на наступний рік. Раніше Арсеній Яценюк заявив, що президент не підписуватиме закон про бюджет, якщо не будуть враховані його зауваження. Тепер відповідні служби заявляють, що бюджет є нереалістичним.

Бюджет 2007 зараз в Кабміні. Підлеглі Микола Азарова доробляють його до другого читання в парламенті. Тепер депутати вже не можуть вносити в документ правки. Раніше проект бюджету різко скриткувала опозиція. За заявами Юлії Тимошенко, в бюджеті відновлюються тіньові схеми розкрадання державних коштів, збільшуються запозичення, податковий тиск і зменшуються соціальні гарантії. Сьогодні з головною опозиціонеркою погодилися і в секретаріаті президента. За словами керівника соціально-економічної служби секретаріату Олександра Шлапака, ціни в країні зростатимуть значно суттєвіше зарплат та пенсій. Не задоволений Шлапак і макроекономічними показниками. Він називає їх надто оптимістичними.

Колишній міністр фінансів Віктор Пинзеник ще більш жорсткий в оцінках. Він каже, що в цьому бюджеті очевидними є механізми відмивання бюджетних грошей на користь людей у владі.

Натомість прихильно бюджет оцінив спікер парламенту Мороз. Він каже, що цей документ кращий за попередні і переконаний, що його ухвалять вчасно. Більше того, Мороз каже, що Ющенко не посміє ветувати закон про бюджет.

У разі президентського вето та неухвалення нового бюджету вчасно, в країні знову може постати ситуація, коли президент отримає право розпустити український парламент.

XS
SM
MD
LG