Спеціальні потреби

Актуально

Українцi коментують результат виборiв у США

Коментуючи перемогу демократів у Конгресі США, українські експерти прогнозують можливість певних змін у американській політиці. Наші київські кореспонденти поцікавилися думкою як аналітиків, так пересічних українців.

Політичний оглядач Дмитро Губенко серед тих, хто вiтає перемогу демократiв на виборах у США:

«Якщо говорити про традиційні уподобання певних політичних партій стосовно України, то це звичайно, республіканці. Українська громада в США традиційно голосувала за республіканців тому, що саме ця партія є найбільшим ідеологічним суперником Радянського Союзу. І тому вона буде опосередковано сприяти визволенню України з-під радянського іга. Але за останні роки ця різниця між партіями дещо стерлася. І про це свідчить зростання популярності демократів серед українців Америки. Я би сказав, що Україну зміна більшості у Конгресі зачепить досить опосередковано. Про позитивний сенс можно говорити тому, що до влади прийде та група, яка дуже послідовно критикує Росію та путінський режим. Зокрема саме серед демократів є особи, які найкритичніше налаштовані щодо Путіна. Можна очікувати, що США будуть більш прихильніше ставитися до України як певного бар`єра на шляху російської експансії в Європу».

Що ж до пересічних українців - вибори в американський Конгрес не є для них темою обговорення номер один. Ті ж, хто цікавиться міжнародною політикою, називають поразку партії Джорджа Буша закономірною:

- «А чому саме він зазнав поразку? Мабуть за свою політику. Це ж їхня країна – їм видніше, кого обирати».

- «Це добре для суспільства, коли одні політичні сили перемагають, інші – йдуть. Нормально розвинуті суспільства розвиваються циклічно. Одні приходять – інші йдуть. Вони можуть зробити висновки зі своїх помилок, з`являється відчуття у людей, що вони не завжди при владі. Це – рушій прогресу в суспільстві. Мені демократи – краще. Для України – також».

- «Мені здається, що вони там усі однакові. Я Америку вважаю своїм самим заклятим ворогом. Тому, що вони нав`язують нам НАТО, нав`язують свої «ніжки Буша».

- «Я побачив, що політика республіканців, яких очолює Буш, зазнала краху. Вона непопулярна в народі. Все, що несе із собою агресію – ніяким народом не схвалюється. Тому я радий за демократів. Я за них давно вболіваю».

Всі новини дня

Джамала: про війну та підтримку України з боку міжнародної мистецької спільноти. Інтерв’ю

З початком війни Джамала відвідала вже десятки країн, виступаючи на благодійних заходах в підтримку постраждалих від війни українців, а також допомагаючи збором коштів для ЗСУ.

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

Близько 6 тисяч українців отримали дозвіл від американського уряду приїхати до США за програмою для отримання гуманітарного паролю Uniting for Ukraine - «Єднаймося для України».

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Американська мережа швидкого харчування Макдональдс оголосила про повний вихід з Росії через її війну проти України

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

У листопаді 1939 року Радянський Союз напав на Фінляндію, почавши так звану «зимову війну». Хоча фінська армія була набагато меншою, радянські загарбники зазнали великих втрат.

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:10 0:00

Північно-Атлантичний Альянс вже у наступні місяці може отримати двох нових членів - уряди Швеції та Фінляндії на тлі російської війни проти України офіційно оголосили про рішення подати заявку на членство в Альянсі.

Більше

XS
SM
MD
LG