Спеціальні потреби

Актуально

Американська армія не поспішає коментувати відставку Рамсфельда

У той час, як чимало іракців привітали відставку Рамсфельда, на якого вони складають вину за ескалацію міжетнічної ворожнечі, американські військові в Іраку не поспішають коментувати його відхід.

Повідомлення про відставку Рамсфельда не викликало бурхливої реакції серед американських військовослужбовців в Іраку.Приміром полковник Ел Келі говорить так: «На цьому етапі я навіть не знаю добре це чи погано. Рамсфельд багато корисного зробив для нашої країни і для Іраку. Багато прийнятих ним рішень викликали незадоволення, але він приймав дуже складні рішення. А коли ти перебуваєш на такій посаді, твої рішення не завжди сприйматимуть позитивно, - усім не догодиш».

Однак на вулицях Багдаду народ не вірить, що з відходом Рамсфельда і зміною влади у Конгресі зміниться політика США щодо Іраку. «Я можу гарантувати, що ми не приділяємо багато уваги на цьому етапі тому, хто з американських міністрів подав у відставку. Окупація триває, і ситуація з безпекою погіршується щодня», - говорить один з пересічних чоловіків. «Рамсфельд повинен був подати у відставку ще після скандалу із в'язнями в іракській в'язниці Абу-Ґраїб. Америка нічого не зробила доброго для іракців», - додає інший.

Згідно з повідомленнями, Рамсфельд двічі подавав у відставку, однак Президент Буш кожного разу відхиляв його прохання. Втім, з наближенням кількості загиблих американців до трьох тисяч і посиленням закликів навіть серед військових до його відставки президентові, який щойно минулого тижня заявив, що Рамсфельд залишиться на своїй посаді, не залишалося нічого іншого як підшукати нового шефа Пентагону. На цю посаду Президент Буш запропонував колишнього директора ЦРУ Роберта Гейтса.

Всі новини дня

Антикорупційні зусилля під час повномасштабної війни: інтерв’ю з очільником «Прозорро. Продажі» Олексієм Соболєвим. Відео

Про антикорупційні зусилля в Україні протягом повномасштабної війни розповів Олексій Соболєв, очільник «Прозорро. Продажі». Наразі він прибув до США на міжнародну антикорупційну конференцію.

UMANA відправила Україні 350 тонн медичної допомоги за останні півроку. Відео

UMANA відправила Україні 350 тонн медичної допомоги за останні півроку. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:38 0:00

350 тонн медичної допомоги за останні півроку відправила в Україну громадська організація з Чикаго UMANA – Українське лікарське товариство Північної Америки. Дефібрилятори, антибіотики, ліжка, машини швидкої допомоги – все це у контейнерах щотижнево відправляють в Україну. 

$15 млн кредитних ресурсів: США допоможуть бізнесу на Заході України. Відео

$15 млн кредитних ресурсів: США допоможуть бізнесу на Заході України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:55 0:00

США нададуть підтримку українському бізнесу на Заході країни. Документ про це сьогодні підписали Банк Львів та Фінансова корпорація розвитку США. Йдеться про угоду на 15 мільйонів доларів кредитних ресурсів. З посадовцями у Львові розмовляла Мирослава Гонгадзе.

Громадські організації, що допомагають Україні, виступили перед Гельсінською комісією в США. Відео

Представники 4 громадських організацій, що допомагають Україні, виступили перед Гельсінською комісією Сполучених Штатів. На слуханнях були присутні представники як з України, так і зі США та Литви. Волонтери наголосили, що допомога Заходу часто є недостатньо швидкою.

Американку Бріттні Ґрайнер обміняли на росіянина Віктора Бута – деталі з Білого дому. Відео

США обміняли увʼязнену в Росії американську баскетболістку Бріттні Ґрайнер на Віктора Бута – росіянина, який відбував термін у США за торгівлю зброєю. Більше про важливість цієї події та деталі з Білого дому – розповідає Юлія Ярмоленко.

Більше

XS
SM
MD
LG